DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa normalno da cijena raste kad se vrti reklama na stojedinici ( 101 ). Moraju podučiti ljude što je Dioki.

07.05.08. 16:18:02 NEWS-H5077373

Opatija: znanstveno-stručni susret stručnjaka za plin

OPATIJA, 7. svibnja 2008. (Hina) – Na Međunarodnom znanstveno-stručnom susret stručnjaka za plin, koji je danas počeo u Opatiji, do 10. svibnja sudjeluje nekoliko stotina znanstvenika i stručnjaka koji će raspravljati o energetskim potencijalima u Hrvatskoj, učinkovitosti korištenja plina, terminalima za ukapljeni naftni plin, smjerovima eneretskih putova i drugim temama.

Primorsko-goranski župan Zlatko Komadina na početku skupa istaknuo je da očekuje da Vladino Povjerenstvo za plinofikaciju donese odluku o izgradnji LNG terminala u Omišlju.

Na konferenciji za novinare najviše je govora bilo upravo o projektu izgradnje LNG terminala, uoči skore odluke Vladina Povjerenstva o njegovoj konačnoj lokaciji.

Zdravko Mužek, direktor Ekonerga, instituta koji je izradio studiju o odabiru lokacije terminala, rekao je da je tijekom izrade izdvojeno pet, a na kraju dvije najprimjerenije lokacije za LNG terminal – Omišalj i Raša.

Michael Mertl iz Konzorcija Adria LNG kazao je da razumije to što hrvatska Vlada odluku o lokaciji još nije donijela, jer da je riječ o delikatnoj i dugoročnoj odluci te da je konzorcij i dalje zainteresiran za izgradnju terminala.

U prvoj fazi terminal će imati kapacitet od 10, a u drugoj fazi od 15 milijarda prostornih metara plina, kazao je te naveo da je ukupna planirana vrijednost ulaganja u infrastrukturu terminala oko 800 milijuna eura te da će se, s cijenom izgradnje plinovoda, ulaganje povećati na gotovo jednu milijardu eura.

Članovi konzorcija su E.ON Ruhrgas, Geoplin, HEP, INA, OMV, Plinacro, RWE i TOTAL, a hrvatske tvrtke imaju 25 posto udjela.

Predsjednik Uprave Plinacroa Branko Radošević ocijenio je da ta tvrtka ima mogućnosti za preuzimanje posla izgradnje plinovoda, priključenja i korištenja LNG-a. Odredišta transporta plina nisu još konačno određena, a razmatra se transport preko Slovenije, podmorjem do Italije i preko Mađarske, rekao je.

Predsjednik Hrvatske stručne udruge za plin Miljenko Šunić iskazao je sumnju u ostvarenje projekta izgradnje LNG terminala ocjenivši da se s tim projektom kasni te da je odluku o lokaciji trebala donijeti struka.

Predsjednik Upravnog vijeća Hrvatske energetske regulatorne agencije (HERA) Tomo Galić najavio je u nastavku konferencije da će u drugoj polovici svibnja svi hrvatski distributeri biti izvješćeni o novom prijedlogu modela tržišta plina u Hrvatskoj.

Na upit o cijeni plina nakon lipnja ove godine, Galić je odgovorio da će HERA pokušati staviti u odnos prihvatljive cijene transporta, plina i druge, ali da ta agencija nema utjecaja na cijenu energenata na tržištu.

Predavanja na Susretu stručnjaka za plin počela su danas izlaganjem Miljenka Šunića, koji je kazao da su nam potrebne nove elektrane na ugljen i nuklearno gorivo te da učinkovitije treba koristiti plinski, elektroenergetski i toplinski sustav i obnovljive izvore enegrije.

Član Uprave Ine akademik Mirko Zelić naveo je da je ukupna potrošnja prirodnog plina u Hrvatskoj u 2007. bila 3,09 milijardi prostornih metara, da se u 2008. planira potrošnja 3,2 milijarde prostornih metara ili 6,7 posto više te da se za nekoliko godina očekuje potrošnja od oko 6 milijardi prostornih metara.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius


svi zaboravljaju uz čiju pomoć je Ježić došao do DIOK-ija. Malo uz Božju a puno više uz doktorsku E sad, o kojem doktoru je riječ, onome opće prakse ili onom lingvistike? Tko zna odgovor na to pitanje može predpostavit kome će Vlada dodjelit lokaciju Istri ili Ježiću

