BZJK (Božjakovina d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BZJK (Božjakovina d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovaj portal me nervira ponekad..dakle da dovršim rečenicu:..je li to banana (iduće godine imaćemo puno vina i piletine) ili jako dobar posao?[undecid]
a Friščić najavljuje 0 promila, industrija i proizvodnja u prvom planu, itd..

Hoćeš reći da Frišćić najavljuje UKIDANJE 0 promila! Lapsus ti je u pisanju [thumbsup]

A meni nije jasno kako osoba poput tebe uopće može biti investitor.

Vidite da je analiza u redu i da je ovo pravi poklon po 900 kuna, no sve i da fima izlazi, to ne mijenja na izračunima ništa jer firma vrijedi 3 puta više nego joj je danas cijena.

Upravo tako kolega. Firma možda i vrijedi više od trenutne cijene, ali to svakako ne implicira da dionica vrijedi.

Prvo, nije mi jasno još uvijek što je free float, što je kriterij za to???

Drugo, Firma vrijedi koliko vrijedi bez obzira na fondove, a uostalom ima prostora za strane fondove…

Treće, Kutjevo je brand, ekspanzija je posla Kutjeva i Božjakovine, P/E 4.5, a ako bude cijena padati, biti će još isplativije za kupiti…

Definicija free float-a ti piše u novom Pravilniku o OIFovima na stranicama Hanfe.

Slažem se da firma vrijedi s fondovima i bez njih, samo je pitanje da li vrijedi dionica. Bilo je u povijesti jako puno odličnih firmi sa “šugavim” dionicama.

Kad pričaš o ekpanziji posla kod Božjakovine, da li bi mi mogao reći što je to kod njih u ekspanziji konkretno?

Znam da je KTJV investiralo cca. 90 mio Kn, nemojte me uzeti za riječ, ali tako nešto… Posađeni su novi vinogradi koji će zasigurno utjecati na povećanje prihoda i dobiti u budućnosti.
BZJK je nedavno uzela zemlju pod koncesiju na 20 godina uz cijenu koncesije nešto preko 400 000 kn godišnje.

Neka KTJV i BZJK ostanu na ovim razinama dobiti, cijena BZJK je x2 bez razmišljanja.
Ako se vodiš zdravim razumom, firma koja nema prostora za rast (ili neće reinvestirati dobit), isplatiti će dividende. Pokazatelj P/E pokazuje da bi dividende bile jako dobre…

Znam, sad ćete postaviti pitanje, a gdje je kredit za KTJV?
Kako stvari stoje, kamatni rashod je debelo pokriven. Kreditom je kupljeno KTJV pa bi se logično i glavnica kredita trebala vraćati iz amortizacije dugotrajne imovine KTJV.
[cool]

Odlično navijanje. Nema šta.
Problem je u ovoj priči što će u ovoj dionici ostati jako puno malih špekulanata što svakako za cijenu dionice nije nikako dobro.
Pogledajte kolega SIN kako to izgleda kod Transadrije. Ovdje fondovi neće moći ulagati po novom Pravilniku, a postojeći moraju izjuriti. Nema ovdje kruha kolege moje drage.

E moj kolega, a što vi mislite dal će strani fondovi biti zainteresirani u dionicu sa P/E 4,5??
Mislim da će to FIMA ako bude htjela prodati, vrlo lako utržiti, u to budite sigurni, a i vrijeme će pokazati ko je bio u pravu. Ja se osobno uvijek nekako vodim prvo fundamentom, a ond ostalim zakulisnim igrama, al nažalost na našem tržištu velik broj upravo igra špekulacijski.. E baš bih volio da se Enver odluči da malo dividendom potpali vatru, pa bi bilo iz blokade u blokadu. A do tad, preostaje nam vdjeti kolko dobro će biti konsolidirano FI, pa me dugoročno gledajući stvarno nema čega biti strah kod ove dionice. Pozdrav!

