DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://zse.hr/userdocsimages/novosti/GuwFmVmiYCAifPrtEphVlw==.pdf

Ne vjerujem da će biti problema glede stjecanja udjela u Adriaoil SpA.
Čališkan nije ni malo izložen prijetnji koncentracije – jedino se to tako moglo izvesti.
Sada samo pametno – tržište čeka na nas!




Piše se o pokretanju žitnjaka,tj. dva pogona.Pa se tvrdi o profitu.A nitko ne kaže da je to nemoguće jer niti do sada nisu zarađivali.

Tipicno, svaki cigo svog konja hvali. Ljudi s Etilena misle da bas oni stvaraju profit, isto tako misli i netko i sa polietilena, a sef najmanjeg pogona kaze da jedino taj pogon radi s profitom.
Jeste li se vi etilenci zapitali tko mozda radi veci gubitak firmi dok ide proizvodnja? Etilen ili EPS?
Koliko se sjecam, EPS je uvijek zaustavljen ako margine nisu bile dobre. A kad je zaustavljen Etilen? Samo kad je INA zatvorila spinu.

[/quote]
Ako ćemo se šamarati EPS u 5 godina je radio 1 godinu,a plaće su isplaćivane kao da radite u smjenama.Etilen i polietilen da nisu radili OKI bi se zatvorio osamdesetih godina.

[/quote]
Pričaš gluposti. Od rekonstrukcije pogona i starta u 2006., radilo se normalnom dinamikom do 2009. što je po mojoj računici 3 godine, a s prekidima i do kraja 2010.
Isplata plaća je definirana ugovorima o radu, kolektivnim ugovorom, zakonom o radu, itd…Radnici koji su dolazili na posao trebaju dobiti plaću bez obzira da li pogon radio ili ne. Isplata plaće nije odgovornost radnika već uprave. A spomeni i da su radnici s EPS-a išli na ispomoć u druge pogone, i kad bi došli "domaći" su hladili jaja.


Ako ništa drugo, barem pravovremeno izvješće o stanju stvari-pregovora..i to je već napredak kod ove firme-dionice [cool]

I kao što sam juče rekao stigao dopis moćne uprave o eventulanoj isplati početkom idućeg tjedna…
Sad su u tijeku izvanljudski napori Upave vezani uz tehničku provedbu transakcije… Sad će se potrošiti minmum dva tjedan vremena za to ako se još to ne zakomplicira… Recimo da turski novac završi na računu neke bugarske banke a ona to prosljedi nekoj banci na Papuu Nova Gvineju ili neki takav slični scenarijo… Davno sam ja napisao da ni nadrealisti u svojim najboljim danima nebi ovo ovako izrežirali… Složiti isprdak kako bi ja nazvao ovu objavu uprave i nije tako teško… Opet se ništa nezna a kao sve je dogovoreno… Živi bili pa vidili šta će nam donjeti idući tjedan…



Ako ništa drugo, barem pravovremeno izvješće o stanju stvari-pregovora..i to je već napredak kod ove firme-dionice [cool]

I kao što sam juče rekao stigao dopis moćne uprave o eventulanoj isplati početkom idućeg tjedna…
Sad su u tijeku izvanljudski napori Upave vezani uz tehničku provedbu transakcije… Sad će se potrošiti minmum dva tjedan vremena za to ako se još to ne zakomplicira… Recimo da turski novac završi na računu neke bugarske banke a ona to prosljedi nekoj banci na Papuu Nova Gvineju ili neki takav slični scenarijo… Davno sam ja napisao da ni nadrealisti u svojim najboljim danima nebi ovo ovako izrežirali… Složiti isprdak kako bi ja nazvao ovu objavu uprave i nije tako teško… Opet se ništa nezna a kao sve je dogovoreno… Živi bili pa vidili šta će nam donjeti idući tjedan…
[/quote]
Nažalost ali si možda i u pravu.Samo neće biti banaka nego jedan će se sigurno naći koji neće htjeti skinuti blokadu sa računa.U najboljem slučaju dat će neku crkavicu radnicima da im se malo zamažu oči sve s ciljem da se ovo razvuče do isteka kolektivnog ugovora.A znate i zašto!

pixma



http://zse.hr/userdocsimages/novosti/GuwFmVmiYCAifPrtEphVlw==.pdf

Ne vjerujem da će biti problema glede stjecanja udjela u Adriaoil SpA.
Čališkan nije ni malo izložen prijetnji koncentracije – jedino se to tako moglo izvesti.
Sada samo pametno – tržište čeka na nas!
[/quote]

