DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Richter

Tako je, nemam pojma, u pravu si i sve će biti kako ti kažeš, uživaj
bye

Vjeruj mi da ja ovu temu ne pratim nekoliko dana ili nekoliko mjeseci, već sam, moglo bi se reći, njen aktivni sudionik već nekoliko desetljeća.

Kolega richter apsolutno se slažem sa Vama da je ovakvoj industriji potreban iskusan kadar ali pod uvjetom da netko barem razmišlja o proizvodnji što ovdje nije slučaj.Jedini način da Dioki ponovo počne proizvoditi je promjena državnog uređenja i krimilizirane vlasničke strukture a to je bar u skoro vrijeme nemoguća varijanta.U našoj državi se uglavnom spašavaju neprofitabilne organizacije u našem slučaju to je Adrijaoil (švercerska organizacija)a proizvodni pogoni se zatvaraju.Pokretanje proizvodnje u Dini je čista demagogija i nitko o njoj za pravo i ne razmišlja. Priču o proizvodnji tandem Linić i Ježić plasira preko svoih poltrona Mihaljevića i Rumenovića kako bi smirili radnike dok ne izvuku za sebe svu moguću korist a tada će Linić velikodušno pokrenuti stečaj.


Kolega richter apsolutno se slažem sa Vama da je ovakvoj industriji potreban iskusan kadar ali pod uvjetom da netko barem razmišlja o proizvodnji što ovdje nije slučaj.Jedini način da Dioki ponovo počne proizvoditi je promjena državnog uređenja i krimilizirane vlasničke strukture a to je bar u skoro vrijeme nemoguća varijanta.U našoj državi se uglavnom spašavaju neprofitabilne organizacije u našem slučaju to je Adrijaoil (švercerska organizacija)a proizvodni pogoni se zatvaraju.Pokretanje proizvodnje u Dini je čista demagogija i nitko o njoj za pravo i ne razmišlja. Priču o proizvodnji tandem Linić i Ježić plasira preko svoih poltrona Mihaljevića i Rumenovića kako bi smirili radnike dok ne izvuku za sebe svu moguću korist a tada će Linić velikodušno pokrenuti stečaj.

Nemam što dodati. Sve ste lijepo rekli.

Nemojte neopravdano i neargumentirano napadati mog frenda Rumenog.Ima u firmi igrača koji su uvijek bili glasniji od njega pa ih sad nigdje nema.
Isto kao što nema niti love za nas radnike.Neznam kako kolege na Krku,ali love ovaj tjedan neće biti.
Opet se sve prebacuje na slijedeći tjedan,ako i tad bude.

pixma

Koliko je ozbiljan dogovor Linića i Diokijevih pregovarača sa Caliskanom vidi se po tome što oni odbijaju doći u Zabreb da potpišu dokumente koje navodno danima već usuglašavaju a Bajram prošao.Nadam se da vam je sada jasno o kakvom je kupcu riječ koji kupuje firmu da je nevidi a nema potrebu doći ni ugovor potpisati.Kako ništa nije potpisano tako ništa nije ni uplaćeno pa ni obećane plaće neće ovaj tjedan biti isplaćene a kada će nezna se najvjerovatnije kada se netko sjeti da pokrene stečaj.Poštovani kolege radnici nas stečaj čeka na ovaj ili onaj način i on nam je jedino riješenje koje nije najbolje ali je bolje nego dolaziti na posao bez plaće i svakodnevno slušati razno razne Rumenoviće i njihove gluposti .

Mi smo narod koji svaka vlast samo poželjeti može. Oni su vlast koju ovaj narod i zaslužuje.

vidi desno onu rečenicu pod rednim br 2,podsjeća me na natpis na vratima seoskog dućana: sutra je besplatna piva!
obožavam uvijek aktualne izreke

Da ljudi moji nažalost banana nema plaće u srijedu i ko zna kad će biti.Trebali bi djelovati već ovaj petak bum i na Markov trg.Opet su nas preveslali,AGONIJA SE NAŽALOST NASTAVLJA.Sad terba pitat sindikaliste di su pare obećane…

