DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nalozi na prodaji se drastično povećavaju tijekom dana jučer su dosegli cca 85.000 komada pred kraj danas već 84.000 do kraja dana znači preko 100.000 vjerovatno. Kupnja i dalje po staroj shemi. Blokada oko 14,70 mislim da će prema odnosu k/p biti vrlo brzo dostignuta.

E pa Đuro ima tešku ruku.

Uostalom, pa znamo svi kako to izgleda kad postoji interes za ovu dionicu (stvaran ili lazan).

Ovo što se trenutno vidi je kompletna nezainteresiranost za ovim razinama.

Koliko će trajati, vidjet će se……

Fedor19

Predsjednik izvrsno spusta lopticu, poziva na smirivanje i lagano ubire politicke poene za Vladu RH i sebe.
Mi cemo ubirat nesto drugo za koju godinu.
To je i za ocekivati.

Predsjednik je kruna hrvatskih institucija i politike i sigurno je puno doprinjeo u uspjehu ovog posla.

MiroBaricevic
Neka stvaraju pritisak sa 85 000 ( nisam gledao ask) dionica, ja sam mislio da mogu bar to x 2.
Nece jos dugo u svakom slucaju.


Bit će tu još loma. Samo se još malo treba strpiti.

naravno, čeka se kipanje po kupnji i negativne blokade
ups, upravo je počelo [emo_zacudjen]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

Uostalom zasto ovih 85 000 jednostavno ne rasproda dionice, nego samo stavlja na ask, a nece prodat?

Neka sruse cijenu na 4 kune – super, bar ce i radnici moci kupiti.

što sada,po asku do prve pozitivne blokade???

Pitam se šta tu nije jasno? Ponuda ide prvenstveno za dinu kojoj je prošla psn i dogovaraju se isključivo sa vjerovnicima dine, dok dioki i službeno ide u stečaj kroz 2-3 tjedna. Ukoliko iskažu interes i za dioki, dogovarat će se u stečajnom postupku. Koliko će vrijediti dionica u stečaju i dali će još egzistirati ostaje otvoreno.


Ponuda ide prvenstveno za dinu kojoj je prošla psn i dogovaraju se isključivo sa vjerovnicima dine, dok dioki i službeno ide u stečaj kroz 2-3 tjedna. Ukoliko iskažu interes i za dioki, dogovarat će se u stečajnom postupku. Koliko će vrijediti dionica u stečaju i dali će još egzistirati ostaje otvoreno.

kratko i jasno [emo_palacg]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.


Pitam se šta tu nije jasno? Ponuda ide prvenstveno za dinu kojoj je prošla psn i dogovaraju se isključivo sa vjerovnicima dine, dok dioki i službeno ide u stečaj kroz 2-3 tjedna. Ukoliko iskažu interes i za dioki, dogovarat će se u stečajnom postupku. Koliko će vrijediti dionica u stečaju i dali će još egzistirati ostaje otvoreno.

Odakle ti ideja da razgovaraju s vjerovnicima – bili su s Upravom Diokija i Upravom Dine – to je ono što je poznato.
Istina da je prošao PSN za Dinu ali onda je i plan prihvaćem pa se nema što razgovarati s vjerovnicima.
A ako im je cilj Dina Uprava Diokija tj vladajuće društvo Dioki Holding AG može odlučiti da proda Dinu i namiri vjerovnike Diokia pa se čudim da si izvukao zaključak o stečaju.
Ista varijanta je i s Ćuf doo, no vladajuće društvo Dioki Holding AG odlučuje o tome.
A obzirom da je vladajuće društvo založilo dionice Diokija za kredite HYPO banke jasno je tko odlučuje.
Nakon potpisa s Qatarom o LNG projektu imovina koja je na Krku ima stratešku važnost – pa ako je strateški važna za Hrvatsku važna je i za Dioki.
A ta važnost svakako ima cijenu i može se izrazizi u kunama ili eurima svejedno!

Ajmo pravnici,na koji nacin se dina moze izdvojiti?

