DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Razumijem sve koji su zaglavili unutra da se sada tješe i vjeruju u neko čudo, isto to gledali smo i na Đakovštini (DKVS), pa na Validusu (VLDS), sad opet ista priča i ovdje. Što prije prihvatite surovu realnost stečaja bit će vam lakše donijeti smislene investicijske odluke umjesto podržavanja vlastitih iluzija….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Treba zatvorit ovu temu.

Izgleda da se jedino tako mogu ušutkat ovakvi zluradi tipovi da više svojim prljavim rabotama ne obmanjuju druge, dok se sluzbeno ne proglasi stecaj i firma ne prestane postojati.

Ja stvarno ne znam zašto moderatori i dalje dopuštaju da prolaze ovakve njihove poruke, kojima se praktički perfidno potiče ljude da i dalje kupuje nešto sto ne vrijedi ništa, odnosno vrijedi 0 KN.

Također je ovdje bitno ovu golemu PSN gledati s više strana, i iskoristiti sve pravne i druge mahanizme, a ne da jedan ministar minira jednu cijelu industrijsku granu, jer je drugi ministar na putu. Ovo je i dalje borba za 800 radnih mjesta u koja se sva Vlada kune.

Neka se sve karte opet stave na stol, neka se izjasne Kanađani i Amerikanci (već spominjani za LNG) – jer u igri je ne samo jedna cijela industrijska grana, nego i dvije lokacije komunalno opremljene za energetske i druge projekte, već ugrađene u prostorne planove – to nije lokalni poljoprivredni kombinat niti lokalna građevinska firma.

Hoće li isto dobiti u stečaju za manje love, prije nego svoje ponude obznane? Teže tada nego sada. Mogu dobiti cijeli obezvrijeđeni sustav pred stečajem, a ne naknadno licitirati s bankama oko djelića sustava?

Odgovornost je sada najviše na Liniću, da ovaj slučaj izvede na čistac, ako ne želi ostati jedino on odgovoran. Sada, kada znaju svaki detalj ove sage, i stranci će se lakše izjasniti.


Iz pouzdanih izvora, znam da je Vrdoljak prije 40- tak dana rekao, DUUDI radi procjenu za zemljište koja će biti između najniže Hep-ove od 22 mil.€ i najviše stare procjene od 47 mil. €. Uz to potvrdio je glasanje Hep-a na ročištu identično onome Ministarstva financija, jer kao Slavko sve to vodi i slično itd. Ročište bi glatko prošlo da se uz "sigurni" glas Hep-a, pozitivno očitovao ZG- holding ili INA.Znači i bez Hypo banke do koje nikako da stigne pismo iz DUUDI-ja. Velika sramota i prevara od strane ministra, koji očito ima podršku benevolentnog Milanovića, opet neznalice za gospodarstvo. Nažalost, iako uz određene najave žalbi, izgleda da je politika odlučila svesti radnička potraživanja kao i dionice na nulu. Sama elita sposobnih ministara, od Vrdoljaka pa do onog Zmajlovića. Oni nesposobnjakovići Milošević i Popijač , za ove su bili supermeni.

Koliko ja znam ovo je kazneno djelo po Hrvatskim zakonima…..
Dakle ako će se zakoni poštivati Vrdoljak mora na sud, a ako mu se dokaže krivnja onda će svirati klavir….
Mada, ovo je hrvatistan pa od toga ništa…….



Pa šta nisi čuo, cijeli svijet se trga za Dioki, a ameri i kanađani neće žaliti novaca da ga baš oni kupe. Linić će ga skupo prodati i zatvoriti deficit za ovu godinu. Tko to još može osim Diokia?

Dow Chemical zatvara postrojenja po Europi jer su energenti puno jeftiniji u sjevernoj americi. Mislim da je jako malo interesa za investiranje u kemijsku industriju u Europi u ovom trenutku.

[/quote]
Postoji trag ovog američko-kanadskog konzorcija iz VL koje je kolega postao. Koliko znam ameri čupaju plin iz škriljaca i njihov plin je turbo jeftiniji od ruskog koji se većinom koristi u EU. Ukoliko bi dobili LNG terminal, a piše da su poslali ponudu, mogu biti i više nego konkurentni rusima,a tim plinom i Diokijeva postrojenja mogu proizvoditi konkurentan proizvod.

@ Fedor19

to je jako jako jako navučeno. Prvo bi trebalo izgraditi taj LNG i docekati taj plin. U najboljem scenariju za to trebaju godne i godine. Kako preživjeti do tada? Tko će financirati gubitke? A i onda, taj plin se može koristiti samo kao gorivo, ne sirovina. I opet je veliko pitanje i minimalne profitabilnosti. Iz sadašnje perspektive to je SF na koji ne treba previše računati.

A za sadašnje dioničare, vjerojatno potpuno nebitno.

Ali evidentno je da se igraju igre tko ce doci do tih pozicija i velikih nekretnina sto ih ima DINA i na koji nacin, ocito da se Cermaka pokusava izbaciti iz igre jer je poceo surovati sa Rusima, il iz nekog drugog razloga, tu se velike politike igraju, veliki su tu interesi…..ocito su tu Vrdoljak i Linic samo izvrsitelji a ne oni koji odlucuju….


Nije gotovo dok nije gotovo.
Dali je nagodbeno vijece za dioki donjelo rijesenje o obustavi psn-a nakon neuspjelog glasanja?

Ovi koji stalno forsiraju stecaj cine to ili iz mrznje prema Diokiju ili zele kupit na jos nizim razinama.
Da su stvarni dusebriznici dali bi objektivnu informaciju o dalljnjim opcijama. Jer tu je jos dosta otvorenih pitanja, a stecaj ni blizu.


