DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


lacoste,
da bi PSN prošao potreban je investitor.ukoliko to nije Čermak a on je odustao onda to mogu biti Kazahstanci,a ako nema investitora Psn ne prolazi.dakle, još se čeka investitor-pročitaj gornji članak.

investitor se može čekati i “čekati” do sudnjeg dana. Ako nema investitora, a nema, tada treba stečaj po hitnom postupku.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/radnici-diokija-prosvjedovali-u-zagrebu-dioki-odbacuje-optuzbe-prosvjednika/779018.aspx

svak se svrbi gdje ga češe, znači nije im svejedno (upravi tj. stečajnoj i ekipi) što zanči da ste na dobrom putu [emo_palacg]

Ovako je počelo… u što je izraslo, znamo danas

c/p sa jednog drugog foruma…

“Tijekom 1989. grupa bliska Ini, koju su činili Dekanić, Kolundžić, Fleković, Zlatko Mateša, Ivan Drpić i Jakša Barbić napravila je radni materijal o tome kako je moguće privatizirati Inu, koja je postupno trebala prerasti u dioničarsko društvo. Taj radni materijal naknadno je trebao biti prezentiran predsjedniku Franji Tuđmanu kojeg je zanimalo kako Ina interno promatra korporativnu transformaciju iz društvenog u privatno. Ipak, Inaši su stavljeni “na čekanje”, a tada su se dogodili balvani u Kninu i o Ini se više nije razgovaralo. Tijekom Domovinskog rata Ina je služila kao najveći “inkasator” novca, rekao je Fleković, sudjelujući na svaki mogući način – finanacijski, logistički, u ljudstvu – u obrani zemlje.

Fleković je spomenuo bivšeg premijera Nikicu Valentića kao čovjeka koji je razumio kompaniju i nije dozvolio da se ona raskomada u prvim godinama tranzicije, u čemu je imao Tuđmanovu podršku. “Hodnicima su hodali kojekakvi ljudi, tražili su pumpe, pa čak i rafinerije u vlasništvo”, konstatirao je Fleković. Naglasio je da svojim okupljanjem stari Inini direktori i rukovoditelji nemaju namjere nikoga podučavati, niti ispravljati, niti reći da je nekada bilo dobro, a sada je loše, već jednostavno registriraju kako je bilo živjeti i raditi u tom Ininom najplodonosnijem razdoblju. Svojim bivšim kolegama zaželio je zdravlje i mirnu mirovinu, te izrazio nadu da se u Hrvatskoj više neće pojaviti ministar koji smatra da je proizvodnja nafte i igračaka “jedno te isto”.

Početak devastacije je odvajanje pogona Etilena iz sastava Ine, dalje se fućka……”

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Zahvaljujemo gospodi iz Dine što su nas podržali. Nazivam ih gospodom jer ih više ne mogu nazivati kolegama. Očito se njih se ovo uopće ne tiče i nije ih briga ni za plače, radna mjesta kao ni za to što će se dogoditi. Mi smo bar probali.I neće stati na tome, idu kaznene prijave, novi prosvjedi. Kako ćete za Božić pred praznim stolom pogledati svojoj djeci u oči? Što ćete vidjeti kad se pogledate u ogledalo? Očito više vjerujete Predragu u suknji.

Nažalost poštovani i cijenjeni bivši kolega, sudbina Dioki-ja kao tvornice davno je određena prije nego što smo mi u većem ili manjem broju izašli na ulicu… ljudima je ovoga dosta, te ružne predstave, igrokaza ježićevih ljudi, nesposobnih sindikalaca (bivših sindikalaca, i oni su bivši…) ljudi su u bijedi, razočarani i napušteni, imaju svoje muke, samo nastoje preživjeti, nikoga za nas nije briga.

Neki od nas, malobrojni, zaposlili smo se u novim sredinama, krenuli smo iz početka.. gotovo nas je sram imena bivše kompanije i proizvodnih pogona gdje smo radili.. no sa zanimanjem pratimo zbivanja,

Jedan topli savjet… okrenite stranicu, zaboravite, Dioki je prošlost.

Što ste očekivali da će nam šakom i kapom dati pare? pare nisu problem, para nema!

