DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

misko:

OPORTUNIST, 07.05.2008. u 21:15
Budući da idućih 2 tjedna nisam uz kompjuter, meni dosta i ovih 15% u par dana, kupovao sam od 430-440 i danas prodavao od 507-510, na uloženih 100k to je od zarade 6 komada ATPL gratis! Pozdrav Diokijevcima, gdje god LNG terminal bio!

Pozdrav i tebi miško. Međutim, čvrstog sam uvjerenja da si trebao napraviti obrnuto, prodati dio ATPL i još dokupiti DIOK , jer rasplet tek započinje. Tvoji novci, tvoja volja….


Čestitam, kolega. Svejedno mislim da ćeš sutra čupat kosu.

Možda, ali putujem i neću biti uz komp pa ne bih mogao pratit i reagirat pa prodat u pravom trenutku. U ova teška vremena na burzi meni je i ovo dosta. U svakom slučaju, sretno! Imate u rukama pravu Buffettovsku dionicu!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

kamenac:

OPORTUNIST, 07.05.2008. u 21:27
OPORTUNIST, 07.05.2008. u 21:27
OPORTUNIST:
Povremeno bacim oko na forum moj novac, onda konstatiram jednu nevjerojatnost. Naime na temu Dioki, već “stoljećima ” ni brojke ni slova , glavno da prostor zauzima cijela paleta opskurnih firmi, a tamo su kao “veleumovi” ulaganja.

prijatelju, nepravda upravo ispravljena!


[/quote]
Bravo kamenac, ti si nam tamo jedini “maneken”. Zanimljivo jednom prilikom ,slučajno dođem u kontakt s jednim od tih “veleumnih”, te ja njemu kratki brifing o Diokiju, vidim ne konta nešto, al zato će on meni kako Ingra ima veliki prostor za rast iznad 60 000……e svašta!!

@OPORTUNIST

Upravo tako. Mene isto nisu ozbiljno shvacali. A bilo je tako jednostavno da su zbrojili dva i dva. Nekad fundamenti nisu najbitniji nego vizija ili cista logika i na kraju jos kad gubitas to prestane bit kao u ovom slucaju…pepeljuga postane ona neka zena s jednom cipelom. Ne znam kako ide [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

@
trotter

S Diokijem si počeo, možda je vrijeme da se vratiš matici.[wink]

Fasciniran sam tvojim poznavanjem mojeg ulagackog puta. Svaka cast! Da, dobre su to uspomene… prvi posao i prvo ulaganje[smiley]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Povremeno bacim oko na forum moj novac, onda konstatiram jednu nevjerojatnost. Naime na temu Dioki, već “stoljećima ” ni brojke ni slova , glavno da prostor zauzima cijela paleta opskurnih firmi, a tamo su kao “veleumovi” ulaganja.[huh]

Ako nisi PROTJERAN ili sl. s tog opskurnog mjesta onda si stvarno u banani!

@
sava

Molim, malo više decidiranosti.


Za Dioki, najmanje povoljna varijanta je da se ugovori dobava sa
Libijom , pošto njihov ukapljeni plin je uglavnom lišen C2+ komponente(
smjesa etana, propana ,butana i težih ugljikovodika), dok je idealna
zemlja dobavljač Katar,
do njega odmah Nigerija , a i ostale zemlje
više manje mogu proći.[thumbsup]

….da svakako katar i to tvrtka Nakilat koja je krenula u proizvodnju brodova za prijevoz plina[wink]

u neznanju:

OPORTUNIST, 07.05.2008. u 22:27
OPORTUNIST:
” Za Dioki, najmanje povoljna varijanta je da se ugovori dobava sa
Libijom , pošto njihov ukapljeni plin je uglavnom lišen C2+ komponente(
smjesa etana, propana ,butana i težih ugljikovodika), dok je idealna
zemlja dobavljač Katar, do njega odmah Nigerija , a i ostale zemlje
više manje mogu proći.

….da svakako katar i to tvrtka Nakilat koja je krenula u proizvodnju brodova za prijevoz plina

Ako bi potpisali sa Katarom, može LNG terminal biti i u Istri, osobno bi bio prezadovoljan.


u neznanju:
sava, 07.05.2008. u 22:46
OPORTUNIST: ” Za Dioki, najmanje povoljna varijanta je da se ugovori dobava sa Libijom , pošto njihov ukapljeni plin je uglavnom lišen C2+ komponente( smjesa etana, propana ,butana i težih ugljikovodika), dok je idealna zemlja dobavljač Katar, do njega odmah Nigerija , a i ostale zemlje više manje mogu proći. ” ….da svakako katar i to tvrtka Nakilat koja je krenula u proizvodnju brodova za prijevoz plina
Ako bi potpisali sa Katarom, može LNG terminal biti i u Istri, osobno bi bio prezadovoljan.
[/quote]

Čudi me da ti nije poznato da s tom malom i prebogatom državom Hrvatska već dugi niz godina ima sjajan odnos!

Croatia, Qatar Sign Co-operation Agreements
18/03/2004

DOHA, Qatar — Croatian President Stipe Mesic and the Emir of Qatar, Sheikh Hamad bin Khalifa Al-Thani, signed several bilateral co-operation agreements Wednesday (17 March), including a civil aviation agreement and a plan to establish a joint business council. Mesic invited Arab companies to invest in Croatia, saying his country offered numerous opportunities and a conducive business environment. Qatar has shown interest in building a liquefied gas terminal in Croatia. Mesic’s delegation of business community representatives next visits Syria and Jordan. (HINA – 17/03/04)

@
sava

Poznato mi je, ali je pitanje kakve će prioritete imati Adria LNG konzorcij??


@ sava Poznato mi je, ali je pitanje kakve će prioritete imati Adria LNG konzorcij??

Izgleda da ti je nepoznato što je naš El Presidente radio u Japanu.
Ali ne brini sve će tebi sava objasniti….Mesic wants more business with Japan
10 March 2008
….Mesic met with representatives of the Japanese business federation and NYK Line shipping company, which has a branch in Split, Croatia, as well as with the representatives of the Yazaki auto parts company…… Dotična kompanija posjeduje 39 LNG brodova ukupne nosivosti 4,888,400(m³)!

Polako savo, nemoj da te opet “prebaci pamet”.[wink]


Polako savo, nemoj da te opet “prebaci pamet”.[wink]

18/03/2004 kada je Stipe posjetio Qatar je početak mog razmišljanja o ulaganju a za par mjeseci nakon toga i kupovine dionica Diokija. Od tada pozorno pratim kud se Predsjednik kreće i s kim se susreće jer kao što sam vidiš sve ono o čemu se nagađa na forumu je već postalo činjenica. Samo treba pozorno pratiti.
Činjenica je da je Adria LNG kompanija već uložila znatna sredstva u ispitivanje Omišlja, tj rt Zaglava, dakle to je za njih gotova stvar, kroz ispitivanja koje su proveli Sofregaz, D Appolonia i Cathie associates. Samo me interesira kome je sve ovo odugovlačenje potrebno i koji je cilj?

New Report

Close