Brokerske kuće u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brokerske kuće u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A uopce da ne spominjemo to da bi bas brokeraji i burza trebali biti ti koji rade na popularizaciji svog posla, prvenstveno radi sebe. Placeni oglasi, prednosti nad stednjom, opismenjavanje populacije u smislu investiranja, komuniciranje s Vladom da podrze investiranje kao oblik stednje za starost itd. Oni se svi bacili u ilegalu kao da su neki krimosi. I onda se cude sto jedva prezivljavaju.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ima samo neki oglas od Grawe-a o investiranju u fondove. Znaci opet mora doci stranac da nauci hrvatskog covjeka kako da zivi i radi kod sebe doma.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Intercapital radi bez problema

Hita blago receno katastrofa. Kazu da rade na poboljsanjima i da nova platforma sigurno nece biti losija od stare. Sta nekako sumnjam. Tako su nas uvjeravali i kad su se promjene desile na ovom forumu (da je to zadnji “state of the art”) a na kraju ni nakon par godina navikavanja nisam osjetio da sam se naviknuo. di god kliknes misom nesto iskace, prekriva nesto drugo.
Ako hoces forum, zna se “vBulletin”. Sve ostalo je zabava.

Ako ovako ostane na Hiti to je za plakanje. Totalno nepregledno, pola funkcija nema (nadam se da misle vratit mogucnost odabira samo trgovanih dionica da ne moram skrolat kroz stotine stecajkusa na koje sam vec zaboravio). Slicno ko i na ovom forumu sve puno nekakvih specijalnih efekata (valjda misle da je to moderno) koje samo umaraju mozak i oci a ne pridonose nicem korisnom.
Sad kad gledam neku dionice moram se dobro zagledat dali je njom uopce trgovano i koja je pobogu cijena, jel palo jel naraslo…
Ajmo majko mila kako lose.

Pridruzujem se vlakicu hejtanja HITA-inog rjesenja…

Posto sam i sam developer vidim da je ovo rjesenje mogao isprogramirati neki “mali koji se kuzi u kompove”. Mislio sam cak sjesti malo i prostudirati s programskog aspekta kaj im i zakaj ne valja, ali shvatio sam da bih previse resursa utukao u to s obzirom da je ovo mogla biti eventualno beta, a nikako ne release verzija.

Nisam razmisljao o prelasku u drugu kucu, ali nakon ovog debakla je ocigledno da cu morati.


Još jedna stvar, zašto više nema crvenih i zelenih strijelica da odmah vidim jel dionica pala ili rasla?

Bravo Hita!
Sad se jasnije vidi i puno ljepše izgleda.

Neznam da li je netko prokomentirao, ali taj novi sustav xetra ima i niz ograničenja koja stari sustav nije imao…agregira sve BID ili ASKove na jednoj cijeni u jednu količinu po xx cijeni…znači neznaš koliko ljudi se natječe za neku dionicu nego samo agregirano…isto tako nema mogućnost prikazivanja ispod 10 agregiranih redova po cijeni (dubina naloga) navodno će biti do 20 – ispod toga nemoguće je vidjeti – xetra ne podržava…nema vise oznake MM ili skrivenih naloga…možda će i biti…
ima toga jos…
Ono što je pozitivno je da je sustav znatno brži…

Pogotovo ove kolone Cijena i Količina…zamjenjene vrijednosti..KATASTROFA !!!

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Evo odgovor Hite na moj prigovor da im je platforma katastrofa.
“Poštovani,

nadamo se da je ovo razočaranje samo trenutno.

Nova platforma je rađena u skladu sa novim trgovinskim sustavom Zagrebačke burze XETRA. Sustav nema sve mogućnosti kao i stari sustav, ponajviše zbog različitosti između novog i starog sustava trgovanja Zagrebačke burze.

Ovo je prva verzija Hita e-trade sustava za trgovanje, još tokom ovog tjedna bit će implementirane nove funkcionalnosti. Konstantno ćemo raditi na poboljšanjima i nadamo se da ćete u konačnici biti zadovoljni.

S poštovanjem, “


Sad kad gledam neku dionice moram se dobro zagledat dali je njom uopce trgovano i koja je pobogu cijena, jel palo jel naraslo…

ima i gorih ….npr. neke dionice na gledalici jednostavno su isparile, nema ih. Pa sam se počeo pitati da li su delistirane ili pak su u nekom nepoznatom režimu. Ako ih do konca tjedna brokerska kuća ne vrati na gledalicu bome ću taj brokeraj prijaviti na stup srama

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Evo odgovor Hite na moj prigovor da im je platforma katastrofa.
"Poštovani,

nadamo se da je ovo razočaranje samo trenutno.

Nova platforma je rađena u skladu sa novim trgovinskim sustavom Zagrebačke burze XETRA. Sustav nema sve mogućnosti kao i stari sustav, ponajviše zbog različitosti između novog i starog sustava trgovanja Zagrebačke burze.

Ovo je prva verzija Hita e-trade sustava za trgovanje, još tokom ovog tjedna bit će implementirane nove funkcionalnosti. Konstantno ćemo raditi na poboljšanjima i nadamo se da ćete u konačnici biti zadovoljni.

S poštovanjem, "

Sjahali su s konja na magarca jer je novi softver puno jeftiniji za burzu, a ne za korisnike. Dakle, sada će zahvaljujući uštedama moći barem privremeno zadržati one besramne plaće i ostale privilegije.

Nevjerojatno je kako su se diletantski pripremili odnosno nepripremili za novu platformu. Da imaju normalne vlasnike ekspeditivno bi im udijelili crveni karton i zahvalili im se na dosadašnjoj suradnji.

Čitam koliko ste razočarani al može Vam biti i gore.Klijent sam banke(s kojom inače nikad nisam imao problema) koja je odlucila prodat brokerske usluge drugom društvu.I sad nemam ništa.Nezna se ni kada će sredstva biti prebačena ni ništa. Nadam se samo da će i ovi bit dobri

Ovo je sve smeće,i to doslovno… bolje da smo od Albanaca ili Bugara nešto preuzeli oni su daleko ispred nas. Neću navesti koju brokesku kuću koristim i misli nema to veze jer ova platforma je najveće GOVNO!

Ajde evo moram malo i pohvaliti mijenjaju neke stvari ubacuju dodatke koji pomažu u bržem donošenju odluke za trgovanje .
Zvao sam danas tehničku službu i otklonuli su prijavljeni problem tako da s te strane se vidi da rade na poboljšanju, smeta me što kad otvorim portfelj nemam izračun u kunama trenutne zarade ili gubitka za za svaku posebno dionicu koju posjedujem to mi jako fali kao orijentir na brzi pogled.
Nadam se da će ubrzo biti usavršeno do sličnosti s silverom što se tiče funkcija i pomagala ,na kraju krajeva tome bi i trebala služiti gledalica da se što lakše i brže donese odluka o trgovanju .

Dionicama koje su u posebnom režimu se gotovo niti ne trguje. Ljudi više ne znaju kako, nalozi kupnja/prodaja se uglavnom ne vide. Ne znam jel do brokera ili burze. Ja imam račune kod dvije brokerske kuće, hita i agram, ne znam gdje je veća katastrofa.

New Report

Close