Certifikati i basketi

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Certifikati i basketi

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“u polugama”

hvala na odgovoru
gdje se može vidjeti kolike su polugeza
EGB-S-LWL1
EGB-S-TLWL1
EGB-S-WTI1

polugu treba računati na http://www.centarbanka.hr/default.aspx?id=395 jer ovisi o trenutnoj cijeni nafta, zlata ili dax-a

na zse, npr. http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=EGB-S-SDX1, imaš kondicije za unos u kalkulator

ovi novi, turbo 1 nafta, strava, granične cijene na 94,9 odnosno 83,2 .

mega poluge !

Jel netko računao kolika je poluga za ove nove certifikate?

probilo 87$. po planu i programu idemo do dna koje je pitaj boga gde i onda long do ATH. hmm.. prejednostavno je da bi tako lako prošlo ali nikad se ne zna.

who dares, wins

evo npr., LONG1 WTI ( EGB-S-LWL1)
na 84 $ je 25 Kuna, a na oporavku 91$ je 67 Kuna ili pologa 8,3 odnosno gotovo 300%

DAX kako sam i rekao radit će sve jače i jače oscilacije!
Cijena se još dobro drži, vjerovatno nova kupnja danas.

Baš gledam listu certifikata danas. Od šume ne vidim drvo. Dok se među svim tim silnim skraćenicama snađem kojeg hoću…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Složi si svoju listu od nekoliko certifikata koji te trenutno zanimaju. Svaki dan listu urediš po potrebi.



nafta sutra još pada ili..?

zanimljivo pitanje
potpora je pukla, ali trend je up
meni izgleda kao da može još malo dole pa okret
[/quote]

trend nikako nije UP po meni, pogotovo nakon OECD. Čak štoviše mislim da će petak/ponedjeljak puknuti ovaj certifikat LWL1. Dugoročno je UP ali previše je nafte na tržištu uz ovaj flat “oporavak”. mislim da je bolje ciljati na TLWL oko 83-84$

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

naravno short na naftu je uvijek veliki rizik jer unatoč oversupply i niski demand uvijek može izbiti njesra s Iranom preko noći, a onda imamo super spike zelenu svijeću koji uništava sve shorteve pred sobom. po meni nafta samo long za ulaziti, a kada i pri kojoj razini to prema vlastitom nahođenju [emo_plazi]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]




nafta sutra još pada ili..?

zanimljivo pitanje
potpora je pukla, ali trend je up
meni izgleda kao da može još malo dole pa okret
[/quote]

trend nikako nije UP po meni, pogotovo nakon OECD. Čak štoviše mislim da će petak/ponedjeljak puknuti ovaj certifikat LWL1. Dugoročno je UP ali previše je nafte na tržištu uz ovaj flat "oporavak". mislim da je bolje ciljati na TLWL oko 83-84$
[/quote]
kolega pogledajte kada sam to pisao ?
međutim danas je situacija jasnija i traži se probijanje 86 $ nakon probijanja 87,3 i tada down ima potvrdu

već je probilo R1 na 86,63, naredni R2 je na 86,03. ako to probije velika je vjerojatnost da ide testiranje opet 84

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


[emo_vrtimise] od ovog rasta
vrijeme je da krene cca 7325 pa onda cca 7305 ..ak ne danas, sutra bi trebalo

fino fino..sve po planu [emo_novac]

Ja sam očekivao DAX na 7400,još može bit iznenađenja i preokreta do 7400,a onda bi trebo pravi drop. Bajdvej,jeste vidjeli kako je zlato bubnulo u sekundi na 1715? gledam odjednom cijena TSGD na 310 i ništa mi nije jasno. Imam nešto šorta kupljenog odavno po 310, nisam ga prodo na 317,pa ostavio da gnoji. 🙂 P.S. Svejedno sam ušo u DAX shortove,ali oprezno.
P.P.S. mislim da short zlato treba prodati na 1700.

New Report

Close