DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U principu, ta lova je za Dioki “kikiriki”,btw. kako je krenulo tržište nakon prestanka blokada, čini mi se i na Diokiju slijedi rally.


U principu, ta lova je za Dioki “kikiriki”,btw. kako je krenulo tržište nakon prestanka blokada, čini mi se i na Diokiju slijedi rally.

A samo ja i ti drukamo! Ja uzo slobodan dan!
Nego nisi odgovorio na Prostorni plan…..

Ima li tko kakve veze u Omišlju da mi protumači Prostorni plan uređenja
Općine Omišalj. Morska luka za industrijsku djelatnost, lokacija Rt Zaglav, odmah uz DINA-ine objekte!

3. Energetske gradevine s pripadajucim objektima, uredajima i instalacijama:
a) Gradevine za proizvodnju i transport nafte i plina:
• Naftovodi i produktovodi :
* magistralni naftovod za medunarodni transport: Omišalj – Sisak,
* magistralni naftovod: Omišalj – Urinj.
• Plinovodi (planirani) :
* magistralni plinovod Kamenjak – Kukuljanovo – Urinj – Omišalj,
* alternativna trasa magistralnog plinovoda za medunarodni transport
podmorska dionica Pula – Plomin – Omišalj, i kopnena trasa Omišalj – Delnice –
Republika Slovenija.

Pa prostorni plan ne treba posebno komentirati. Iz njega je jasno šta će se raditi i gdje.[thumbsup]

Nešto mi se zadnjih dana mota jedna misao pa da ju podjelim sa vama:

Pitam se da li nam je sve ovo trebalo što se događalo zadnjih par dana?

Naime da je dioki uložio samo malo vremena pa da je educirao svoje radnike o dionicama i o planovima tvrtke vjerujem da do ovih skokova u cijeni dionice ne bi došlo, mislim da bi tada mi radnici imali dovoljno snage da zadržimo dionice u čvrstim rukama i do ovoga ne bi došlo

Umjesto toga poslodavac se stalno ograđuje kako nema mjesta za povišicom plaće i kako su teška vremena i da se borimo za opstanak i slične floskule koje su za malu djecu, mislim da bi bilo bolje da se konačno okrene ta ploča i da se radnicima a i svima drugima pokaže kakav potencijal ima dioki, doduše vide se određeni pomaci prema bolje ali nakon niza godina što su nam servirali loše vijesti ti sadašnji pomaci većini ljudi nisu ohrabrujući jer oni vide da je stanje u firmi bolje jedino ako im plača raste a ona u dioki presporo raste, u biti ćak i ne raste presporo već nam nedostaje onaj period od prošle uprave kada plaće nisu išle gore ni za 1% a kamoli da su pratile porast troškova odnosno inflaciju, svemu tome treba pridodati da su u dioki-u većinom “stariji” radnici koji se teško prilagođavaju promjenama i ne vjeruju nikom jer su ih do sada samo pljačkali i varali.

Možda u svemu tome što poslodavac govori i ima istine ali ja se nekako ne mogu oteti dojmu da to baš i nije tako. Da ne bi tko krivo shvatio, ja osobno sam zadovoljan situacijom ali samo zato što vjerujem da će dioki uskoro graditi nove pogone na Omišlju pa tu vidim mogućnost za poboljšanjem plaće i radnih uvjeta za radnike

Eto toliko, misli doduše nisi baš sređene ali vjerujem da ćete shvatiti što sam htio reći.


