DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledajući Amerikance ( DJ – 7.7 %, Nasdaq – 8.95 % ), arhiva će nam biti podsjetnik "dobrih starih vremena" kada je Dioki bio skoro 100 kuna. Baš me zanima hoće li se nastaviti ovo ludilo na burzama, a ako se nastavi sa Azijom i u jutarnjim satima sa Europom, sutra bi mogli doživjeti ( preživjeti? ) kolaps. Kao i X puta do sada, opet sam se zeznuo jer sam jučer zarađene pare od prodaje Diokia danas opet ulupao u Dioki.
P.S. Zna li netko gdje se može vidjeti na koliko je druga blokada? Za prvu blokadu nema problema ( ZSE ), ali kada uđe dionica u blokadu više nemam pojma do koliko se može dole/gore ići sa cijenom. Hvala.

Nema druge blokade.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...



Za mene je ovo je faza akumulacije dionica DIOK-ija. Cijena je drastično pala i po meni iako ekipa na TA topicu ima još niže targete, ovo je nivo gdje se itekako isplati ulagati. Moguće je da će cijena ići još i niže, stoga oprez, ali ja ne vjerujem da će puno dionica proći na toj nižoj cijeni.

…kolega K-PAX…potpuno se slažem s tobom…i sam ovih dana kupujem i kupovat ću ako bude i 50% niže…ali ne bih htio tvrditi to šta ti tvrdiš…da ih neće puno proći po nižoj cijeni…
…postove slične ovom tvom čitamo cijelu godinu skoro na svim topic-ima…uvijek ponovo na novim razinama…i uvijek mislimo da je to sad to…a Nova 2009. još nije niti stigla…
…potreban je oprez…više nego ikad…
[/quote]

…prije samo 5 dana…na cijeni 30% večoj…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...

Kad sam pred neki tjedan napisao da DIOK vrijedi 50 Kn padalo je drvlje i kamenje. Istina, pogrijesio sam jer sam mislio da ce se to dogoditi u 2. mjesecu. Ovo je doslo prerano. Kad je probijena barijera od 100 Kn slijedi slobodan pad.

rekao sam da je realno cca 17,50kn…..a vi gledajte!!!!!,a zajedno ćemo plakat!!

Mesić već dogovara plin. Tako se to radi.

30.11.2008. – Doha, Katar

Susretom s katarskim emirom predsjednik Mesić završio posjet Dohi (HINA)

Hrvatska i Katar imaju dobre političke odnose a s obje strane postoji veliki interes za poboljšanjem gospodarske suradnje, složili su se tijekom bilateralnog susreta održanog u nedjelju u Dohi hrvatski predsjednik Stjepan Mesić i katarski emir Hamad bin Kalifa al Tani.
Emir je u nedjelju prijepodne u svojoj rezidenciji primio hrvatskog predsjednika s kojim je razgovarao četrdesetak minuta.
Tijekom razgovora Mesić i njegov domaćin konstatirali su da Hrvatska i Katar održavaju dobre političke odnose te istaknuli da postoji veliki interes za poboljšanjem gospodarske suradnje.
Posebno su istaknuli uspješne aktivnosti splitske tvrtke Konstruktor koja u Dohi gradi obilaznicu dugačku dvadesetak kilometara.
Konstruktor je završio već 75 posto posla vrijednog dvjestotinjak milijuna dolara.
Katarski emir pokazao je interes za suradnjom u području transporta katarskog plina za istočnu Europu, te istaknuo da je hrvatska obala najpodesnija za taj posao.
Tijekom sastanka dogovoreno je da emir Al Tani u svibnju posjeti Hrvatsku kada će se razgovarati i o mogućem potpisivanju sporazuma o izgradnji terminala za plin u Pločama.
Mesić je razgovorom s katarskim emirom završio posjet Kataru, gdje je u petak i subotu sudjelovao na Konferenciji UN-a o financiranju razvoja.

Kako je ovo promaklo. Nigdje u tisku. Totalna blokada.