A poslije…..poslije ćemo očitati bukvicu ……..NEKIMA!!!!
USKORO, USKORO…….

logike tu baš i nema, pa su iznenađenja moguća i da spektakl oko potpisa i plaćanja bude do kraja tjedna


logike tu baš i nema, pa su iznenađenja moguća i da spektakl oko potpisa i plaćanja bude do kraja tjedna

Dobra je stvar što se ne javlja neslužbeno sindikalac sa radia Rijeka, nego DIOKI šalje službene dopise na ZSE koji su puno vjerodostojniji, tko zna što se još sve dogovara

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima





Piše se o pokretanju žitnjaka,tj. dva pogona.Pa se tvrdi o profitu.A nitko ne kaže da je to nemoguće jer niti do sada nisu zarađivali.

Tipicno, svaki cigo svog konja hvali. Ljudi s Etilena misle da bas oni stvaraju profit, isto tako misli i netko i sa polietilena, a sef najmanjeg pogona kaze da jedino taj pogon radi s profitom.
Jeste li se vi etilenci zapitali tko mozda radi veci gubitak firmi dok ide proizvodnja? Etilen ili EPS?
Koliko se sjecam, EPS je uvijek zaustavljen ako margine nisu bile dobre. A kad je zaustavljen Etilen? Samo kad je INA zatvorila spinu.

[/quote]
Ako ćemo se šamarati EPS u 5 godina je radio 1 godinu,a plaće su isplaćivane kao da radite u smjenama.Etilen i polietilen da nisu radili OKI bi se zatvorio osamdesetih godina.

[/quote]
Pričaš gluposti. Od rekonstrukcije pogona i starta u 2006., radilo se normalnom dinamikom do 2009. što je po mojoj računici 3 godine, a s prekidima i do kraja 2010.
Isplata plaća je definirana ugovorima o radu, kolektivnim ugovorom, zakonom o radu, itd…Radnici koji su dolazili na posao trebaju dobiti plaću bez obzira da li pogon radio ili ne. Isplata plaće nije odgovornost radnika već uprave. A spomeni i da su radnici s EPS-a išli na ispomoć u druge pogone, i kad bi došli "domaći" su hladili jaja.
[/quote]

Ima i je nešto po ovom pitanju reći, o kakvoj to ispomoći govorite i o kakvom hlađenju jaja od domaćina?

Ako mislite na raspoređivanje pojedinih radnika na druge pogone za vrijeme dok na EPS-u nije bilo posla onda su se ti ljudi raspoređivali u smjene i normalno su radili kao i "domaćini", svaki na svojoj sekciji, shvačam da su mnogi frustrirani svime ali to nije opravdanje za blaćenje drugih.

DIOKI:korak do cilja
http://teletekst.hrt.hr/?str=118-01

DIOKI:korak do cilja
http://teletekst.hrt.hr/?str=118-01

DIOKI:korak do cilja
http://teletekst.hrt.hr/?str=118-01

Je li to znači da je SVE usuglašeno – u skladu s odlukom Vlade od 02.08.
Tu je i zemljište za LNG, Banke…..šteta da ne vidimo i ponudu Caliskana koja je dio odluke Vlade!

kada krene, treba očekivati uzlet od barem 20 posto u prvome danu, ova volatilna dionica posebno je vrijedna špekulantima, a mediji tome pripremaju teren


kada krene, treba očekivati uzlet od barem 20 posto u prvome danu, ova volatilna dionica posebno je vrijedna špekulantima, a mediji tome pripremaju teren

Ako je današnja objava vezana na kompletnu odluku od 02.08. – svaka čast!!!
To bi značilo da su i svi ostali – LNG, Banke, ostali vjerovnici IN!
A sama činjenica da će nakon ponovnog stat – up pogona Dioki biti PROFITABILAN olakšava provođenje vlasničkog restrukturiranja!!!!

Hmm, možda je nešto procurilo u svezi ugovora, ako je, čini se da je nešto dobro [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

caliskan bi mogao idući tjedan isplatiti plaće!
jesam dobro sinoć napisao da to vrijedi stalno,nažalost da baš i bude tako banka me dala utužit tako da sumnjam da ću išta dobiti van
veliko hvala gamadi koja vodi dioki i ovu zemlju,i onima koji su doveli do ovoga

New Report

Close