Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

naime ajde da budem konkretan…. ja sam planirao uletit u short kad budem pretpostavio da je DAX vec dovoljno narastao i da ce padati.

ali sad kad ste mi objasnili ovo sa granicnom vrijednosti i kolika je za SDX1, mislim da mi svi planovi padaju u vodu 🙁

evo ga na ovo ce biti high za iducih par dana sutra mora neka korekcija barem minimalna,koliko je dobrih vijesti bilo ovih dana tako da neznam šta bi ih moglo dizati dalje DAX se digao skoro 500 bodova u tjedan dana bez i jedne korekcije što je malo previše

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate


Neka ide, nema još daleko gdje:)

Jedni ga vide na 7100 drugi na 8000, treći ovo četvri ono, James je long.

Kockarnica rules.

short sve iznad 7400 ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

mislim da je dax udario u strop malo prije 🙂

volim kocku zato ulazem u turbo certifikate



@squarefoot

Kako objasnjavas ovo? http://zse.hr/default.aspx?id=43010

Nemam objašnjenja. Nisam znao da se berijere mogu mijenjati. To mi nema logike, jer tko nam garantira da oni neće pomaknuti barijeru na niže ili na više onako kako njima odgovara, tj. na našu štetu.

@Inverter

Ja dax gledam po USA a oni imaju još vrlo malo mjesta za rast, SPX na 1422 tj manje od 1% tako da jaaakooo blizu i za USA hsort što obično znaci i GER short.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Otpor koji je jutros probijen je sad podrska. Ali nadam se da ce se gap vec danas popuniti, a onda ce Svabe valjda napokon u rasprodaju.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

@squarefoot

Trebao si odma procitati dokumentaciju od certifikata pa bi znao da mogu mjenjati barijere, i mjenjaju ih mjesecno…Recimo digli su barieru na shortu prije je bio 8000-8250 ako se ne varam, as ada je 8250-8500..Nafta je isto dignuta barijera za long (sto je lose 🙂 ).

...

– pa tko ce onda kupovat short kad se trzisna vrijednost priblizi granicnoj. nitko nije toliko lud. a oni koji su vec uletili htjeli bi ga prodati, ali kome???
to je jedna stvar a druga:

– npr netko ima dobar osjecaj i pogodi da ce DAX padati osjetnije npr. slijedeci period. ali ne moze unovciti to svoje "pogadjanje" jer prakticno nema sta kupiti.
ponavljam nije lud kupovati short koji je nekoliko bodova od granicne.

za te stvari imamo MM koji bi trebao biti prisutan da održava likvidnost. ipak i tu je caka jer se on može izgubiti kod iznenadnih i velikih fluktuacija cijene, tj. upravo onda kad ti je najpotrebniji [emo_palacd]



@squarefoot

Trebao si odma procitati dokumentaciju od certifikata pa bi znao da mogu mjenjati barijere, i mjenjaju ih mjesecno…Recimo digli su barieru na shortu prije je bio 8000-8250 ako se ne varam, as ada je 8250-8500..Nafta je isto dignuta barijera za long (sto je lose 🙂 ).

Pročitao sam ali mi je očito nešto i promaklo.
Lijepo je da se na ovom forumu može diskutirati o nepoznanicama i doći do nekih konstruktivnih zaključaka [emo_palacg].

Dakle, treba svaki dan provjeravati gdje su barijere da ne bi bilo iznenadjenja.

po meni bi bio jedan pravedan mehanizam da je granicna vrijednost recimo za short: trzisna vrijednost kad si ga kupio, tj kupovna cijena + neki postotak, recimo 10 posto.

a za long: trzisna kad si ga kupio -10 posto ili neki postotak.

tako bi svi bili u ravnopravnom polozaju.

Trebao si odma procitati dokumentaciju od certifikata pa bi znao da mogu mjenjati barijere, i mjenjaju ih mjesecno…Recimo digli su barieru na shortu prije je bio 8000-8250 ako se ne varam, as ada je 8250-8500..Nafta je isto dignuta barijera za long (sto je lose 🙂 ).

Ne lupetaj čovječe..i ne obmanjuj ljude. Dax nije i nitko neće dirati. Pročitaj uvjete izdanja….
http://zse.hr/UserDocsImages/dokumenti_strukturirani/EGB-S-TSDX_20120917155234-SNP%20-%20Dodatak%202%20-%20neobvezuju%C4%87i%20hrvatski%20prijevod%20za%20turbo%20certifikate.pdf

Nafta se korigira isključivo i samo zbog tremina ugovora i svaki mjesec će se korigirati.

http://zse.hr/default.aspx?id=43011

I molim Vas ljudi pročitajte to, jer neće biti mira dok se netko opasno ne zezne.

"alea iacta est"


mislim da je dax udario u strop malo prije 🙂

Pozlatile vam se riječi kolega!!!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


po meni bi bio jedan pravedan mehanizam da je granicna vrijednost recimo za short: trzisna vrijednost kad si ga kupio, tj kupovna cijena + neki postotak, recimo 10 posto.

a za long: trzisna kad si ga kupio -10 posto ili neki postotak.

tako bi svi bili u ravnopravnom polozaju.


poluga se mijenja. što je certifikat bliže barijeri, to je poluga veća pa se može izaći s nekom zaradom pri vrlo malim promjenama kretanja indexa. naravno da je i rizik gubitka veći…

Sve što me u ovom trenutku zanima je da li će dax prije na 7700 ili na 7200.

Mislim da je realnija ova druga opcija jer bi na 7700 značilo da je dax u godinu dana narastao 30-ak posto, a to je priznat će te previše rasta i za zlatne godine svjetske ekonomije a kamo li za ovako sumornu godinu kao što je ova.

Ipak, sve je moguće, pa i to da se balon napuše preko 8000.

New Report

Close