DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Aprimorac

Znamo osnovno a to je da je Dioki podržavljen – AUDIO? – nakon što je RJ prepustio vlasništvo.
Prvi korak nakon toga je ulazak HEP-a i HŽ-a, a nakon toga s bankama igru vodi Vlada.

Dakako nas najviše interesira procjena vrijednoti kompanije, a za to postoje metode kojih se mora pridržavati.

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2012/17_sjednica_vlade_republike_hrvatske/17_8/(view_online)/1#document-preview

Samo nema one najvaznije… INE!

p2.sem

Nije dužan Robert Ježić već je dužan Dioki. Ako ide vlasničko restrukturiranje na način da Robert Ježić ima po novome umjesto 76% samo 1% vlasništva to znači da će se na svaku njegovu dionicu (ali i od malih dioničara) izdati 75 novih koje idu vjerovnicima.
Pozitivno je što bi Dioki sada mogao pozitivno poslovati, ali za sve dioničare ova zamjena duga za dionice ima učinak kao stock split 1:76 s time da im ostaje samo jedna dionica, a ostalima plaćaju dug.
Ili ovdje netko misli da će Rober Ježić dati svoje dionice za dug Diokija. Ne znam po kojem to zakonu može se napraviti.


http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2012/17_sjednica_vlade_republike_hrvatske/17_8/(view_online)/1#document-preview

Samo nema one najvaznije… INE!

Ina ne može jer je priječi AZTN.

Ili ovdje netko misli da će Rober Ježić dati svoje dionice za dug Diokija. Ne znam po kojem to zakonu može se napraviti.

Slabo poznaš ZTT!

Vlada: Dioki treba brzo restrukturirati, pronašli smo zakonito i realno rješenje

http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-dioki-treba-brzo-restrukturirati-pronasli-smo-zakonito-i-realno-rjesenje-200069.aspx


http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2012/17_sjednica_vlade_republike_hrvatske/17_8/(view_online)/1#document-preview

Samo nema one najvaznije… INE!

Ina nije bitna, nju će isplatiti banke ako bude interesa od strane banaka…

Po meni je bitno: utvrđeni dug prema državi na dan 20.03.2012. a isti iznosi nešto sitno ispod 178.000.000 kn… što je čak i više negoli je Dioki AG (Ježič) na dan 31.12.2011. po osnovi utvrđenog kapitala Dioki d.d. te po osnovi njegovih 76% udjela u društvu imao.

Kapital Dioki-a d.d. na dan 31.12.2011 iznosio je cca 226.000.000 kn… 76% od istog je na taj dan pripadalo tzv. Ježiću tj. cca 172.000.000 kn…
Ježić jučer potpisao da je svoj udio prebacio na državu te mu de facto nije ostalo niti jedan % u Dikoju, jer država potražuju cca 178.000.000 … e sad, pitanje svih pitanja? tko će platiti novonastale dugove prema ostalim vjerovnicima od 01.01.2012 do danas ili sl. … ako su isti okvirni kao i lanjski za 1Q 2011 tj. cca 50.000.000 kn… isti će logički ići na teret ostalih dioničara kojima trenutno pripada 24% udjela u Diokiju… tj. mislim da nije samo Ježić izgubio sve, već i logički svi ostali suvlasnici…praktički dionica vrijedi 0 kn…. šteta!!!
kapital per 31.12.2011. = 226.000.000 minus 178.000.000 kn na dan 20.03.2012. minus mogućih 48.000.000 kn gubitka za 1Q 2012 = kapital dioki-a na dan 20.03.2012. = 0,00 KN…
Sve gore navedeno je naravno samo moje skromno pretpostavno mišljenje… možda griješim…
no, sretno svima!!
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf

Ina je itekako bitna,jer koja će banka isplatit INU,ako ova ne pusti plin potreban za proizvodnju.
Jedino se proizvodnjom,pogtovo lancem Etilen-polietilen može novaca vratiti i firma poslovati.

A priče da INI etan nije profitabilno proizvodit’ su cista glupost,jer kad vadiš plin,u njemu vadiš i etan…

Nadam se da je Vlada to shvatila,i da ima plan za INU,jer to je jedini način.Iako INA i dalje ostane pri ovome,svima dionice ne da idu na 0kn,nego ce tamo i ostat.!

p2.sem

Ako se svih 76% prenijelo na HEP i HZ nista se ostalim dionicarima kolega nije desilo samo je sad umjesto RJ vecinski vlasnik drzava…tj..sad je Dioki nacionaliziran i na drzavi je da rijesi nastavak proizvodnje odnosno restrukturiranje. Ostali vjerovnici ..banke..INA…itd…ce do svojih potrazivanja doci u dogovoru sa novom upravom koju ce postavit novi vecinski vlasnik…tj …vlada.
Cijena dionice..?…ovisi jedino o trzistu…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

tromjesečni prosjek cijene dionice je oko 35 kn

na sjednici vlade su odlučili da će nešto napraviti po pitanju diokia.
ljudi gladuju već mjesecima,štrajkaju glađu i blokiraju ceste,a a vlada lagano.
vrag odnio prišu,ima vremena.
sve mi se čini da će mali dioničari proći kao i u badelu,i tamo je trebalo godinu dana da nešto poduzmu.dok su oni izgubili police i kupce ,vlada ih je odlučila spasiti.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity



http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2012/17_sjednica_vlade_republike_hrvatske/17_8/(view_online)/1#document-preview

Samo nema one najvaznije… INE!

Ina nije bitna, nju će isplatiti banke ako bude interesa od strane banaka…

Po meni je bitno: utvrđeni dug prema državi na dan 20.03.2012. a isti iznosi nešto sitno ispod 178.000.000 kn… što je čak i više negoli je Dioki AG (Ježič) na dan 31.12.2011. po osnovi utvrđenog kapitala Dioki d.d. te po osnovi njegovih 76% udjela u društvu imao.

Kapital Dioki-a d.d. na dan 31.12.2011 iznosio je cca 226.000.000 kn…

[/quote]

Kad Navodno čitaš Odluku Vlade onda je i interpretiraj onako kako piše u njoj a ne kako bi ti htio.

Dakle u Odluci se navode i ukupne Diokijeve obveze – oko 1,172 milijardi kuna.
Pa se onda lako zaključi da se govori o restrukturiranju Dioki d.d. – a onda i činjenica da su kapital i rezerve Dioki d.d. 31.12. iznosile 661 milijun kuna.

Dakle ne Grupa nego Dioki dd.




Dokapitalizacija?
Ako je bude, a sumnjam, mali će sigurno izgubiti. Tko ne razumije materiju, neka malo uloži u znanje.

a koja je alternativa bankama osim debt to equity?
nominala ide na 10kn, zamjena potraživanja za kapital i štancanje milijardu novih dionica.
ostaje dug prema dobavljačima od 740 mil, ako će HEP sudjelovati i to će se smanjit i onda se može razgovarati o možda pozitivnom cashflowu i održivom poslovanju.
[/quote]
Sve ok, samo postavljam pitanje – da li će od toga koristi imati mali dioničari?
Molim odgovor.

Inaće – alternativa je – stečaj.
lp
[/quote]
Ja bih sve potpuno izbrisao da kasnije tijekom IPO-a ili prodaje ne smetaju.
AIG-style.

Aprimorac, to što ti vjeruješ ženi koja te deset puta prevarila je samo tvoj problem.

New Report

Close