DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vjeko: ” sava: ” OPORTUNIST: ” 13 forumaša x 100 kuna i izvješće je tu. ” Slažem se, treba iznaći modus. Možda bi moderator mogao pomoći. Ja ne volim plaćati karticom preko interneta. ” OK, a kak ste to zamislili? Da putem tvrtke naručim od njih izvješće? P.S. I moderator posjeduje dionice DIOKI-ja [smiley] ” Pa jednostavno je. Preuzet ću ga s Poslovnog po nekoj xxx cijeni a ti naplati preko računa za internet kao posebnu uslugu.

Ok, vidjet ću sljedeći tjedan što se da učiniti i načini kako pa ćemo se dogovoriti

Suricata suricatta


sava: ” vjeko: ” sava: ” OPORTUNIST: ” 13 forumaša x 100 kuna i izvješće je tu. ” Slažem se, treba iznaći modus. Možda bi moderator mogao pomoći. Ja ne volim plaćati karticom preko interneta. ” OK, a kak ste to zamislili? Da putem tvrtke naručim od njih izvješće? P.S. I moderator posjeduje dionice DIOKI-ja [smiley] ” Pa jednostavno je. Preuzet ću ga s Poslovnog po nekoj xxx cijeni a ti naplati preko računa za internet kao posebnu uslugu. ” Ok, vidjet ću sljedeći tjedan što se da učiniti i načini kako pa ćemo se dogovoriti

SLIJEDEĆI TJEDAN….KAO DA SI REKAO “SLIJEDEĆE GODINE”
A DA PROBAŠ SUTRA!

Pa sutra počinje sljedeći tjedan ili?

Suricata suricatta


Pa sutra počinje sljedeći tjedan ili?

…pa za sada sunce sija…a nebo je na starom mjestu…[rolleyes]

Samo nabavi izvješće,platit čemo nekako,pa ljudi smo,dogovorit čemo se[thumbsup]

pixma


Pa sutra počinje sljedeći tjedan ili?

A što ako sam Hebrejac!


vjeko: ” Pa sutra počinje sljedeći tjedan ili? ” A što ako sam Hebrejac!

[smiley][smiley]

Suricata suricatta

samo recite gdje treba uplatiti i koliko, baš me zanima ta inf

evo zbog cega je kupljen Novi list[thumbsup]http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ae1e3f7a-9f00-47bf-811e-cb9a56580227&readcomment=1&commentID=5f4bdcea-480a-44b4-98b6-8fbe56108d5d#comment[thumbsup]

Također, odabir neprimjerene lokacije izgradnje imao bi i druge negativne efekte po okoliš, te ovim putem izražavamo bojazan da bi preuzimanjem «Novog lista» od strane Diokija moglo doći do objavljivanja pristranih stavova odnosno onih koji naglašavaju samo (nepobitne) koristi od LNG terminala, dok bi drugačija mišljenja bila marginalizirana ili ignorirana, kao i eventualne konkretne akcije u svezi s tim pitanjem. Udruga «Eko Kvarner» uopće ne sumnja u profesionalnost novinara «Novog lista» i u niz se navrata, u prvom redu vezano uz pokušaje realizacije projekta «Družba Adria», osvjedočila u njihov odgovorni i objektivni pristup.

Međutim, postoje spoznaje da je već i do sada bilo utjecanja na način informiranja «Novog Lista» upravo o LNG terminalu i uvjereni smo da bi se rečenim preuzimanjem novina takva praksa intenzivirala, a u korist zagovornika ovog i sličnih projekata. Također, do sada su u potpunosti ignorirani zahtjevi za izradu Strateške procjene utjecaja na okoliš na području cijeloga Kvarnera.

[thumbsup]

Jedan od glavnih razloga odgađanja objave lokacije, svakako je da se pripremi teren za neutralizaciju negativne kampanje, koju će u svakom slučaju poduzeti razne nevladine udruge i dežurni “dušebrižnici” Eko Kvarner i sl.Na tom tragu svakako je i kupnja Novog lista, ali bit seže malo dublje i izravno ima određene političke implikacije.


Jedan od glavnih razloga odgađanja objave lokacije, svakako je da se pripremi teren za neutralizaciju negativne kampanje, koju će u svakom slučaju poduzeti razne nevladine udruge i dežurni “dušebrižnici” Eko Kvarner i sl.Na tom tragu svakako je i kupnja Novog lista, ali bit seže malo dublje i izravno ima određene političke implikacije.

Postoje dvije udruge:
Eko Kvarner podržava izgradnju LNG terminalauz zadovoljavanje svih dosega moderne ekologije.
Druga udruga je Zelena Istra i ona ima dosta “IREDENTISTIČKE ” zahtjeve, a to je da se gradi Offshore terminala na tromeđi Hrvatske, Italije i Slovenije.
Taj stav kao što rekoh je po meni iredentistički i Jelinčićevski, budući da ograničava Hrvatsku suverenost glege energetike. Totalno neprihvatljivo za Hrvate.
Glede sumnjičavosti, za novog glavnog urednika bih imenovao onog tipa iz EkoKvarnera.

Glede političkih implikacija, one su ogromne i sežu od Banskih dvora do Pantovčaka.
Zato, bar ja tako mislim, se i odugovlači s imenovanjem jedine prirodne i logične lokacije a to je Rt Zaglav, Omišalj. Već 15 godina struka ima svoj stav o toj lokaciji.
Ovo je moj osobni stav, a događaji u subotu samo su potvrdili da se radi o velikom sukobu, ali se još ne koristi najjača artiljerija.
Tu u igru stupaju dva dnevna lista Novi i Glas!


sava: ” vjeko: ” sava: ” OPORTUNIST: ” 13 forumaša x 100 kuna i izvješće je tu. ” Slažem se, treba iznaći modus. Možda bi moderator mogao pomoći. Ja ne volim plaćati karticom preko interneta. ” OK, a kak ste to zamislili? Da putem tvrtke naručim od njih izvješće? P.S. I moderator posjeduje dionice DIOKI-ja [smiley] ” Pa jednostavno je. Preuzet ću ga s Poslovnog po nekoj xxx cijeni a ti naplati preko računa za internet kao posebnu uslugu. ” Ok, vidjet ću sljedeći tjedan što se da učiniti i načini kako pa ćemo se dogovoriti

pridruzujem se ekipi zainteresiranoj za izvjesce, bilo koja varijanta odgovara (ili na vjekin racun ili via poslovni)

i to je to...

Evo malo ENERGETIKE, ideje i projekti te okvirni iznosi….
Dečki moji, o kakvim se tu sumama radi, boli glava.
Ako netko “isčupa” nešto korisno neka da svoj stav….

New Report

Close