Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Faber je lijepo upozorio prije par dana da iskrcava sve što ima [emo_naivan]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Pametno, ali neka se pazi i Faber, ovo je prošlo razdoblje:)

Ali da, ovo nije očekivao nitko.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

A u nadi daljnjeg easinga ode i zlato up:)

Nije loše

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

ide dax ide…kroz letvu [emo_zloban]

free flow information

interesantna mi je ova žestoka zelena svijeća na nafti u 16:32, pumpanje s 97:52 na 97:82 gotovo instantno, igraju dečki igru ali uz ovakav rast zaliha i pad GDP baš me zanima koliko treba utući love da ju drže

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Hanfi sam na nišanu !!!!!

Nekoliko puta sam prodao po jedan certifikat da im ubijem dražbu uravnoteženja na vrijeme, a ne da se aktivira na samo granici kao prvi put kao na DAX-u short, kada nas je sve hvatala panika i radili smo same gluposti zbog toga.
DAX short je puca na 7750, a oni nama 7698 udarili čak 3 dražbe uravnoteženja unutar 3-4 minute .
Majstori me prijavili Hanfi jer sam im nadalje zeznuo plan rabote jer dražbe uravnoteženja upravo imaju zadatak da nas pomute i pokrenu paniku kod nas , a ova sada se sprema da me linčuje jer smetam Erstu.

I U BUDUĆE ĆU PRODAVATI PO JEDAN CERTIFIKAT DA VAM UBIJEM DRAŽBE URAVNOTEŽENJA NA VRIJEME !!!

ne daj se mida [emo_palacg][emo_smijeh]

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...

Sada vidim da Erste i ZSE jako puno polažu nade u svoju zaradu upravo na dražbama uravnoteženja i da moje prodavanje po jedne dionice nekog certifikata s ciljem da im ubijem dražbu na vrijeme ih je jako jako pogodilo .

Kako je to legalni čin, a na koji nisu računali, Hanfa sada kopa od moga rođenja i traži nepravilnost da me maknu s burze .

Međutim doći će netko opet kao ja koji će vidjeti da ovdje matematika ne vrijedi .

Ako imamo poluge od 20-100 odnosno 20-100% kako mogu dražbe uravnoteženja biti na 20% ? Matematički nikako ne radi, jer tako ni u teoriji ne možete trgovati u svoju korist bez obzira da li na graničnim cijenama certifikata kupujete ili prodajete dionicu certifikata . Vrhovi su uvijek prisutni najduže 1 minutu, a dražba traje i do 3 minute . Znači to je prevara !

Hnafa je sve moje prijave po tom pitanju u smeće bacila,ali prijavu protiv mene da im uništavam igrice s dražbama uravnoteženje je vrlo vrlo ozbiljno shvatila .

Glavno pitanje : TKO OD ČEGA IMA KORISTI U OVOM SLUČAJU ?

@mida uz tebe smo i imas nasu podrsku.

kad budem u prilici i ja cu im ubijat drazbe uravnotezenja.

iako da budem iskren nisam skuzio kako im to ubijes 🙂

prodas jedan certifikat ali po kojoj cijeni?

nevjerojatno da nafta i dalje na pada nakon pada BDP-a i rasta zaliha?!?

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

broom, kibic, hvala na podršci

da odgovorim ;

uzmi jedan certifikat, npr. sada je interesantan TSWL.
Ako naglo počne padati, cijena tog certifikata će odmah porasti za 20% odnosno 30%, a možda i više na ZSE. Ili obrnuto, svejedno. To posebno dolazi do izražaja na graničnim vrijednostima bilo kojeg certifikata. Mi svi čekamo nekakav idealan trenutak za izlazak ili ulazak, a to jednostavno s ovim dražbama nije moguće na graničnim vrijednostima ili većim oscilacijama certifikata.
da nastavim;
E sada ako želiš ući u vlak koji pada ( nafta ) i zaraditi na ZSE preko TSWL-a moraš kupiti na vrijeme, a ako ti ZSE udari dražbu uravnoteženja kupiti ćeš skupo, jer dok se oni dražbaju od nekoliko minuta cijena se oporavi ( nafte ) odnosno na ZSE padne jer si igrao short i tako ispušio min. 10%, a često i više.. Zato ja čim dođe na razliku od 20% prethodne cijene na ZSE, a imam ili želim taj certifikat, kupim ili prodam jednu dionicu certifikata i na vrijeme im poništim daljnje dražbe ( koje su svakih 20%) da možemo jeftino kupiti ili skupo prodati.
Ali to im se nije svidjelo, pa u dogovoru s Hanfom idu na moj linč !

ČINJENICA JE DA JE TO JEDINO MOGUĆE NAŠE SREDSTVO OBRANE OD OVE MULJAVINE DRAŽBE URAVNOTEŽENJA .
Činjenica je i da certifikati sada čine više od 5% trgovanjem burze, a taj novac odgovara kako ZSE-u tako i Hanfi pa im je lakše zlouporabiti položaj i meni i sl. nešto instalirati i maknuti nas kao po “zakonu” .

Kada bi sada nazvao Hanfu i tražio objašnjenje, vjerojatno bi rekli da rade samo svoj posao, svaki od njih posebno, a ukupno srahe koje meni slažu nitko posebno nije kriv, jer kao i uvijek, svi samo rade svoj posao, po zakonu naravno .

Naša država živi i diše na slamku i više nemaju granice u pokušaju da prežive.
Ako treba birati između mene i sl., te austrijske Erste banke koja nam očito otima kapital dražbama , ali i njih plaća, izbor je jasan !

ja ne razumijem zašto ti ne bi smio kupiti ili prodati jedan certifikat. to je kao da ne smiješ kupiti jednu jabuku, nego samoi kilu. tu nema govora o manipulaciji tržištem jer se trguje instrumentom koji prati druge indekse. ova zse kao da je iz 19stoljeća

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close