DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@sitnariba

Mediji ce prenijeti kad im bude odgovaralo.

Procitao sam na brzinu clanak, ali sam primijetio da zele bit vecinski vlasnici.

 

Pozdrav kolega,

Pa i Palumbo je većinski vlasnik u Lencu, jer da su naši ostali tamo Lenac bi i dalje bio u problemu ili u stečaju..

Tako da ako netko uloži milione u firmu, hoće njome i upravljati, a ne da im netko drugi govori što će i kao će , jer do sad nisu znali, a sumnjam da su se spametili 😉

diokidina, 19.03.2021. u 17:40

@sitnariba

Mediji ce prenijeti kad im bude odgovaralo.

Procitao sam na brzinu clanak, ali sam primijetio da zele bit vecinski vlasnici.

 

 

Evo kako se vodio ĐĐ sramota, lopovi! Firma koja hrani na tisuće obitelji da dođe na ovako nešto, puj .. svatko tko krade od Hrvatskog naroda i obitelji treba prognat i zabraniti ulazak u zemlju nemu i njegovim potomcima, puj izdajice svog naroda, neće uzet ni kune sa sobom u zemlju, seronje svi od reda..

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/radnik-otkriva-muljaze-u-grupaciji-djuro-djakovic-strojeve-su-proglasavali-neispravnim-pa-ih-prodavali-privatnicima—586850.html

sitnariba, 20.03.2021. u 22:40

Evo kako se vodio ĐĐ sramota, lopovi! Firma koja hrani na tisuće obitelji da dođe na ovako nešto, puj .. svatko tko krade od Hrvatskog naroda i obitelji treba prognat i zabraniti ulazak u zemlju nemu i njegovim potomcima, puj izdajice svog naroda, neće uzet ni kune sa sobom u zemlju, seronje svi od reda..

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/radnik-otkriva-muljaze-u-grupaciji-djuro-djakovic-strojeve-su-proglasavali-neispravnim-pa-ih-prodavali-privatnicima—586850.html

 

Ovo su Kekezovi odgvori na ove optuzbe koje je dao na GS u srpnju 2020:

1. Tocno je da su se rashodovane i u potpunosti izamortizirane tokarilice prodale vanjskoj firmi koja je na njima radila/tookarila dijelove koje je Djuro od njih kupovao. Razlog: Jeftinije za Djuru je da istokareni dio kupe od dobavljaca nego da ga sami tokare – sat rada kooperanta za isti posao kosta manje.

2. Sprejevi za 20 i 100kn; Tocno je da se jedan te isti metalni dio moze farbati sprejom od 20k i sprejom od 100kn, medjutim kada narucitelj poslsa izricito trazi i inzistira da se upotrijebi sprej od 100kn, mora se upotrijebiti sprej od 100k

Ono sto mene daleko vise brine i ljuti od tokarilica i sprejeva jesu cinjenice da je na Djurinom natjecaju iz 2017. unosan posao sa kontejnerima za vagone dobila firma sa dvoje zaposlenih (muz i zena!?) iako nemaju niti jednu referencu za taj posao, osim sto im je referenca ocito bilo kucno poznanstvo s jednim od direktora u Djuri, kao i cinjenica da je u jednom trenutku u krugu tvornice, na tracnicama stajalo 180 dovrsenih vagona za koje Djuro narucitelju nije naplatio niti lipu lezarine, iako je taj isti narucitelj Djuri uredno naplatio penale zbog kasnjenja s isporukom tih istih vagona uslijed Covida – WTF!?

Za ove dvije stvari cu traziti Upravu da se ocituje, zivo me zanima sto ce mi odgovoriti.

Je, curilo je na sve strane i kako da funkcionica normalno firma kad su krali na sve strane

sitnariba, 22.03.2021. u 09:50

Je, curilo je na sve strane i kako da funkcionica normalno firma kad su krali na sve strane

Samo ako česi preuzmu,i kad nabava bude išla kroz njihovu grupaciju cijena=količina+redovno plaćanje

