DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel neko čitao danas u Večernjaku, DIOKI razmatra mogućnost IPO-a u slučaju širenja i preuzimanja?

Hvala za ovaj info.
Ima li netko saznanja o kojim se širenjima/preuzimanjima radi?

Usput, kupnja se pomalo slaže, lipa po lipa. [thumbsup]

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!


Hvala za ovaj info.
Ima li netko saznanja o kojim se širenjima/preuzimanjima radi?

Usput, kupnja se pomalo slaže, lipa po lipa. [thumbsup]


Ja ne znam, prvi mi je to glas, začudilo me.

Već se prije šuškalo o IPO-u, tipa: ulagači priželjkuju i sl. po novinama.

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!


traubisoda: ” Hvala za ovaj info. Ima li netko saznanja o kojim se širenjima/preuzimanjima radi? Usput, kupnja se pomalo slaže, lipa po lipa. [thumbsup] ” Ja ne znam, prvi mi je to glas, začudilo me.

I meni je to prvi glas…

Ali budimo realni, koliko god se radi o firmi koja je za nase, relativne pojmove velika, cinjenica je da je DIOKI u svojoj bransi na europskom trzistu poprilicno mala kompanija i samo je pitanje vremena kada ce ju “progutati veca riba”

[i][b]Carpe Diem[/b][/i]

A ima i jedna potencijalo relevantna veza između ptkm i diokija al ću morati to potvrdit iz još par izvora

Kompletnu pvc ambalazu i sav materijal tog tipa za petrokemiju proizvodi dioki – to pouzdano znam iz visokog izvora iz PTKM, o drugom ne zelim spekulirati

pozdrav svim diokijevcima i puno veselja i smjeha do kraja Q1 [thumbsup]

taxodium… ispravak netočnog navoda…[cool]

dioki proizvodi sirovinu za ambalažu… ne ambalažu…
netko drugi proizvodi vreće, strech foliju itd…

a ako kupuju od dioki plastike d.o.o. to nama u diokiju d.d. ne znači ništa…

i to je to...


Hvala za ovaj info. Ima li netko saznanja o kojim se širenjima/preuzimanjima radi? Usput, kupnja se pomalo slaže, lipa po lipa. [thumbsup]

Pančevo
A možda i nije zbog širenja u regiji, već zbog izgradnje u Hrvatskoj

traubisoda:

Hvala za ovaj info. Ima li netko saznanja o kojim se širenjima/preuzimanjima radi? Usput, kupnja se pomalo slaže, lipa po lipa. [thumbsup]

Pančevo
A možda i nije zbog širenja u regiji, već zbog izgradnje u Hrvatskoj


Točno tako radniče,mada bi bilo bolje da je zbog izgradnje jer bi to značilo i LNG. [thumbsup]

pixma


taxodium… ispravak netočnog navoda…[cool] dioki proizvodi sirovinu za ambalažu… ne ambalažu… netko drugi proizvodi vreće, strech foliju itd… a ako kupuju od dioki plastike d.o.o. to nama u diokiju d.d. ne znači ništa…

u redu – prihvacam ispravak! Spominjan je samo DIOKI – vjerojatno se onda mislilo na DIOKI D.O.O. !


taxodium… ispravak netočnog navoda…[cool]

dioki proizvodi sirovinu za ambalažu… ne ambalažu…
netko drugi proizvodi vreće, strech foliju itd…

a ako kupuju od dioki plastike d.o.o. to nama u diokiju d.d. ne znači ništa…

da, ali uskoro bi s talijanima trebali zajednički početi proizvoditi tu ambalažu. Prije je bilo govora o tome kako će talijani i Dioki osnovati zajedničku tvrtku u kojoj ce proizvoditi ambalazu. To je to, samo se očekuje da krenu.

Termoelektrana Plomin ipak će nastaviti raditi na ugljen.Razlog da elektrana neće prijeći na plin je energetska strategija Europe koja teži diverzifikaciji energenata.
Eto dobre vijesti za dioki, znači LNG na Krku!!!

Mister:

OPORTUNIST, 17.01.2008. u 09:49
da, ali uskoro bi s talijanima trebali zajednički početi proizvoditi tu ambalažu. Prije je bilo govora o tome kako će talijani i Dioki osnovati zajedničku tvrtku u kojoj ce proizvoditi ambalazu. To je to, samo se očekuje da krenu.

U 4 mjesecu 2006. između DIOKIJA i talijanske Plastotehnice potpisan je dogovor o formiranju zajedničkog društva u roku od 24 mjeseca, a koje bi imalo za cilj proizvodnju mikrofolija te plasman istih na tržišta ex JU.

Dvije stvari!

1. ) Posljednjih dana se spominje da bi Dioki mogao pokušati na tržištu prikupiti kapital (IPO, tj. SPO) zbog mogućeg preuzimanja. Netko od forumaša je rekao da se ovaj sektor mora konsolidirati te da očekuje preuzimanje Diokija u narednom periodu. To je mogući scenarij, ali ove najave o prikupljanju kapitala upućuju da se traži lovina, a ne lovac.
Svi znamo tko bi to u regiji mogao biti. [thumbsup]
Isto tako, ako ne bude preuzimanja, svježi kapital je potreban zbog Diokijevog širenja posla.
Svi znamo na koji posao mislimo. [thumbsup]

2. ) U privitku vam šaljem jedno zanimljivo razmišljanje iz danas izašle knjige u sklopu Lidera. Svakako ju kupite! Korisna je.

Molim Lider da mi se obrati na PP radi uplate sredstava na moj račun zbog besplatnog reklamiranja njihovih proizvoda. [lol] [lol] [lol]

La vita e bella!

Privitak. [smiley]

La vita e bella!

New Report

Close