DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dosta za ovaj put


Treba poštovati Zakon o trgovačkim društvima – dakle ako se povećava temeljni kapital novim dionicama postoji zakonska procedura.

Temeljni kapital prvo se smanjuje na najnižu moguću razinu, a to je deset kuna po dionici. Nakon toga se povećava. Zakonska procedura nalaže da 75% vlasnika to prihvati. Ježić je vlasnik 75,91%. I eto ti zakonske procedure.

a za kada je dogovoren taj sastanak Lea i novog investitora?

U najgoremslučaju današnja prosječna biti će na 14 kn cca. Pa vi prodajte po 13,67 i niže, samo dajte, ima nas na bidu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




dokle ide ovaj ringišpil koji je target na diokiju

Nove dionice trebale bi biti izdane po 10 kn, tako da je ova cijena sad oko 40% iznad toga. Po meni dionica može još možda 1-1,5 kn gore, ali može se u jedan dan vratiti na 10-11 kn. Sve je ovdje moguće…
[/quote]

Ništa više nije potrebno.
Treba poštovati Zakon o trgovačkim društvima – dakle ako se povećava temeljni kapital novim dionicama postoji zakonska procedura.
Pa to onda usporedi i vidi s planom restrukturiranja – ne može se neka imovina u bilanci preskočiti ili knjižiti s 5-10x manjom vrijednosti.
Jednostavno revizija koja se po zakonu mora provesti to ne smije dopustiti.
A i skupština o svemu odlučuje.
A i Dioki Holding AG kao vladajuće društvo odgovara i manjinskim dioničarima za svoje postupke!
[/quote]

Ovo je Hrvatska!!!
Ovdje je sve moguće.

Pogledaj primjere CEBA i JDBA.
BLJE i LRH su malo drukčije priče ali što se tiče poštivanja zakona dođe ti na isto.

moje mišljenje je da je ponudu dao čermak sa partnerima..

magnat
dijelim mišljenje sa vama

Mislite da ce cijena poslije informacija sa sastanka (otkrivanje investitora) rasti ili padati?

Neovisno o toj ponudi, ja mislim da se tu vrlo lako može uvuči Gazprom i pomesti ih sve. Index, kakav je da je, prvi je donio i priču o Čališkanu, imaju dobre izvore.

vid'la žaba...

Sastanak NO je navodno odrzan i raskinut ugovor sa Caliskanom i njegovom upravom a neka holandska firma je odabrana za preuzimanje dine.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Sastanak NO je navodno odrzan i raskinut ugovor sa Caliskanom i njegovom upravom a neka holandska firma je odabrana za preuzimanje dine.

Pozdrav


a za mjesec dana i s njima će raskidati ugovor dok se gubici i dugovi sve više gomilaju [emo_palacd]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!

nema propasti dok imaju “grunt”.

vid'la žaba...

Nema veze …nek i oni uplate 5 mil eura za place radnika pa poslje nek se tuze sa vladom…znali smo nekad govorit…”sve ce to narod pozlatit”

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Čermak kupio OMV Hrvatska, transakcija vrijedna oko 100 mil. €?

zanimljivo.

p2.sem



Treba poštovati Zakon o trgovačkim društvima – dakle ako se povećava temeljni kapital novim dionicama postoji zakonska procedura.

Temeljni kapital prvo se smanjuje na najnižu moguću razinu, a to je deset kuna po dionici. Nakon toga se povećava. Zakonska procedura nalaže da 75% vlasnika to prihvati. Ježić je vlasnik 75,91%. I eto ti zakonske procedure.
[/quote]

Zakon o trgovačkim društvima propisuje proceduru.
To je bit svega – Zakon propisuje i posebne revizore.
Pa ne može LDPE postrojenje u bilanci biti 90 milijuna kuna – prije bi trebalo biti 90 milijuna eura.
Ili 18,5% Ćuf doo 3 milijuna kuna.
A tako je puno toga popisano.
I na Dini i na Diokiju.

Također – na Dini postoje potraživanja za neuplaćeni a upisani kapital!
Bez uplate nema novih dionica!
Po Zakonu:

New Report

Close