Ma nije tako crno kao što izgleda,spustite se još par posto da uletim [tongue]


Ma nije tako crno kao što izgleda,spustite se još par posto da uletim [tongue]

FIMA rasprodaje jer je u opasnoj nestašici s CASH-om,Free float Vam također neide na ruku,a FIMA prodaje i zbog svojih ogromnih izloženosti u dionicama u regiji od kojih su neke ovih dana otišle u stečaj-koje su to firme otkrijte sami[wink]-ipak morate se malo pobrinuti za svoje pozicije ,a da će Vam trebati sreće u to ne treba sumnjati,ali zato imate kolegu Cymana koji će Vas smirivati[wink][tongue]

. ..To će vjerojatno potaknuti domaće investicijske fondove na povlaćenje svojih sredstava iz tih kompanija što će rezultirati u padu cijena njihovih dionica. S druge strane, to je šansa za male domaće investitore kao i strane institucionalne za dugoročno držanje takvih dionica. Jedna od takvih je i dionica poljoprivrednog poduzeća Božjakovina…
(Ivan Soldo, FIMA FAS d.o.o. 06.12.2007.)
http://www2.fima.com/?P=ana&L=h

pošteno su Vam i napisali šta Vas čeka s BZJK dionicama-duuuuuuugoročnooooo držanjeeeee

[wink][thumbsup][wink]

vrlo lako moguće, ali zato nismo u BZJK sa 100% portfelja. a ako ova firma ode u stečaj s ovakvim prihodima prije nje će otići svi građevinari, pa agrokor i još pola dionica za ZSE. ono što mene zanima koji je tvoj motiv pisanja na ovoj dionici ako je nemaš i *** obrisano***.

kad se sve uzme u obzir BZJK će vjerojatno kilaviti na ovim razinama još neko vrijeme ali i FIMA se mora iskrcati pa će biti više dioničara i povećana likvidnost, a time i veći broj zainteresiranih za dionicu kako na forumu tako i u javnosti. mada se mora priznati da je za caymana očito svaka situacija dobra činjenica je da je ovo vrlo lako moguće najpodcjenjenija dionica na ZSE. nađite mi dionicu s P/E 4 i ispod pola booka. Pozdrav!

Kad je ono Moralić preuzeo Kutjevo? Koliko se ja sijećam početkom 2004. Evo kratki podsjetnik vezano uz njegov utjecaj na poslovanje .. Pozdrav![thumbsup]
-18,45 mio HRK u 2004
+10,07 mio HRK u 2005
+23,4 mio HRK u 2006
+39,3 mio HRK u 9m 2007

Strpljenja, sve ćemo znati…

Kolega varaždinec, čini mi se da pričate kao tipični špekulant… BZJK nije za špekulaciju, već za investiranje…
Mnogi ” investitori” na našem tržištu idu na špekulacije i tzv. informacije, no mislim da će se više puta opeći nego okoristiti time… I ja sam nekad tako mislio, no na svojoj koži sam osjetio da to nije moguće. Što imate više iskustva i znanja više ćete igrati na znanje, kvalitetnije analize, diverzifikaciju i slično, to je jedini pravi put koji je na možda malo duži rok…

Ovo nije usmjereno protiv vas kolega varaždinec već moje mišljenje o naizgled neiskusnima.[thumbsup]

Kolega neso, svaka što ste iznijeli ovu informaciju.

Trend dobiti je više nego dobar…čekamo kraj godine pa da vidimo krajnji RDG.

Meni stvarno nije jasno čemu nervoza? Tu se nešto prepirete nepotrebno.. Svi znamo da je svrha ovog foruma, kao i onog drugog da se poveća informiranost svih ulagača na tržištu.Međutim često forum služi i za hvaljenje svojih dionica, i “navlačenje” na kupnju, u čemu ne vidim ničeg lošeg ako to ima neku osnovu, opipljivu znači, a ne onu špekulativnu -rekla-kazala! Tto u dobrom broju slučajeva može donijeti zaradu ne samo onom koji je prvi kupio, nego i onom sljedećem u lancu i tako redom.. .Milslim, nije bitno ko je koja karika u lancu (iako je bolje biti što niže-logično) kolko je bitno da kompanija dobro posluje, umnožava dobit, investira u daljnje poslovanje i naposljetku ima svijetlu budućnost. Na ovoj temi mislim da su sve špekulativne kalkulacije nepotrebne, FI su javno poznata i vidi se kontinuitet odličnog poslovanja, što potvrđuje i fundament. Ne mojte misliti da je FIMA luda što ju je kupila, a isto tako ni da će je prodati ispod cijene, pa ljudi moji tolko je stranih fondova prisutno na anšem tržištu koji samo čekaju ovakve rasprodajne cijene ako to vidiew kao neku garanciju rasta cijene?! Mislim da se ne treba s tim zamarati,dionice se dogoročno drže i kupuju sa fundamentalno osnovanim podacima, a ova dionica je u svakom tom segmentu po meni podcjenjena. Sretno!

New Report

Close