Nešto mi se zadnjih dana mota jedna misao pa da ju podjelim sa vama: Pitam se da li nam je sve ovo trebalo što se događalo zadnjih par dana? Naime da je dioki uložio samo malo vremena pa da je educirao svoje radnike o dionicama i o planovima tvrtke vjerujem da do ovih skokova u cijeni dionice ne bi došlo, mislim da bi tada mi radnici imali dovoljno snage da zadržimo dionice u čvrstim rukama i do ovoga ne bi došlo Umjesto toga poslodavac se stalno ograđuje kako nema mjesta za povišicom plaće i kako su teška vremena i da se borimo za opstanak i slične floskule koje su za malu djecu, mislim da bi bilo bolje da se konačno okrene ta ploča i da se radnicima a i svima drugima pokaže kakav potencijal ima dioki, doduše vide se određeni pomaci prema bolje ali nakon niza godina što su nam servirali loše vijesti ti sadašnji pomaci većini ljudi nisu ohrabrujući jer oni vide da je stanje u firmi bolje jedino ako im plača raste a ona u dioki presporo raste, u biti ćak i ne raste presporo već nam nedostaje onaj period od prošle uprave kada plaće nisu išle gore ni za 1% a kamoli da su pratile porast troškova odnosno inflaciju, svemu tome treba pridodati da su u dioki-u većinom “stariji” radnici koji se teško prilagođavaju promjenama i ne vjeruju nikom jer su ih do sada samo pljačkali i varali. Možda u svemu tome što poslodavac govori i ima istine ali ja se nekako ne mogu oteti dojmu da to baš i nije tako. Da ne bi tko krivo shvatio, ja osobno sam zadovoljan situacijom ali samo zato što vjerujem da će dioki uskoro graditi nove pogone na Omišlju pa tu vidim mogućnost za poboljšanjem plaće i radnih uvjeta za radnike Eto toliko, misli doduše nisi baš sređene ali vjerujem da ćete shvatiti što sam htio reći.

Zašto ne radiš, nije pauza?


Nešto mi se zadnjih dana mota jedna misao pa da ju podjelim sa vama: Pitam se da li nam je sve ovo trebalo što se događalo zadnjih par dana? Naime da je dioki uložio samo malo vremena pa da je educirao svoje radnike o dionicama i o planovima tvrtke vjerujem … vidim mogućnost za poboljšanjem plaće i radnih uvjeta za radnike Eto toliko, misli doduše nisi baš sređene ali vjerujem da ćete shvatiti što sam htio reći.

poštovani radniče, ovim vašim postom se vidi da ste u sukobu interesa… kao radnik bi veću plaću a ako dioničar i rast cijene dionice kroz dobre GFI… ne bu išlo.. sami rekoste, stari radni kadar, ti nebuju pobegli nikamo, a neka tu lovu beli uloži u planiranu EPS tvornicu… i svi sretni…

i to je to...

Šta je ovo, preslagivanje na 410, možda “market maker”?

pojela maca… nema ga više 😉

i to je to...

krivog dijela posta ste se uhvatili, plaća nije bitna, bitan je onaj dio o zadržavanju dionica u radničkim rukama i kako to postići, ja sam siguran da će dionica ići gore neovisno o povišicama i GFI, FI će biti objavljen onako kako to firmi odgovara


krivog dijela posta ste se uhvatili, plaća nije bitna, bitan je onaj dio o zadržavanju dionica u radničkim rukama i kako to postići, ja sam siguran da će dionica ići gore neovisno o povišicama i GFI, FI će biti objavljen onako kako to firmi odgovara

E radniče, radniče……
Znamo i mi držat dionice!

da nas je barem više

a sve ovisi… možda je bolji jedan MFilipović nego 150 radnika dioničara… on će uvijek dići lombard ili margin za nešto novo a jako teško prodati, a radnicima lova zatreba pa daj što daš, platio 3000 zaradio 50-60000

i to je to...


da nas je barem više

Nego reci ti meni jeli došla lokacijsak i građevinska za kogeneraciju!
Navodno više nećete kupovati el. energiji na Žitnjaku; štaviše biti će i za prodaju.
A od otpadne topline proizvoditiće se tehnološka para 40t/h; oko 500C i 80barra.

Koliko je meni poznato, za kogeneraciju je raspisan tender, s velikim izgledima da posao dobije Siemens.Kapacitet je oko 40 MW, dok je za Dioki dostatno oko 12 MW, a ostatak bi išao u mrežu.
Navodno je cijena plinske turbine sa montažom i dodatnim priključenjima oko 20 milja kuna . Isplativost investicije je rekordna , oko 20 mjeseci. Što se tiče pare tu si u pravu( zato se i zove kogeneracija) i ona donosi uz struju jako veliku uštedu.

Na Diokiju stvaralačka pauza, izgleda da tko je akumulirao na razinama ispod 400, taj je i kapitalizirao dok je kupnja i dalje na oprezu.

New Report

Close