DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iz pouzdanih izvora, znam da je Vrdoljak prije 40- tak dana rekao, DUUDI radi procjenu za zemljište koja će biti između najniže Hep-ove od 22 mil.€ i najviše stare procjene od 47 mil. €. Uz to potvrdio je glasanje Hep-a na ročištu identično onome Ministarstva financija, jer kao Slavko sve to vodi i slično itd. Ročište bi glatko prošlo da se uz "sigurni" glas Hep-a, pozitivno očitovao ZG- holding ili INA.Znači i bez Hypo banke do koje nikako da stigne pismo iz DUUDI-ja. Velika sramota i prevara od strane ministra, koji očito ima podršku benevolentnog Milanovića, opet neznalice za gospodarstvo. Nažalost, iako uz određene najave žalbi, izgleda da je politika odlučila svesti radnička potraživanja kao i dionice na nulu. Sama elita sposobnih ministara, od Vrdoljaka pa do onog Zmajlovića. Oni nesposobnjakovići Milošević i Popijač , za ove su bili supermeni.

Hypo je riješen – nema ga među vjerovnicima, a potraživanja naplaćuje od kijca, Ćufa, Pirosa!

22 09253797076 AKD-ZAŠTITA d.o.o., ZAGREB 1.628.799,03

75 26187994862 CROATIA OSIGURANJE d.d., ZAGREB 3.029.735,19

123 23057039320 ERSTE&STEIERMARKISCHE BANK d.d., RIJEKA 11.785.451,61

134 85828625994 FOND ZA ZAŠTITU OKOLIŠA I ENERGETSKU
UČINKOVITOST, ZAGREB 1.605.533,70

139 24612651044 GENERALTURIST d.o.o. u stečaju, ZAGREB 93.353,14

142 61817894937 GRAD ZAGREB, ZAGREB 20.444.979,71

152 46830600751 HEP-OPERATOR DISTRIBUCIJSKOG SUSTAVA d.o.o.,
ZAGREB 64.205.100,62
153 63073332379 HEP-OPSKRBA d.o.o., ZAGREB 58.547.314,51

169 28921383001 HRVATSKE VODE, ZAGREB 1.261.670,24

188 27759560625 INA-INDUSTRIJA NAFTE d.d., ZAGREB 65.286.813,21

265 18683136487 MINISTARSTVO FINANCIJA, ZAGREB 57.772.296,22

283 44110106406 NOVI LIST d.d., RIJEKA 21.584.742,17

357 64406809162 SREDIŠNJE KLIRINŠKO DEPOZITARN DRUŠTVO d.d.,
ZAGREB 98.557,10

307.947.699,33 ukupno s ovršnim ispravama!

OD OVIH SU NEKI su išli RUŠITI PSN a ne postići dogovor!
Robert ježić je mala beba za ove naše institucije!

U Zapisniku se smanjio dug fin. institucija a povećao ostali vjerovnika – čini mi se da se Antovenoto odrekao u korist nekog iz Dioki Grupe zauzvrat neke garancije!


@kliring
ovakvu obavijest/pojašnjenje dostavili su moji brokeri klijentima

tek sam sad pogledao u svoje poruke i doista i meni su poslali 3 obavijesti o limitima. Ok sad mi je jasno.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Promjenio mišljenja, što nisi do nazad dva dana ,govorio da ide sve u stečaj??

Dioki ide u stečaj, tu nema nikakve dileme, a dioničare DIOKI-a, čijim dionicama se trguje na burzi, samo to treba zanimati! Da li će se Dina, kao dio imovine Diokia spasiti (nastaviti s radom) ili ne, s pozicije dioničara je nebitno. Udio Diokia u Dini bit će prodan kao i ostala imovina Diokia, osim one na kojoj su odavno hipoteke banaka, tako da kad se sve plati što se duguje, pitanje je hoće li uopće biti za namiriti potraživanja radnika, a o tome da će dioničarima nešto ostati je besmisleno uopće pričati!
Da je DIOKI imao imovinu veću od dugova, našao bi se kupac koji bi napravio dokap i preuzeo DIOKI…ali sad i tako nema smisla o tome više raspravljati, DIOKI ide u stečaj, bit će na koncu delistiran s burze i ove dionice će postati bezvrijedan papir, zapravo čak niti to. Zato je kupovina dionica DIOKI-a u ovim uvjetima strašan rizik (ako ne uspijete dionice na brzaka uvaliti nekom drugom) koji na malo duži rok donosi gubitak svega uloženoga!
[/quote]