Dina nikad nije sama zarađivala, etilenski lanac u zg hranio je ih je gotovo dva desetljeća, nekih 50-tak tisuča polietilena držalo je na okupu 430 ljudi u zg i gotovo još toliko, nekoliko stotina na Krku

Dini ne slijedi ništa drugo nego ono što je bilo i u Zg… stečaj i likvidacija u staro željezo, ionako iz dana u dan Dina sve više sliči na hrđavu olupinu nego na blistavu jahtu…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Zahvaljujemo gospodi iz Dine što su nas podržali. Nazivam ih gospodom jer ih više ne mogu nazivati kolegama. Očito se njih se ovo uopće ne tiče i nije ih briga ni za plače, radna mjesta kao ni za to što će se dogoditi. Mi smo bar probali.I neće stati na tome, idu kaznene prijave, novi prosvjedi. Kako ćete za Božić pred praznim stolom pogledati svojoj djeci u oči? Što ćete vidjeti kad se pogledate u ogledalo? Očito više vjerujete Predragu u suknji.

Svaka cast kolegama iz ZG, no budimo realni kad je bio zadnji hvale vrijedan prosvjed?? Predprosle zime, kad smo se i mi pridruzili… svaka cast na ucestalim akcijama nema sto… vi se bar mozete dogovoriti i organizirati… Kod nas Angelina sijedi u nadzornom i ocito je jako dobro nagrađena za ono sto radi! Nitko nema snage, a ocito ni zelje ic u borbu protiv vjetrenjaca…[emo_vrtimise]


lacoste,
da bi PSN prošao potreban je investitor.ukoliko to nije Čermak a on je odustao onda to mogu biti Kazahstanci,a ako nema investitora Psn ne prolazi.dakle, još se čeka investitor-pročitaj gornji članak.

Kad potvrde PSN ,pojavit će se i investitori,a onda prodaju Dioki, a preko Diokia dokapitaliziraju DINU,i stvar riješena.

Predati zahtjev na ZSE , trgovanje dionicama u MTP- i transakciju provesti preko ZSE…

Naivci. Da žele išta prodati raspisali bi međunarodni natječaj. I za Dinu i za pogone u Zagrebu.

Postoji li uopće priča iz Hrvatske da je neka predstečajna/stečaj uspješno riješena? Npr da je neki strani investitior kupio propalu tvrtku?


Postoji li uopće priča iz Hrvatske da je neka predstečajna/stečaj uspješno riješena? Npr da je neki strani investitior kupio propalu tvrtku?

mislim da je ovo jedinstveni primjer, ali ovi ne reagiraju, još jednom pitam dali je istina da su devon uplatio 5 milijuna eura za isplatu plaća i povukao svoju uplatu zbog blokade uprave???

i zamolio bih moderatora da ne briše ovu poruku.

u Rijeci vam je njihov prestavnik i želim da se uprava Diokia očituje po ovom pitanju..

Što se tiče Vujčić-Turkulin, kako nam je pojasnila, odluka je na vjerovnicima koji ne mogu odlučiti jer, osim najave obvezujuće ponude od potencijalnog strateškog partnera (Davon i Kazahstanci), zapravo nisu dobili nikakvu konkretnu ponudu. No, kako nam je objasnio predstečajni povjerenik Dine da Mladen Janiška, po zakonu više nije moguća nagodba jer nije moguć treći strateški i partner, a dva su iskorištena (Turci i Čermak).

netko je od ove dvojice pao sa Marsa ili je kupljen ili oboje varaju i manipuliraju a Janiška sigurno.jer kako je moguće da je tek sada,nakon godine dana,Janiška postao svjestan da ulaz Kazahstanca nije pravno valjan!

Ako vam je promakao ovaj članak na poslovnom …

Dina bi hitnu skupštinu, stečajna upraviteljica Diokija nemoćna

Tu sve lijepo piše. U Hrvatskoj se ovo nemože rasplesti, nažalost. Nema nikoga da uzme mač je jednostavno prereže taj čvor…. nema!

Jednostavno riješenje je:
prekinuti stećaj DIOKIa- prodati dioki strateškom partneru i preko DIOKIA dokapitalizirati DINU..

U našem pravosuđu ne postoje jednostavna rješenja…..

Radi se o međunarodnom slučaju koji se vodi pred domaćim sudom.
Naime:
– vlasnik je iz Švicarske – Dioki Holding AG;
– dug je dobrim dijelom iz Autrije – Hypo Group.

Hypo započeo pregovore o prodaji banke Amerikancima
Vaš link …[/url]

Bez da se riješi Hypo teško može Dioki.
No ulaze Ameri s EBRD-om pa će očito je tada riješavati Dioki.

New Report

Close