E ovdje si u krivu što se tiče pomoći od strane doktora. Vjeruj mi bio je to neko drugi.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Moram konstatirati, da bez obzira na ovaj mali porast cijene, velika večina nije svjesna nepobitne činjenice, da je Dioki ” priča bez kraja”.


cekotunjo: ” svi zaboravljaju uz čiju pomoć je Ježić došao do DIOK-ija. Malo uz Božju a puno više uz doktorsku E sad, o kojem doktoru je riječ, onome opće prakse ili onom lingvistike? Tko zna odgovor na to pitanje može predpostavit kome će Vlada dodjelit lokaciju Istri ili Ježiću ” E ovdje si u krivu što se tiče pomoći od strane doktora. Vjeruj mi bio je to neko drugi.

Ma to je sada nebitno, a i “koliko ljudi, toliko mišljenja”!
Glede Ježića, koliko je on u vlasničkoj strukturi, o tom potom!
Ali mali prst je umočio!

e na ovu dionicu sam skroz zaboravio ( još od početka korekcije), danas me ugodno izenadila a i sutra očekujem nastavak trenda
[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

febo:

OPORTUNIST, 07.05.2008. u 19:16
e na ovu dionicu sam skroz zaboravio ( još od početka korekcije), danas me ugodno izenadila a i sutra očekujem nastavak trenda


E, “davno” su prošla vremena kad si se pohvalio ulaskom u Dioki, ali evo dolazi i tvoje vrijeme.[thumbsup]


febo:
El Febo, 07.05.2008. u 19:25
e na ovu dionicu sam skroz zaboravio ( još od početka korekcije), danas me ugodno izenadila a i sutra očekujem nastavak trenda
E, “davno” su prošla vremena kad si se pohvalio ulaskom u Dioki, ali evo dolazi i tvoje vrijeme.[thumbsup]
[/quote]

samo dokaz da ne razmišljam uvijek skroz kratkoročno, nekad čak gledam i do pola godine unaprijed
[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Iako nemam DIOKI,čestitao bih svim imaocima ove dionice!Inače,umjesto u DIOKI svu lovu sam utukao u JANAF pa se nadam da ćemo i mi ubrzo gledat ovakav rast….ipak smo susjedi[wink]!

Nije mi jasan razlog rasta. Još se ne zna lokacija, a cijena u tri dana gore. Ili se zna lokacija…….? Ili se zna da se dugo neće znati? Može pojašnjenje?

evo vam skica, ako bude tu da znate di provuci cijev[undecid]

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Povremeno bacim oko na forum moj novac, onda konstatiram jednu nevjerojatnost. Naime na temu Dioki, već “stoljećima ” ni brojke ni slova , glavno da prostor zauzima cijela paleta opskurnih firmi, a tamo su kao “veleumovi” ulaganja.[huh]


Nije mi jasan razlog rasta. Još se ne zna lokacija, a cijena u tri dana gore. Ili se zna lokacija…….? Ili se zna da se dugo neće znati? Može pojašnjenje?

Budući da idućih 2 tjedna nisam uz kompjuter, meni dosta i ovih 15% u par dana, kupovao sam od 430-440 i danas prodavao od 507-510, na uloženih 100k to je od zarade 6 komada ATPL gratis! Pozdrav Diokijevcima, gdje god LNG terminal bio!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Nije mi jasan razlog rasta. Još se ne zna lokacija, a cijena u tri dana gore. Ili se zna lokacija…….? Ili se zna da se dugo neće znati? Može pojašnjenje?

Pocni citati postove od pocetka pa ce t puno stvari biti jasnije[proud]


Povremeno bacim oko na forum moj novac, onda konstatiram jednu nevjerojatnost. Naime na temu Dioki, već “stoljećima ” ni brojke ni slova , glavno da prostor zauzima cijela paleta opskurnih firmi, a tamo su kao “veleumovi” ulaganja.[huh]

prijatelju, nepravda upravo ispravljena!


Budući da idućih 2 tjedna nisam uz kompjuter, meni dosta i ovih 15% u par dana, kupovao sam od 430-440 i danas prodavao od 507-510, na uloženih 100k to je od zarade 6 komada ATPL gratis! Pozdrav Diokijevcima, gdje god LNG terminal bio!

Čestitam, kolega.
Svejedno mislim da ćeš sutra čupat kosu.

hate red

New Report

Close