Postoji kupac koji bi nastavio dokap i preuzeo Dioki,izvoli pa pročitaj,na koje adrese je poslana službena ponuda za Kupnju DIOKI-a.

http://www.poslovni.hr/media/forum-user-upload/files/c3/c3950cc51a65371e8a01d6ca9063cb4f.jpg

Ovo je puno složenije, posebno radi dijela društva u kojem se može pokrenuti poslovanje – pokretanje dijela posla dovoljno je da se utvrdi da postoje nove okolnosti i vrati sve na početak, tj. preslagivanja će biti još. Čemu stečaj ako važan dio društva ponovo radi, to će biti ključno, što će se odraziti i na cijeni dionice.


NA PRIMJER, stečaj može od strane FINE biti zatražen, ali ga stečajni sudac ne mora prihvati radi novih okolnosti, na primjer početka poslovanja DINA-e ili novog kupca za DIOKI (razgovara se o tome ovih dana u Americi i Kanadi)

Sta se razgovara u Americi i Kanadi?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Nije gotovo dok nije gotovo.
Dali je nagodbeno vijece za dioki donjelo rijesenje o obustavi psn-a nakon neuspjelog glasanja?

Ovi koji stalno forsiraju stecaj cine to ili iz mrznje prema Diokiju ili zele kupit na jos nizim razinama.
Da su stvarni dusebriznici dali bi objektivnu informaciju o dalljnjim opcijama. Jer tu je jos dosta otvorenih pitanja, a stecaj ni blizu.

đizs ljudi pa šta je s vama?

pojedinci me podsjećaju na onu poznatu scenu (na koju je napravljeno brdo parodija) iz filma “Hitler – konačan pad” gdje bombe padaju po hitlerovom bunkeru, a on još uvijek upravlja nekakvim imaginarnim divizijama i napada ruse i amere.



NA PRIMJER, stečaj može od strane FINE biti zatražen, ali ga stečajni sudac ne mora prihvati radi novih okolnosti, na primjer početka poslovanja DINA-e ili novog kupca za DIOKI (razgovara se o tome ovih dana u Americi i Kanadi)

Sta se razgovara u Americi i Kanadi?
[/quote]

Pa šta nisi čuo, cijeli svijet se trga za Dioki, a ameri i kanađani neće žaliti novaca da ga baš oni kupe. Linić će ga skupo prodati i zatvoriti deficit za ovu godinu. Tko to još može osim Diokia?


Pa šta nisi čuo, cijeli svijet se trga za Dioki, a ameri i kanađani neće žaliti novaca da ga baš oni kupe. Linić će ga skupo prodati i zatvoriti deficit za ovu godinu. Tko to još može osim Diokia?

Dow Chemical zatvara postrojenja po Europi jer su energenti puno jeftiniji u sjevernoj americi. Mislim da je jako malo interesa za investiranje u kemijsku industriju u Europi u ovom trenutku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Još jedna zanimljivost na koju sam naišao čitajući o tim tvrtkama: postrojenje Dine nikad zapravo nije dovršeno, već je dovršena samo prva (od tri predviđene) faza. Stoga je dio postrojenja koji je izgrađen jako opterećen početnim ulaganjem jer je odmah napravljena infrastruktura i za preostale dvije faze. Taj modularni pristup odličan je ukoliko se izgradi sve što je predviđeno. Međutim, kako to u Hrvatskoj već hoće biti, stvar nije dovršena i to je jedan od razloga propasti.

I to ti je razlog zašto dina nije i ne može biti profitabilna tako da onaj tko bi pokrenuo proizvodnju PE, to bi morao učiniti radi nekih viših ciljeva i trpiti gupitke sve dok se ti viši ciljevi ne ostvare. Viši ciljevi sigurno nisu ulupavanje gomile novca u nova petrokemijska postrojenja. Tako da ti je vjerojatno jasno kakva je sudbina dine i tamošnje proizvodnje.

