DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čačić pod svaku cijenu želi doći do zemljišta za LNG, a to će najjeftinije izvesti guranjem Diokija u stečaj iako se sve može riješiti i na drugi način! Taj drugi model gura Linić. Radikalni Čačić ce najvjerojatnije pobijediti , svoju namjeru pokušava ublažiti pojmovima preustroj, nastavak proizvodnje i sl. Čačić puno obećava i priča a rezultata nema zato od ovog projekta sigurno neće odustati, zaustaviti ga može jedino mađarsko pravosuđe….
Sjetite se kutinske gnojare prije nekoliko godina, a pogledajte ju sada i žalosno je da srodne industrije nisu podržale nastavak proizvodnje u Diokiju pa makar i deklarativno, s druge strane podrška stiže iz Srbije..



http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Metar-cijevi-za-kilo-kruha-Dina-ide-u-staro-zeljezo

ovako se radi!
podršku nam daju župan i načelnik Općine.
sjetite se kako se obranila Petrokemija Kutina!

Dva pitanja:

1) Što to konkretno mogu napraviti župan i načelnik općine? Ucrtati Dioki u prostorni plan, eventualno smanjiti prirez ili spomeničku rentu?

2) Zar ste doista očekivali da župan i načelnik NEĆE dati podršku Diokiju, iako je podrška besplatna?

Dakle, njihova podrška jednako je važna kao i da ih podrže Prijatelji životinja, Gradska organizacija Crvenog križa ili Savez udruga ljubitelja viseće kuglane.
[/quote]

Daj molim te pročitaj članak ponovno ukoliko ti nije namjera samo zaje****.

"Ili plaće ili će zemljište za LNG postati poljoprivredno", dio izjave načelnika!!!

Njihova je podrška sigurno važnija nego naše laprdanje po forumu!



Ćuf, Piros i KIjac su zasebna poduzeća koja imaju oko 1,2 milijuna m2 zemljišta a njihova vrijednost u bilanci Diokija je oko 220 milijuna kuna – tržišna po zadnjim procjenama 3- 4x veća!

a u stečajnom postupku mogla bi biti i 3-4x manja
[/quote]

SLABO ČITAŠ ZAKONE – MINIMALN VRIJEDNOST NE MOŽE BITI ISPOD 1/2 procjenjene vrijednosti.
Dakle ako je nešto procjenjeno na 50 milijuna eura ne može se prodati u tom slučaju ispod 25 milijuna eura.
U Diokijevom slučaju to je opet 2x veće od vrijednosti u bilanci!
Apsurd ali je točno tako!
U slučaju Ćufa 3x veće vrijednost!!!!

@ptahotep

Problem je što Čačić obmanjuje HR javnost!
Evo najbolji primjer ti je izjava direktorice Dine u NL-u!
Imaju kupce za zemljište, imaju profitabilan ugovor s Arkemom, imaju osim Arkeme još jednu ponudu za strateško partnerstvo.
Dakle bez ikakva troška za državu mogu profitabilno poslovati.

Sava, cijenim tvoj trud i znanje i od mene si uglavnom dobivao "stotice", ali Čačić praktički ne radi ništa protuzakonito, upitni su jedino njegovi motivi…. Uprava mu je svojim dosadašnjim radom/neradom mogućnost da on sada manipulira poduzećem Dioki i da nema Linića na drugoj strani već bi se "gradio" LNG, a Dioki bio u nekoj vrsti stečaja, premda se ovo što on smjera ne zove klasični stečaj….

Ovaj Dioki je ko Mubarak, doktori tvrde da je mrtav, ali odvjetnik tvrdi da nije. … 🙂

da je barem odmah proglašen stečaj prije godinu dana, sada bi se već stvari rasčistile. ovo više nemoš pokrenut bez temeljite generalke, a i pitanje je koji će ljudi voditi firmu pametno i trezveno nakon svega?

Savo, sve sam uvjereniji da ti nisi čovjek, nego softwer programiran da po forumima druka dionicu.

da je samo 10 posto bilo točno onoga šta si ti pisao protekle 4 godine, Dioki bi radio sa 120% kapaciteta a dionica bi bila na 700 kuna.

Pjevaš ti i dalje labuđi pjev.

LNG se več GRADI – Plinacro gradi međunrodne plinovode prema Sloveniji i Mađarskoj te od 20.08. počinje gradnja hrvatskog dijela od Omišlja do Kukuljanova DN500/100 a to je nekih 4 milijarde m3 taman 25% od projekta Adria LNG! Dakle tu Čačić baca prašinu u oči spominjući taj projekt.
Ja bih rađe da DORH ispita gdje je nestalo Diokijevih 10 milijuna eura od zemljišta za terminal na Žitnjaku – procjena je bila najniža 28 milijuna eura a prodato za 18 milijuna.
I još jedno – najbitnije a to je da će terminal na Žitnjaku teško do lokacijske a da se ne zatvori Dioki i to iz sigurnossnih razloga!
A Motiv je uvijek NOVAC!
Neke stvari su po meni očite.