Kako je ovo promaklo. Nigdje u tisku. Totalna blokada.
[/quote]

…ima,ima u Novom listu… [wink]

Jučer sam se malo precjenio oko izjave da će pasti na max. oko 102 kn i da neće ići ispod.
Loša procjena !
Ali samo mi je jedna svtar vidljiva !?
NEMA VELIKIH NALOGA !
I to mi sve govori da su u igri samo muljatori !

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

Vidim da se sada sve više i više pametnih javlja i da se počinje licitirati i navijati da DIOK padne praktično do nule.

Znači tvrtka koja je treći izvoznik u državi, koja ima u planu utrostručiti svoju proizvodnju, koja zapošljava ljude, koja investira, ima vrhunsku kvalitetu proizvoda, vrhunsku tehnologiju, vrhunske nekretnine, koncesije, koja ima vrlo jasnu razvojnu strategiju, kvalitetan management i vlasničku strukturu po tim pametnjakovićima ne vrijedi skoro pa ništa, ili možda 17,5 kuna

OK, živi bili pa vidjeli. Što se mene tiče ja ću i dalje investirati u dionice DIOK-ija. Ovo sada je za mene vrhunska cijena i ja ću probati povećati svoju poziciju ovdje, čak i ako budem zbog toga morao prodavati neke druge vrlo kvalitetne dionice koje su također iznimno podcjenjene.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Vidim da se sada sve više i više pametnih javlja i da se počinje licitirati i navijati da DIOK padne praktično do nule.

Znači tvrtka koja je treći izvoznik u državi, koja ima u planu utrostručiti svoju proizvodnju, koja zapošljava ljude, koja investira, ima vrhunsku kvalitetu proizvoda, vrhunsku tehnologiju, vrhunske nekretnine, koncesije, koja ima vrlo jasnu razvojnu strategiju, kvalitetan management i vlasničku strukturu po tim pametnjakovićima ne vrijedi skoro pa ništa, ili možda 17,5 kuna

OK, živi bili pa vidjeli. Što se mene tiče ja ću i dalje investirati u dionice DIOK-ija. Ovo sada je za mene vrhunska cijena i ja ću probati povećati svoju poziciju ovdje, čak i ako budem zbog toga morao prodavati neke druge vrlo kvalitetne dionice koje su također iznimno podcjenjene.


firma koja vrhunski posluje????kome ti podilaziš???ovo je loša firma,al s podcijenjenom dionicom,kao i sve na zse…

Ajde kolega pročitajte još jednom što sam ja napisao, pa pročitajte opet što ste vi napisali..

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Mesić već dogovara plin. Tako se to radi.

Ovo je karika koja je nedostajala. Sjajan potez Mesića. Nama treba za naših 25% kapaciteta terminala cca 3,5 mlrd m3 plina. Svi drugi u konzorciju su se već osigirali dugoročnim ugovorima za svoj dio.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


firma koja vrhunski posluje????kome ti podilaziš???ovo je loša firma,al s podcijenjenom dionicom,kao i sve na zse…

Tako je! Firma koja je perjanica u mnogočemu dobrome u HR.
Sada su u jakom investicijskom ciklusu pa imaju fin izvješća prilagođena snažnom investiranju u postrojenja. Koja će onda dodatno povećati prihode.
Šta bi trebali po tebi, poslovati s dobitkom, platiti porez i onda zadržati 90% dobiti koju bi investirali. Po meni je to čista pušiona.Ovako imaju sve.

ZAGREB – Ina od 1. siječnja povećava cijenu kubnog metra plina za gospodarstvo i povlaštene potrošače.
Prema informacijama Jutarnjeg lista, velike tvrtke kao što su Dioki i Agrokor dobile su nove ugovore koji vrijede od 1. siječnja prema kojima bi plin znatno poskupio.

komentari na ovu informaciju iz Jutarnjeg lista? DIOK i ovako radi s gubicima, a ako im plin poskupi kako najavljuju (do 40%?) što če tek onda biti?

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

janko66, 03.12.2008. u 17:03
Kako nam je potvrdio glasnogovornik Petrokemije Tomislav Pelin, od 1. siječnja 2009. cijena plina za njihovu se tvrtku povećava između 35 i 40 posto.

New Report

Close