Na žalost svi pošteni ljudi koji su desetljećima radili u ovoj firmi ostati će bez svega jer ovo što se događa zadnjih par mjeseci je previše čak i za pljačkaše vlastitog naroda.
Takve gadarije ovdje gledamo da je čak i Kutina crtani film za ovu ekipu iako ne treba zanemariti njihove aktivnosti i tamo.
Ne znam kako Slavek misli prodati zemljište za LNG kad hypo tamo ima šapu. Hypo bi to prodao MOL-u, a Slavek ne da. Ako uzme netko drugi MOL ne da etan. I tako u krug. Jedini koji to može riješiti su Rusi no nažalost nitko to ne razumije i stalno se vrti u krug dok ne krene totalna propast. Ruse se konstantno izbjegava i umjesto da dobijemo velikog prijatelja dobiti ćemo paklenog neprijatelja i to potpuno zasluženo. A ovo sa Turcima koji bi kao kupili je teško vrijeđanje svih imalo poštenih radnika u DIOKI- u i svih još kolko tolko poštenih ljudi u ovoj jadnoj državi.
Na žalost spremajte se na najgori mogući scenarij,a poruka vladajućima (ne samo onima koji danas sjede u Banskim dvorima) je da sutra sjednu u avion i krenu u Moskvu.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Katastrofa…užas,opet ništa!!!? [bye]

cash je cash,a sve ostalo je sex!


Da ljudi moji nažalost banana nema plaće u srijedu i ko zna kad će biti.Trebali bi djelovati već ovaj petak bum i na Markov trg.Opet su nas preveslali,AGONIJA SE NAŽALOST NASTAVLJA.Sad terba pitat sindikaliste di su pare obećane…

Sutrasnji scenario ko iz najbolje bajke na svijetu!Sindikalisti ce sazvati sjednicu za medije i reci ko i svaki put ugovori su usuglaseni i potpisani ali uplate nema.Zatim ce reci vec po 100-ti put investitor je spreman odmah uplatiti 5 milijuna eura ali znate tek u petak.Naravno da bi malo smirili raju koja je gladna,a zatim ce doci i taj petak opet nece biti nikakve uplate pa ce reci pocetkom tjedna,samo je pitanje koje godine?Neznam stvarno cemu je potrebno toliko vremena za potpisati 5 listova papira za prodaju firme,nije problem to nego turcin ne zeli dati novac za plače koje nije njegova briga a i zasto bi dao!Da ima imalo mozga u ovoj upravi to bi se rijesilo za 2-3dana a ne za 30 dana,znaci sutra budimo spremni na izjave sindikata sve je potpisano i spremno ali znate ono,kad bi,ako bi,pa kad bi,petak,utorak,mogli,mozda,ili jos bolje cuo sam se sa investitorom i rekao je da je avans uplačen hahahahaha.Nista nece biti od tih Turcina kao sta sam napisao u prethodnim postovima ali ajmo jos malo slusat lazi i muljanja Hep je na potezu da da avans za zemljiste jer investitor zeli proizvodnju a ne isplacivati nama plače za koje on nije kriv i ptice na grani znaju to.



Da ljudi moji nažalost banana nema plaće u srijedu i ko zna kad će biti.Trebali bi djelovati već ovaj petak bum i na Markov trg.Opet su nas preveslali,AGONIJA SE NAŽALOST NASTAVLJA.Sad terba pitat sindikaliste di su pare obećane…

Sutrasnji scenario ko iz najbolje bajke na svijetu!Sindikalisti ce sazvati sjednicu za medije i reci ko i svaki put ugovori su usuglaseni i potpisani ali uplate nema…….
[/quote]

Uprava Diokija je do sada UVIJEK korektno izvještavala a to radi i sada u svezi statusa pregovora i potpisivanja Ugovora s Caliskanom!

OBAVIJEST ZA INVESTITORE:
Status potpisivanja dokumenata s turskim investitorom ÇALIŞKAN İÇ VE DIŞ TİCARET SANAYİ AŞ
Zagreb, 23. kolovoza 2012. – Obavještavamo javnost da je vezano uz svoju
ponudu turski investitor ÇALIŞKAN İÇ VE DIŞ TİCARET SANAYİ AŞ potpisao dio dokumenata potrebnih za pokretanje procedure izdavanja bankovne garancije, kojom se omogućuje plaćanje avansa potrebnog za isplatu zaostalih plaća zaposlenicima društava Dioki d.d. i Dina-Petrokemija d.d.
Preostala dokumentacija nužna za zaključenje ove transakcije u postupku
je usuglašavanja i prikupljanja očitovanja investitora i njegovih pravnih savjetnika,
te se potpis iste očekuje narednih dana.