LNG se več GRADI – Plinacro gradi međunrodne plinovode prema Sloveniji i Mađarskoj te od 20.08. počinje gradnja hrvatskog dijela od Omišlja do Kukuljanova DN500/100 a to je nekih 4 milijarde m3 taman 25% od projekta Adria LNG! Dakle tu Čačić baca prašinu u oči spominjući taj projekt.
Ja bih rađe da DORH ispita gdje je nestalo Diokijevih 10 milijuna eura od zemljišta za terminal na Žitnjaku – procjena je bila najniža 28 milijuna eura a prodato za 18 milijuna.
I još jedno – najbitnije a to je da će terminal na Žitnjaku teško do lokacijske a da se ne zatvori Dioki i to iz sigurnossnih razloga!
A Motiv je uvijek NOVAC!
Neke stvari su po meni očite.

PN-I-388/08-DT – FASEK ENGINEERING AND PRODUCTION GmbH, AUSTRIJA – DATUM KONAČNOG IZVRŠENJA UGOVORA – 20.08.2012. – 51.977.534,75
Ovo je Ugovor za opremu za plinovod Kukuljanovo – Omišalj!



Radio Rijeka – u DINI radikalno od 1.7.!
Odlično. Sad smo Vladi poklonili još 10 dana mira . Taman da se političari pokupe na godišnji odmor. A do tada će se promijeniti samo to da će nam biti dužni i plaću za 6.mj. Nikad ništa od nas.

ti mora da si bivši predsjednik omladine ili propali sindikalista. Dosadan si!
[/quote]

Haha. Vjerojatno bi se dalo pričati tko je propali sindikalist, ti ili ja… Nešto si nervozan kad vas se dirne. Moja jedina veza sa sindikatima je bila što sam bio dovoljno naivan ili blesav pa sam vam plaćao članarinu. Bez brige, tu grešku više neću ponoviti. A ovo što si napisao za predsjednika omladine je preglupo da bih uopće komentirao.
Znači , 1.7. počinje ta radikalna mjera – piljenje pogona? Baš me zanima tko će imati muda to započeti. Ili će pasti novi ultimatum – za dva mjeseca zaprijetite da ćete se kolektivno sa doka popišati u more. Uz podršku omišaljskih političara kojima je ionako "neugodno što primaju plaću". Nema frke, nek se zaposle u DINI pa neće imati tih problema.

Nešto to slabo Savo dr(u)ka, ode trula kompanija i njezina dionica u ku*ac!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Jel ušla država u vlasništvo Diokija?
Ako uđe država ući ću i ja.
Ako ne, onda ništa

Poslali smo prijedloge za isplatu radnika, koji uključuju prodaju vlasničkog udjela u poduzeću Ćuf, kao i prodaju čestice partneru zainteresiranom za proizvodnju biodiesela na našoj lokaciji. Vladu smo obavijestili o tome da s konzorcijem Arkema imamo spremne ugovore za proizvodnju, i to proizvodnju koja bi nam osigurala pozitivno poslovanje. Isto tako, Arkema i još jedna tvrtka zainteresirane su za Dinu kao strateški partneri, što sve pokazuje da Dina može nastaviti proizvodnju ako se provede vlasničko restrukturiranje, rekla je Lovrić Kontuš.

Radnici danas napuštaju Diokijev pogon na Žitnjaku

Radnici Diokijevog zagrebačkog pogona na Žitnjaku održali su jučer sastanak na kojem su odlučili da će danas, ostavljajući ih bez nadzora, napustiti pogone, i prestati dolaziti na neplaćeni posao.
»Osim ako nam Vlada i vjerovnici tijekom današnjeg dana ne dostave neko rješenje za isplatu zaostalih plaća ili pokretanje daljnje prozvodnje«, kazao je našem listu jedan od sindikalnih predstavnika »diokijevaca«, Srđan Perković. Još danas, napominje, Vlada i vjerovnici imaju priliku izjasniti se, i ponuditi rješenje. U protivnom, kaže, radnici izlaze van, iza sebe ostavljajući prazno, i potencijalno opasno postrojenje. »Mjesecima dolazimo ovdje svakodnevno, kako bi besplatno čuvali pogone koji nemaju ni vlasnika. Nemamo pitke vode, wc-a, ništa, zimi nismo imali ni grijanja. Sada nema više nikakvog smisla dolaziti«, kažu radnici. (B. M. P.)


Vaš link

Danas će biti veselo, vidjet ćemo što će se dogoditi

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Jel ušla država u vlasništvo Diokija?
Ako uđe država ući ću i ja.
Ako ne, onda ništa

čačić je najavio stečaj, čini se da državu zanima samo zemljište za LNG, ništa drugo

Vidim, opako se ovdje prati trgovanje……
Već par minuta bid 18,98……ask 18,99……. [lol] [lol]

New Report

Close