DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim ds nema smisla bilo sto komentirati, spekulirati i nagadjati dok se nesto javno ne objavi na ZSE ili na Poslovnom.hr. Sve teorije i kombinacije smo odavno prozvakali uzduz i poprijeko, cijena i volumeni trgovanja na ZSE su uspavanka. S druge strane, trziste kriptovaluta je daleko zanimljivije, zivlje, dinamicnije, uzbudljivije a i daleko profitabilnije😉

Je kolega, ali svejedno volite tu svratiti vidimo 😉

Nema ovdje mrdanja dok se ne rješu aeroplani

puuuuu što je dosadno :/ niš se ne dešava uzbudljivo..

Jedino ajd Francuzi nahebali, što mi i nije krivo 🙂

U Francuskoj velika afera oko mogućeg mita u prodaji Rafalea, borbenog aviona čiju kupnju razmatra i Hrvatska

Od početka navijam za Šveđane i njihove Gripene, a i Česi su tu doma, tak da ajde čekamo još, pa će valjda do 6. mj. biti nešto, mislim ove godine 🙂

https://www.jutarnji.hr/native/od-mig-ova-do-nato-autoriteta-kako-su-ceska-i-madarska-iskoristile-gripene-za-jacanje-vojne-sposobnosti-15013746

Nisam pratio da je prezentacija održana još prošle godine od strane SAAB-a.. hmmm

Ništa čekamo još..

https://www.bug.hr/avijacija/saab-odrzao-prezentaciju-gripena-za-hrvatsku-17096

 

 

@apatero1

A kako vi to vidite? Recimo i da procjene da im je ovo super prilika, uletiti će s ponudom 25 kn po dionici i platiti premiju? Jedan od životnih i poslovnih prioriteta im je da mali dioničari od kojih su neki naivni, neki šekulanti, neki oboje, zarade?

Dosta su već ovdje ljudi zaglibili zbog proroka s bloga, ne trebaju ih još forumaši navlačiti.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ValueWalk, 08.04.2021. u 08:32

@apatero1

A kako vi to vidite? Recimo i da procjene da im je ovo super prilika, uletiti će s ponudom 25 kn po dionici i platiti premiju? Jedan od životnih i poslovnih prioriteta im je da mali dioničari od kojih su neki naivni, neki šekulanti, neki oboje, zarade?

Dosta su već ovdje ljudi zaglibili zbog proroka s bloga, ne trebaju ih još forumaši navlačiti.

Kad bi znali kakav će biti ishod onda nebi niti bilo potrebe pisati o svojim uvjerenjima na ovom forumu , ponekad sitni detalji odlučuju o sudbinama

jedini način da postojeći dioničari vide ijednu lipu je da česi uđu i naprave dokap. ako treba i po 1 lipu ili jednu kunu.

 

sve ostalo je čista propast. malo je vjerojatno da će česi uspjeti baš sve postojeće dioničare nulirati tj. da će biti svedeni na 0,2 kn, nešto više će valjda biti

 

pitanje za znalce, umjesto bum tras rasprave – prije dokapa , mora li biti pokriven sao preneseni gubitak ili svi gubici. jer sad imamo ca 100 milja prenesenog gubitka, i oko 100 milja neprenesenog koji će kobajagi biti pokriven iz buduće dobiti

 

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@apatero1

Evo u nastavku, čisto da vidite da nisu to nikakva foruška uvjerenja nego poslovna zdravo razumna logika i više puta viđena praksa.

Jedino mi nije jasno zašto bi EU trebala to odobriti ako država neće biti uključena i ne idu u kompaniju nikakva proračunska sredstva. Možda je neki oprost dugova onda u pitanju, u HR slučaju lako moguće.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/duro-dakovic-sa-ceskim-acquisition-nastavlja-pregovore-o-dokapitalizaciji-20210127

 

Grupacija Đuro Đaković je angažirala savjetnika Pricewaterhouse Coopers te u suradnji s njima izradila program restrukturiranja u skladu sa smjernicama Europske komisije.


 

Osnove koncepta financijskog restrukturiranja uključuju smanjenje duga i obveza kroz dokapitalizaciju, pokrivanje prenesenih gubitaka kroz smanjenje temeljnog kapitala, vraćanje dijela dugovanja kroz prodaju dijela imovine i vlasništva u povezanim društvima i ulazak potencijalnog strateškog partnera u vlasništvo grupacije, naveli su u devetomjesečnom izvješću iz kompanije, uz podsjećanje da je prethodni uvjet provedbi programa restrukturiranja je suglasnost, odnosno pozitivna odluka nadležnih tijela Europske komisije za provedbu plana restrukturiranja.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

pokrivanje prenesenih gubitaka kroz smanjenje temeljnog kapitala,

 

prenesenih – to je oko 100 milja. ostalo se vodi kao nepreneseno

 

ako pobrišu sav gubitak, onda svi postojeći bivaju nulovani. nisam pametan, može sve od 0,2 kn pa do 10 kn

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Eto mene

Hoćeš li mi prodati svoje dionice po dvije kune ,jer će u ponedjeljak cjena dionice biti manja od jedne kune

nominala je 20 kn što znači da mogu bez problema smanjiti na 10 (jdpl je smanjio nominalu s 50 na 10 pa je cijena na burzi išla sa 10 na 20 )

value, spajanje dakako ne zaboravljam. ptkm je primjer crno n abijelo

 

ali, kod ptkm je bilo i viška – oni su 150 milja iz smanjivanja tem kapitala bili prebacili u rezerve kapitala. to u drugom koraku. au prvom poraVNAli su dug iz 2017 od 242 milje

 

hoću reći – ako krenu ravnati sav dug , taj ukupni dug je iznad temeljnog kapitala. dakle kako će raditi dokap , ako im ostane dug . je li zakon bas toliko striktan da ne moze dokap ako ima ikakav dug – to je moje pitanje

 

ako pokriju preneseni gubitak, a nesto duga pod nekim nazivom ostave, onda to moze biti i 1milja i 100 milja

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@apatero1

Nemam dionice, glupo mi je kupiti ih po dvije kune kad znam da će biti kunu ako uđu Česi ili nula kuna ako ne uđu 😉

 


@Investimir

Cijenu na burzi uopće nemojte gledati, ajmo reći da je nebitna za ovu priču. Poanta je da se poslije tog smanjenja dionice spajaju jer minimalna nominala mora biti 10 kuna, i onda se broj postojećih dosta smanji. Što se više taj broj starih dionica kroz spajanje smanji, za iznos novaca X i dionica Y novi vlasnik ima veći udio nakon dokapa.

Pogledajte si primjer Petrokemije kada su ulazili INA i PPD, sve se lijepo da iščitati iz poziva na GS. Naravno, ima ljudi koji će reći da je to sve gatanje i nagađanje.

ps.

Cijena po kojoj su Bakić i Ivanović prodali nije poznata? Zar se ne bi za uvrštene papire OTC transakcije trebale prijaviti na burzi?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

uostalom, zašto je čeh otkupio od bakića po recimo 2 kn, ako će sad u sljedećem koraku te iste dionice razrijediti do beskraja

bakic je spriječio predloženo smanjenje tem kapitala i izglasao prijenos gubitka iz 2019 na teret budućeg razdoblja. zasto

 

jedino objašnjenje je da želi da dobije više za svoje stare dionice, više od 0,2 kn i da mu je toliko čeh i isplatio – više od 0,2 knn – pa mu je bakić prodao

 

bilo kako bilo, ddjh bez čeha nmea budućnosti. neka bude i po 0,2 samo da bude. ako bude više, puna šaka brade

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close