A obzirom da je i Vlada kao garant involvirana sumnjam da bi gornja obavijest išla u javnost bez zelenog svjetla Vlade!!

29. kolovoz 2012.| Marija Brnić
Uprava Diokija i jučer kod Linića, a plaća još nema

Ovog tjedna treba se realizirati dogovor i oko isplate plaća i oko potpisivanja svih dokumenata s Caliskanom

Niti u utorak zaposlenicima Diokija i povezanih tvrtki nisu isplaćene zaostale plaće, iako je prošli tjedan bilo objavljeno da je konačno turski partner Caliskan potpisao dio dokumenata potrebnih za pokretanje procedure izdanja bankovne garancije države, a kojom se omogućuje plaćanje avansa od 5 milijuna eura za isplatu zaostalih plaća.

Opet nešto zapinje? I jučer je Uprava Diokija navodno bila na razgovorima u Ministarstvu financija, no službenih informacija u kojoj su uopće fazi dogovori oko raspleta tog čvora nema niti od jedne strane. Tek svi uvjeravaju kako će se ovog tjedna konačno realizirati dogovor i oko isplate plaća i oko potpisivanja svih dokumenata s Caliskanom. No, o čemu se još pregovara i gdje je točno ovaj put zapela realizacija odluka koje su potvrđene i u Banskim …

Ovdje se radi o strateškom partneru i dugoročnim ugovorima – radi se i o ulasku u trading kompaniju koja bi u nekim scenarijima trebala biti okosnica B2B energetike i petrokemije u HR – stoga ne čudi da se ovakav deal i ne može realizirati preko noći!
Što ako se i kutinska Petrokemija vraća pod okrilje Adriaoil SpA – ili ako navedena kompanija preuzme na sebe trgovinu derivatima za Inu????

Ne mogu Vas više slušati.

Pokrenite stečaj, dobiti će te svoje zaslužene plaće i otpremnine.
Ali više DIOKI-a i DINE neće biti, pa slobodno počnite tražiti plan B.

I sram Vas bilo za sve ovo što ste rekli za nove male dioničare. Ljudi svoje teško zarađene novce uložili su u firmu vrlo sumnjivih kadrovskih "sposobnosti", a Vi pljujete po njima.
Zašto niste bili tako glasni kad Vas je Ježić i ekipa naočigled potkradala?

I još nešto, svaki taj mali dioničar bi puno više zaradio na ovoj dionici da ode u stečaj, a nijednom nije na kraj pameti da to napravi.

A sada poruka sposobnoj Upravi. Ja sam Vam postavio pitanje što se tiče banaka. Ako ste u fazi rješavanja problema s vjerovnicima ovo izlaženje Karlovačke banke je čin koji podliježe zakonskim sankcijama jer ste o tome trebali obavijestiti burzu prije nego što se banka iskrcala (da se kupci postave puno niže). Hanfa je trebala zaustaviti trgovanje dionicom da bi investitori mogli u obzir uzeti nove činjenice (ili to vrijedi samo za određene dionice?).
Zanimljivo je da Hanfa (brojkom i slovima) nijednom (0) nije prekinula trgovanje na ovoj dionici.

Vidim da kolega Richter lupa gluposti prekovremeno. Prema stupnju njegovog znanja ne bi se čudio da se radi o v.d. predsjedniku Uprave.
Danas moram doma s mora i stvarno trenutno ne mislim trošiti vrijeme na njegove gluposti.

I da, stvarno sam loše volje i ako se Uprava ne očita o Karlovačkoj banci, ja ću dati zahtjev za pokretanje stečaja. Bar će ljudi dobiti lovu.

Pozdrav!

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

… ovaj tjedan ili DIOKI na konju ili uskoro pada Vlada, nesposobna da riješi (ni)jedan (veći) problem. Opet ustanak?

@ mika & jabulani
Zanimljivo je kako vam forumaši ocjenjuju zadnje postove. Očito je da ne žele čuti loše vijesti i stoga vam ne vjeruju. Ružičaste fantazije u njihovim glavama ne dozvoljavaju realno sagledavanje situacije koja, gle čuda, nije ružičasta. To je jedna velika hipnotizirana gomila. Postojao je običaj ubijanja glasnika loših vijesti. Vi ste dobro prošli. LOL

New Report

Close