…Ali tko je kupovao svu silu bezvrijednih papira jucer!? Ja sam vec obred zrtvovanja odradio, ali 600.000 kn je puno na tako nisku cijenu i stecaj – to ne mogu biti to samo kamikaze? da ne kazem da su jos i branili 5 kn. Napominjem, ja sam otpis izvrsio ali mi ostaje ta nelogicnost I mali upitnik nad glavom.

Jos nista nije gotovo..ovdje tek pocinje show…nije nagovor na nista.moje osobno misljenje

I to ti je razlog zašto dina nije i ne može biti profitabilna tako da onaj tko bi pokrenuo proizvodnju PE, to bi morao učiniti radi nekih viših ciljeva i trpiti gupitke sve dok se ti viši ciljevi ne ostvare. Viši ciljevi sigurno nisu ulupavanje gomile novca u nova petrokemijska postrojenja. Tako da ti je vjerojatno jasno kakva je sudbina dine i tamošnje proizvodnje.

Kreditima (za izgradnju čitave infrastrukture) se bila opteretila tvrtka koja je proizvodila u 2 od 8 prvotno predviđenih postrojenja. Zbog toga je potonula. Netko tko misli pokrenuti proizvodnju svakako će izračunati koliko će ga dio starih dugova (jer dio dugova otpisuje se) opterećivati i postoji li mogućnost profitabilnog poslovanja. Moguće je da nešto i preživi. U Hrvatskoj se, svim našim problemima i strukturnim katastrofama usprkos, moramo riješiti vjerovanja da baš ništa ovdje nije moguće proizvoditi i izvoziti. Nekog vraga moramo raditi ako želimo iole pristojno živjeti. Ne možemo živjeti samo od turizma i lokalne preprodaje tuđih proizvoda.

Period za PSN je prosao. Kada se to dogodi, pokrece se stecaj. Tako je u zakonu o PSN.

Kupuju kamikaze koji misle jos koji puta okrenuti par tisuca kuna. Mozda iz ocaja isti oni koji su kupovali po 27 na dan rocista.

GAME OVER.. kraj ove farse.

moja je procjena takva da će g.Čermak nastojati ući u Dinu SADA jer bi to mogao netko drugi ukoliko i ona ode pod stečaj-a očigledno mu se pogodovalo u ovih pola godine.
prozvao sam g.Ježića u svom prethodnom postu jako ljutito jer on je i SADA VEČINSKI VLASNIK Diokija i Dine i o njegovom ponašanju puno toga ovisi a njega NEMA.Ovakvo njegovo ponašanje na žalost govori o visoko koruptivnoj sredini u kojoj živimo.
pošto su mali dioničari uložili, pretpostavljam pošteno uložen novac trebali bi ga znati i zaštititi.
predlažem da mali dioničari od gosp. Filipovića na dolje pronađu i angažiraju dobar, može i internacionalni odvjetnički ured koji će štititi naše interese ili,za sada, jednostavno prate događanja i budu spremni na to.l.p.

prvo, FINIno nagodbeno vijeće još mora promulgirati (objaviti) odluku (ne samo zapisnik, kao što je učinila) sa zadnjeg ročišta predstečejne nagodbe – ako to ne učini bit će to radi npr. greški, previda, novih materijalnih činjenica i sl. u postupku, time pravne konzekvence izostaju i FINA ne može poslati zahtjev Trgovačkom sudu za otvaranje stečaja, ali ako to i učini, sud može rješenjem odbiti provođenje stečaja u slučaju da FINa, Trgovački sud, DIOK-i, Vlada ili bilo tko treći dokumentima potvrdi nove elemente koji vode k novim postupcima, novim, jer su pod novim okolnostima

promet u četvrtak a posebno u petak nakon objave rezultata glasovanja na PSN čini se prevelik, da bi se radilo samo o kamikazima, uvijek ima insidera koji znaju dovoljno više, da bi ikoristili taj svoj povlašteni položaj

New Report

Close