U Grupi je u tijeku proces i ja se nadam da ćemo mi ići putevima Montaže i TEP-a. To su firme u privatnom vlasništvu koje obilježava poduzetništvo i uspješnost i nadam se da ćemo mi, kad govorim u ime Grupe, u ovoj godini obilježavanja stogodišnjice, doći i do onoga što mi želimo u ovom procesu – a to je da imamo većinski privatno vlasništvo, da imamo investitora koji ima tržište, viziju, misiju i proizvode. Ja mislim da je ispred Đure Đakovića, kao Industrijske zone sigurno budućnost koja neće nestati. 

https://m.sbplus.hr/slavonski_brod/gospodarstvo/ostalo/danasnja_proizvodnja_i_izvoz_nisu_slabiji_nego_nekada.aspx#.YFsYfNzR-DY

Kakvo ovo danas drukanje sa jednom dionicom 🙂

Izgleda da cjena dionice leluja pod utjecajem kretanja vrijednosti stranih tržišta , vjerojatno će tako nastaviti sve dok se ne okončaju pregovori o preuzimanju , ako se pregovori uspješno potpišu i česi postanu većinski onda se imamo čemu nadati ako ne onda goodbye my love

Česi su zaigrizli ozbiljno. Sad se jedino postavlja pitanje na koji nacin ce preuzeti kontrolni paket.

Imaju 27,58% nesluzbeno (svojih 18,88% i od br. 3 imaju 8,7%) . Br.3 je Pavel Petrovič, njihov sunarodnjak.

Jer da imaju kontrolni paket morali bi objaviti ponudu za preuzimanje.

 

Diokidina slažem se sa tobom jedino što je osjetljivo u ovoj priči je to što je đđ vojnostrateška firma ,pa je pitanje kako će država reagirati na strani utjecaj ali s obzirom na viktor lenac u kojem su talijani isto tako strani vlasnici u lemcu koji je kao i đđ vojnostrateška firma , nebi trebalo biti nekakvih problema

Što se tiče razvodnjavanja dionica  viktor lemac je bio u stečaju pa mi se čini da nije ni tamo bilo razvodnjavanja , ako griješim neka me ispravu oni koji omaju provjerene podarke

Slicno je bilo i u Ptkm(Ruski kapital).

CERP nije prodao udjele, predpostavljam da i ovdje nece.

Kako ce Česi doci do većinskog paketa, vidjet cemo.

Diokidina

Nakon što je propala objava o crnom čeliku i onog famoznog plana o remontu kuvajtskih tenkova , javili su se vojni analitičari u vezi dobivanja posla s kuvajtskim tenkovima i njihov je stav bio da je taj posao ne samo globalno političko pitanje o kojem odlučuju vodeće svjetske sile , već i to da takav posao unatoč jakom brendu koje đđ neupitno ima ali ipak konststacija je vojnih analitičara da je đđ velika regionalna tvrtka ali ne i globalna , njihov je stav tada bio da se đđ mora udružiti sa globalnim kompanijama kako bi dobila taj posao , tako da ova priča nekako mi se čini ide baš tim smjerom kojeg su predvidjeli ti naši  vojni stratezi , a na nama je da čekamo i dočekamo što će se ostvariti iz cjele ove priče

Kolega radek, ništa novo 🙂 koja velika tvrtka u HR , a i svijetu nije leglo kriminala 🙂 svakih par godina ispliva na površinu neko srahnje, tako da ništa novo, već se treba samo prikrpat i čekat 🙂

Neš ti znalca od novinarke 🙂 a nije se digla iz ureda otišla u SB sjela sa Kekezom i fino pitala što i kako dalje , ali bitno da zna kako su Česi nervozni 🙂 i kako ništa od ništa..

Novinari su isto kao i naše pravosuđe , sve korumpirao i pišu kako i koliko im se plati.

https://lider.media/poslovna-scena/kompanije/duro-dakovic-lanjski-se-kredit-topi-a-strateski-investitor-i-dalje-ceka-odluku-136000

Što niste gospođo objavili ovo niže kod nas u HR , nego ste primili pare da ponovno blatite po ĐĐ.. kako bi netko vaš nakupovao se dionica i zaradio..

Za par mjeseci ćete pisati kako je ĐĐ stao na noge i dobio vjetar u leđa 😉

I tko će biti odgovoran što širite dezinformacije i nagađate iz fotelje što će i kako će biti ? nitko jel tako..

https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/strnad-je-kousek-od-prevzeti-chorvatskeho-vyrobce-obrnencu-hotovo-muze-byt-do-leta-1378865

New Report

Close