Nikakvih drugih opcija osim stečaja,po zakonu,tu nema.
Nikakvih tu više “otvorenih pitanja” nema!!!!
Nitko ništa “ne forsira”,nego velik dio objektivnih ljudi ovdje jednostavno konstatira realnost!!!!!!Koja je ,usput,bila poznata odavno!!!!!
Formalne odluke koje će se sada donijeti od nadležnih tijela su ,po meni,puka formalnost i ništa više.
Budućnost se ovdje zove STEČAJ i možda likvidacija.
Radnici Diokija ,mogu,po meni očekivati namirenje svojih potraživanja(ili dijela istih) i za njih ,po meni,stečaj i nije tako loša opcija.
Špekulanti i dioničari će vjerovatno izgubiti sve.
Pozdrav

Sastajao se taj i sa onim navodnim Turcima pa vidis da nije imao pojma o njima.Zasto bi ti navodni Kanadjani i Amerikanci(ovi su trebali jos jucer ulagat u naftu u nas kako je najavljivao Vrdoljak) bili ista drugaciji od Turaka kad je u pitanju ova Vlada.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Treba zatvorit ovu temu.

Izgleda da se jedino tako mogu ušutkat ovakvi zluradi tipovi da više svojim prljavim rabotama ne obmanjuju druge, dok se sluzbeno ne proglasi stecaj i firma ne prestane postojati.

Ja stvarno ne znam zašto moderatori i dalje dopuštaju da prolaze ovakve njihove poruke, kojima se praktički perfidno potiče ljude da i dalje kupuje nešto sto ne vrijedi ništa, odnosno vrijedi 0 KN.


Slažem se u cijelosti!
Pozdrav

»Nismo glasali za stečaj, već protiv ovakvog plana restrukturiranja«, ispravljaju nas izvori u HEP-u

Ovo je vrhunac licemjerja

Sta mislite da je HEP glasao drugacije od onoga kako je rekao Vrdoljak, a zasto je Vrdoljak prije par dana govorijo jedno a HEP napravio drugo,tu je ocito doslo do promjene u politickom diskursu, a na to su ocito imali utjecaj malo siri politicki interesi (EU, Amerikanci itd.), e sada zasto je to sve postalo tako politicki bitno tko ce uzeti DIOKI i DINU, vjerojatno cemo saznati nakon nekog duzeg a mozda i kraceg vremena, kada vidimo kakvo ce se drugo rjesenje pojaviti i vjerojatno sa drugim akterima, ja opet pucam na Amerikance….,ili su samo smetali Cermakovi novi partneri – Rusi….


»Nismo glasali za stečaj, već protiv ovakvog plana restrukturiranja«, ispravljaju nas izvori u HEP-u

Ovo je vrhunac licemjerja

Nije govno nego se pas posrao… Ljudi moji dragi, u ovoj cijeloj prici neznas ko tu koga jeli hebe… Da je sve stavit na papir sta je ko izjavio od nasih vrlih politicara, sindikalista, predjednika uprava itd. itd. glede teme dioki u zadnjih godinu dvije, sa tim materijalom bi Agatha Christie napisala svjetski bestseller ko od sale…

Meritum svega je nazalost da od ove cijele price nema vise nista… Uostalom to nas ne treba ni cuditi kad se osvrnes oko sebe i vidis sta je od ove drzave nastalo… Radnici koji su godinama proljevali svoj znoj po tim pogonima, zavrsili su ko zadnja izgladnjela i izbezumljena stoka… Ljudi koji su doveli do ovakvog stanja cesu jaja negdje daleko od zize javnosti, i ne uzbudjuju se oko ovoga… Pravna drzava ni ne postoji da zastiti prava radnika i malih dionicara…. Pravi divlji kapitalizam


Period za PSN je prosao. Kada se to dogodi, pokrece se stecaj. Tako je u zakonu o PSN. Kupuju kamikaze koji misle jos koji puta okrenuti par tisuca kuna. Mozda iz ocaja isti oni koji su kupovali po 27 na dan rocista.
GAME OVER.. kraj ove farse.

Upravo tako! Dobro je kvart99 napisao da ovu temu treba zatvoriti jer sad služi samo navlakačima da upecaju još pokoju žrtvu po kojoj će se iskrcati prije nego se stečaj okonča, a dionica DIOKI-a delistira za sva svremena sa ZSE [emo_palacd]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/plin-i-nafta-iz-skriljca-preoblikovat-ce-svjetsko-trziste-energije/

Plin i nafta iz škriljca preoblikovat će svjetsko tržište energije.

“Američke vlasti već su dale zeleno svjetlo za gradnju četiri izvozna terminala za ukapljeni prirodni plin.”

“Povjerenik EU-a za energetiku Guenther Oettinger kazao je u svibnju da bi plin iz škriljca mogao biti dobar adut u pregovorima s ruskim Gazpromom o novoj cijeni plina.

– Siguran sam da je opcija plina iz škriljca dobar instrument za naše dugoročne pregovore s Gazpromom i Rusijom – ocijenio je.”

A Americka vanjska politika je potpuno otvorena i jasna, EU nesmije toliko ovisiti o Ruskom plinu, a tu je istocna Europa najosljetljivija, i sada bi u DIOKI i DINU Cermak doveo Ruse za partnere, mozes misliti…

PSN nije prosla zbog visokih politickih interesa i igara, a Linic i Vrdoljak su tu bili samo izvrsitelji a odlucivao je netko drugi…

New Report

Close