Moj portfelj JDBA-R-A SNBA-R-A IPKK-R-A RIZO-R-A HIMR-R-A


Ajmo pravnici,na koji nacin se dina moze izdvojiti?

prodajom u stečajnom postupku DIOKI-a kao dio njegove stečajne mase

Naravno vrlo je jednostavno u stečajnom postupku kupiti imovinu bez obzira na PSN ili bilo što drugo.
Zar ne vidite kuda ovo sve vodi:
Na primjer ako sam ja kupac želim kupiti nešto i platiti za to nešto. Također to žele recimo i drugi kupci. Nije mi jasno zašto mislite da će država prodavati ili neko u njeno ime kad se zna ko je većeinski vlasnik. Jedino on može prodavati svoj paket dionica za dogovorenu cijenu.
Svima je osim vlasniku tvrtke u postupku stečaja kupovati dio stečajne mase osim vlasniku. Dolaskom stečajnog upravitelja država preuzima kontrolu. Kako je vlasnik povezan sa nekim suđenjima, čak je i obećao vratiti neke novce pred sudom ( naravno nije ) “investitori” koji bi dali ponudu su mu sad napotrebniji. Kako za bilo kakvu ponudu treba dubinsko snimanje tvrtke koja ima 1000 dubioza treba cca 60 dana a do tada će sutkinja zadužena za stečaj imenovati stečajnog upravitelja i bok vlasnik dionica. Naravno to je najgore za dioničare jer država će vlasnika tretirati kao i sve dioničare a to znači loše.

E pa Đuro ima tešku ruku.

MiroBaricevic

Zakasnili ste.
Teorija o stecaju iscrpljena je. Ona znaci kompliciraniju proceduru, a investitor je ozbiljan i zeli cim prije pokrenut proizvodnju.

Investitor je dubinska snimanja papirologije po svemu sudeci vec obavio dok je trajala ona zgodna predstava sa Cermakom, nagodbom i sl.

To je bio i razlog svim onim odgodama.

Dokaz da je rijec o vrsnim profesionalnim invrstitorima, a ne nekakvim medijskim klaunovima sa vrecama punim para.
Oni rade u miru i tisini, a mira i tisine ce dobit koliko god im treba.

Jednostavno ce kupit Dioki Holding AG i nece kokosarit sa vjerovnicima, birokratima, sutkinjama sa nacrtanim obrvama i sl.

Ovo nije nagovor na kupnju, a jos manje na prodaju.


Ajmo pravnici,na koji nacin se dina moze izdvojiti?

Dina je dioničko društvo – ADRA-R-A.

…Dina has established a company in relation to the planned LNG terminal facility at KrK Island, expected to be in operation from 2014 and established by 8 foreign and Croatian partners in the energy sector, including INA….
Vaš link …

Skini i pročitaj!


Naravno vrlo je jednostavno u stečajnom postupku kupiti imovinu bez obzira na PSN ili bilo što drugo.
Zar ne vidite kuda ovo sve vodi:
Na primjer ako sam ja kupac želim kupiti nešto i platiti za to nešto. Također to žele recimo i drugi kupci. Nije mi jasno zašto mislite da će država prodavati ili neko u njeno ime kad se zna ko je većeinski vlasnik. Jedino on može prodavati svoj paket dionica za dogovorenu cijenu.
Svima je osim vlasniku tvrtke u postupku stečaja kupovati dio stečajne mase osim vlasniku. Dolaskom stečajnog upravitelja država preuzima kontrolu. Kako je vlasnik povezan sa nekim suđenjima, čak je i obećao vratiti neke novce pred sudom ( naravno nije ) "investitori" koji bi dali ponudu su mu sad napotrebniji. Kako za bilo kakvu ponudu treba dubinsko snimanje tvrtke koja ima 1000 dubioza treba cca 60 dana a do tada će sutkinja zadužena za stečaj imenovati stečajnog upravitelja i bok vlasnik dionica. Naravno to je najgore za dioničare jer država će vlasnika tretirati kao i sve dioničare a to znači loše.

Pročitaj danas jutarnji na strana 12–ponuda ide za obe tvrtke -DIOKI-DINA

New Report

Close