Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Inverter

Gledaš preusko i prebrzo

Te sirovina kada padaju trenutno ruše cijenu firmi koje od njih zive u proizvodnji ali nakon nesto dana smanjuje cijenu kupcima tih proizvoda što povećava marže i smanjuje PE tj. diže burze.

Pad zlata je užas za Rio Tinto ali odlično za sve koji zlato kupuju kao sirovinu spremnu za obradu.

Pada bakar? odlično, pasti će cijena transformatora, s tim da ovi padovi rastovi cijena su umjetni i virtualni.

Pad cijene nafte je jedna od najboljih stvari za ekonomiju koja se može dogoditi, pogotovo za consumer spending.

Normalno, da FED ne printa novac odmah bi smrdilo na deflaciju, ali ovako….

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



ne znam za ostale, al meni budu jako falili popucali certifikati, pogotovo onaj naftni.

sad sam lagano i suzu pustil…
[/quote]

koji je to naftni popucao?

dajmo budimo ozbiljni ovdje.

nemojmo lupati gluposti.

ovo jos uvijek smatram najozbiljnijim forumom.

pad nafte nije dobar za iran. već su najavili sazivanje sastanka opeca. moguće je to još niže. strpljen spašen.

who dares, wins

domach1984@ dobro, necu vise…mogao sam bit na miru [emo_smijeh][emo_smijeh]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

svi mudro šute, ideje se čuvaju u rukavu?

ja malo dax longa uzeo kao daytrejd ali samo malo ako zew bude ok leti ovo gore

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

ja se nećko na LWL1 po 33, i eto mi ga sad.
dax mi je uvijek u klasičnoj sačekuši [emo_smijesak]

ja sam se isto razmišljao da uzmem naftu long ali sam cekao prenisko pa nisam uzeo

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate




ne znam za ostale, al meni budu jako falili popucali certifikati, pogotovo onaj naftni.

sad sam lagano i suzu pustil…
[/quote]

koji je to naftni popucao?

dajmo budimo ozbiljni ovdje.

nemojmo lupati gluposti.

ovo jos uvijek smatram najozbiljnijim forumom.

[/quote]
EGB-S-SWL1 puknul 17.1. na 94,7 usd, kad si već tak sumnjičav.

dax reagirao više pozitivno nego negativno na loši zew znači da smo jako rasprodani ako nije na ovakvu vijest još pao moglo bi tu bit plusa nadam se

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

Hmmm, švabe često kasno pale, tako da nije isključen jači pad zbog ZEW-a 1-2 sata nakon objave….

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

vjerojatno nisu pali zbog španjolske, a sad čekaju amere da im prokomentiraju rezultate i vele kam dalje


praćka kažeš….

Objasnio setup prije 2 mjeseca na bakru, (na ovoj temi) ondak odradio R6 u par dana sada R4, uredno i po ps-u, naravno ne ide uvijek tako lijepo, ali bakar cesto odradi ovaj setup uredno!

@Domachi

Moje misljenje o printanju je poznato, ali svo to printanje ne mora kulminirati u hyperinflaciji, onaj drugi scenarij ima ravnopravne sanse!
Kocka je bacena, ali jos nije pala.
Jedino sto ovaj primitivac misli da je sigurno je kako ta prica nema happy end nego hendikep!

Evo kad sam vec svratio..zlato je palo pristojno..noc je bila zabavna..
nema spavanja..snoozer loser!
Nafta nije kilavila nocas….

Lijepo Vas pozdravlja balkanski_debil leonidas_primitivac po priznanju….

a šta ako nafta probije ono susjedno dno od cca 84,90 $ ? onda ćemo ju tražiti malo iznad 80$. idu 2 dana izvještaja o zalihama i ova priča sa pritiskom cijene na irance mi lagano smrducka. u glavnom za mene još nije promjenila smjer koji je padajući a lako i zakasnim koji dolar bolje nego da se uvalim.

who dares, wins

Riješio dax long daytrade kupljen na -0,80%

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate

New Report

Close