DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nova tv u dnevniku od 17:00 prenosi izjavu ministra Vrdoljaka da su u tijeku prepisi i dopisi izmedu njega i qatarske vlasti oko ugovora o distribuciji plina i osnivanju tvrtke koja ce lng gradit u hr…ocekuje u roko mjesec..mjesec i pol da dodje do potpisivanja ugovora…nemojte me bas drzat za rijec doslovce ali tako nekako je bilo preneseno.
A sad razmisljanja…Pa kome on to prodaje i sklapa ugovoe s necim sta nije njegovo..Nisu otkupili zemljiste…nisu "nacionalizirali" Dioki-Dinu..Adriaoil..itd.. gospodo .otkupite zemljiste od Hypa…postanite vlasnici toga podrucja gdje hocete gradit Lng paonda krenite u pregovore…Mlatite praznu slamu i trazite investitore a sami niste spremni uci u rizik i nesto investirat. Podsjecate me na "muljatore " i razne "poduzetnike" koji najprije traze kupca za nesto , sto nije njihovo..pa onda kad ga nadu taj njegov novac nude prodavacu a u svom djepu nemaju kinte…tako gospsodo svi mozemo glumit..a to je upravo sto vi radite…glumite…
Platite 40 mil eura hzpu…nitko vam od gradana hr nece zamjerit…preuzmite hzpoteku..i sa cistim papirima krenite u daljnje investicije…Tko je odgovoran da se ugovor sa Caliskanom nije ispostovao…?..min gospodarstva i min. financija..i to je istina i samo o vladi ovisi sudbina Diokia..

Pozdrav

Caliskan je bio samo platforma za isplatu dijela plaća!
Sada kad se sve zna kreće ozbiljna priča glede partnera Dioki – Dina.
Jedan od partnera, kako je navedeno, je Plinacro….
Ostali su E.ON, Total, OMV……Čermak, Gazprom……
[/quote]Tako je sava svi ulaze u DIOKI i nova firma će se zvati ETOČG!
Nek daju pare radnicima pa nek rade šta god hoće!

pixma

Da li ne netko u stanju prenijeti izjavu Vrdoljaka?




Nova tv u dnevniku od 17:00 prenosi izjavu ministra Vrdoljaka da su u tijeku prepisi i dopisi izmedu njega i qatarske vlasti oko ugovora o distribuciji plina i osnivanju tvrtke koja ce lng gradit u hr…ocekuje u roko mjesec..mjesec i pol da dodje do potpisivanja ugovora…nemojte me bas drzat za rijec doslovce ali tako nekako je bilo preneseno.
A sad razmisljanja…Pa kome on to prodaje i sklapa ugovoe s necim sta nije njegovo..Nisu otkupili zemljiste…nisu "nacionalizirali" Dioki-Dinu..Adriaoil..itd.. gospodo .otkupite zemljiste od Hypa…postanite vlasnici toga podrucja gdje hocete gradit Lng paonda krenite u pregovore…Mlatite praznu slamu i trazite investitore a sami niste spremni uci u rizik i nesto investirat. Podsjecate me na "muljatore " i razne "poduzetnike" koji najprije traze kupca za nesto , sto nije njihovo..pa onda kad ga nadu taj njegov novac nude prodavacu a u svom djepu nemaju kinte…tako gospsodo svi mozemo glumit..a to je upravo sto vi radite…glumite…
Platite 40 mil eura hzpu…nitko vam od gradana hr nece zamjerit…preuzmite hzpoteku..i sa cistim papirima krenite u daljnje investicije…Tko je odgovoran da se ugovor sa Caliskanom nije ispostovao…?..min gospodarstva i min. financija..i to je istina i samo o vladi ovisi sudbina Diokia..

Pozdrav

Caliskan je bio samo platforma za isplatu dijela plaća!
Sada kad se sve zna kreće ozbiljna priča glede partnera Dioki – Dina.
Jedan od partnera, kako je navedeno, je Plinacro….
Ostali su E.ON, Total, OMV……Čermak, Gazprom……
[/quote]Tako je sava svi ulaze u DIOKI i nova firma će se zvati ETOČG!
Nek daju pare radnicima pa nek rade šta god hoće!
[/quote]

Rekao sam partneri – tako se izrazio Plinacro!
Ostali su odavno u igri – platforma partnerstva je LNG terminal.
Vrdoljak – ultimativno traži otkup zemljišta.

….U priopćenju se navodi da su se radnici Plinacroa, poštujući odluku Vlade, prošle godine odrekli isplate božićnica, ali su istodobno, solidarizirajući se s egzistencijalno ugroženim radnicima DINA-Petrokemije, jednim dijelom sredstava osiguranih za isplatu tih božićnica, u iznosu od 100.000 kuna, odlučili pomoći svojim nekadašnjim kolegama i budućim partnerima.

Naime, Plinacro i DINA-Petrokemija ranije su bile članice Ina Grupe, a Plinacro u sklopu svojih investicijskih planova namjerava izgraditi plinovod od Zlobina do Omišlja, kojim bi se prirodni plin dopremao do DINA-Petrokemije. To bi proizvodnju učinilo efikasnijom i povećalo šanse za opstanak tvornice. Nakon izgradnje LNG-terminala na otoku Krku, u neposrednoj blizini postrojenja DINA-Petrokemije, pak tim će se plinovodom plin otpremati prema srednjoeuropskim tržištima, a sinergija u razmjeni energije biti iznimno važna za obje tvrtke, ističu iz Plinacroa.

Još jedno radno mjesto!
GLAVNI SPECIJALIST/ICA ZA PRAVNE POSLOVE
http://burzarada.hzz.hr/RadnoMjesto_Ispis.aspx?WebSifra=57695532

http://teletekst.hrt.hr/?str=202-01
piše da je uprava DINE dala ostavke, da se Turci povlače, da gotovo da nema šansi za isplatu zaostalih plaća…bojim se da će DIOKI/DINA u stečaj!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Nema sanse da ode u stecaj
Cilj je bio istisnuti calistan da uđe Cermak..

Niste procitali ništa ni o restruktuiranju

..pa da se Turci povlace bilo je jasno jos davno. Ovo je samo formalna potvrda.

Nist posebno…

Bitnija ja vijest ovo zaposljavanje u DIOKI d.d….znaci nema stecaja…

da vidimo sta ce Uprava i Vlada sutra reci…

p2.sem

po zakonu bi zbog tih neisplaćenih plaća dioki realno morao u stečaj.samo ne znam da li će gospodin ministar financija to dozvolit.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hoce-li-nakon-pera-proraditi-i-lopate—275090.html

DAJ PET !!!

Koliko postova a ništa novo.. Sve stare vijesti i nagađanja.. najbolja su ova dogovaranja vrdoljaka za lng.. prejadno i presmješno..

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close