DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moj target je cetri znamenke na rok do 1.1.2010….

Koja je prva znamenka?
[/quote]
Aha, u tom grmu lezi zeko…
Ja sam mislio da je logicno da je prva 1XXX posto smo na tri znamenke…
Ostajem pesimist, a?
Iako sam po prirodi optimist, dokazujem to time sto sam kupovao iznad 550,00kn 🙂 , ali i ispod 400,00 sitne kolicine doduse…
Vi ste kolega zaposlenik DIOK-a? Moze i na pm

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Ovaj tekst sublimira politička opredjeljenja koja su skoro pa uvijek vezana na energiju i koridore kojima se ta energija treba dopremiti do potrošača.

Evo link.

Vaš link


Ovaj tekst sublimira politička opredjeljenja koja su skoro pa uvijek vezana na energiju i koridore kojima se ta energija treba dopremiti do potrošača.

Evo link.

Vaš link

Sava , pravi si forumaš , ali iz principa ne čitam kad vidim Cheney-evu njušku.
Navijam za Obamu.

A ja sam za Republikance.
Oni su odlučniji, a i potpredsjednica je "anjc a" komad.
Inače sjećam se starog Busha kada je došao na vlast kako je na brzaka odradio S&L krizu u USA.
A Bush mlađi se također dobro držao za ove financijske krize.
Nego pade mi na pamet jedna ideja.
U S&L krizi najcviše je popušio Texas; trećina banaka i trećina gubitka je pala na pleća Teksašanima.
Na toj krizi su najbolje prošle banke i investicijske kuće koje su sada došle na red "da popuše".
Radi li se o svojevrsnoj "otplati duga iz prošlosti"?


A ja sam za Republikance.
Oni su odlučniji, a i potpredsjednica je "anjc a" komad….

A što to fali Obaminoj ženi (osim dionica DIOKI-ja) ?

pustite Obamu pirane dolaze ….i grickaju [wink]

POKRET OTPORA

Seljo i dalje sjedi na buretu baruta ( 500,00kn) s cca 600 kom…hehe, samo čekam trenutak kad će odletit u zrak-he,he [lol] [lol] [lol]

POKRET OTPORA

Odluka o lokaciji LNG-a u četvrtak 04.09.2008 ?
Raste li cijena dionice još samo sutra ?
Hoće li cijena dionice porasti nakon objave u slučaju da je to Omišalj (očekuje li se euforija na burzi) ?
Koliko brzo nakon toga očekujete korekciju cijenu ?

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Odluka o LNG terminalu je stvar formalnosti. Samo je stvar termina kako se nebi pogriješilo kao s Janafom i donijela nagla odluka pa se poslije poništavala, a stanje s Gruzijom samo otvara oči Vladi kako mora nešto radit pod hitno na tom pitanju.


Odluka o lokaciji LNG-a u četvrtak 04.09.2008 ?
Raste li cijena dionice još samo sutra ?
Hoće li cijena dionice porasti nakon objave u slučaju da je to Omišalj (očekuje li se euforija na burzi) ?
Koliko brzo nakon toga očekujete korekciju cijenu ?

Hoćeš i glazbenu želju?

kolega ravenzd..
nije potrebno..samo me zanimaju razmišljanja, očekivanja i pretpostavke malih dioničara

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Odluka o lokaciji LNG-a u četvrtak 04.09.2008 ?
Raste li cijena dionice još samo sutra ?
Hoće li cijena dionice porasti nakon objave u slučaju da je to Omišalj (očekuje li se euforija na burzi) ?
Koliko brzo nakon toga očekujete korekciju cijenu ?

Odluku o lokaciji ne ocekujem u cetvrtak.
Mislim da ce dionica u pozitivnu blokadu nakon objave.
Korekciju ne ocekujem vec da se vrti oko 550-600kn nakon objave a sa svakim izvjescem po 10-ak % gore….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

ima li tko kakvu ideju o vezi LNG terminala i Mađara?

Ako Vlada (kada) pristane na razmjenu dionica INA-e s MOL-om, sigurno će to vezati s neim drugim energetskim poslovima.. Pada li vam šta na pamet? Može li se to kako povezati s LNG?

Ne očekujem odluku o LNG-u u četvrtak, pa zbog toga očekujem korekciju cijenu cijene u četvrtak. Rast je utemeljen na glasini o kojoj se priča već dugo vremena. Pozitivna stvar je pad nafte na svjetskom tržištu ali je minus evidentno usporavanje europskog i hrvatskog gospodarstva posebice građevine.

Ako se potvrdi lokacija LNG-a u Omišlju, tada automatski imate dvije nove stavke na strani prihoda u DIOK-iju:
1.)Prihod od najma ili prodaje zemljišta LNG Adriji. Ja očekujem da to bude najam. Za 600.000 m2 to je lijepa cifra.
2.)Prihod od prekrcaja plina jer kao što znate DIOKI ima koncesiju. To je isto lijepa cifra koju možete probati izračunati.

Kolega Sava je već postao kolike su tarife po prekrcaju tone plina i kolika je cijena najma m2 na Kukuljanovu što bi mogao biti neki banchmark.

Znači ovo je direktan utjecaj te odluke na (buduće) prihode DIOK-ija. Inače neke druge benefite vezane za LNG terminal bi DIOK-i izvukao bez obzira na lokaciju (znači čak i da bude u Istri-što neće)

Ja stoga očekujem pritisak na kupnju DIOK-ija. Taj pritisak će se naročito pojačati kada se oslobode sredstva od INE.

Podsjetit ću da se postrojenja slična DIOK-iju trže (u normalnim uvjetima u svijetu) po cijeni od 5 BV-a. Mi smo sada negdje oko 2,5 BV, s tim da u ovaj BV nije ušla revalorizirana vrijednost zemljišta (!).

Sigurno će biti oscilacija cijene jer ima među dioničarima dosta kratkoročnih špekulanata, i sigurno će biti realizacije profita u slijedećim danima, ali mislim ipak da je trend jasan.

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju DIOK-ija. Ja posjedujem pristojnu količinu dionica DIOK-ija.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close