Brodari i usporedba brodara

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Brodari i usporedba brodara

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Grain Cargoes Seen Slowing Most in 19 Years on Drought: Freight

By Rob Sheridan – Jul 31, 2012

The worst U.S. drought in more than a half century and dry weather from Europe to Australia will mean the biggest contraction in grain cargoes for 19 years and unprofitable rates for owners of Supramax commodity carriers.

Global trade in grains will drop 4.9 percent in the 2012-13 marketing year, according to the U.S. Department of Agriculture. Forward freight agreements, handled by brokers and used to bet on future costs, anticipate a fourth-quarter rate of $9,117 a day, 17 percent less than now, Baltic Exchange data show.

http://www.bloomberg.com/news/2012-07-30/grain-cargoes-seen-slowing-most-in-19-years-on-drought-freight.html?cmpid=yhoo

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]

Frankie, po tvojem mišljenju koji od naših brodara ima najveću šansu vrisnuti?
Mislim pri tome na veliku četvorku ATPL, JDPL, TNPL i ULPL i buduće razdoblje od nekih godinu dana.
A koji bi po tebi imao najveću šansu preživiti krizu i ako se sve posloži kako treba, jednog dana dobro nagraditi vjerne ulagače?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]

Pozdravljam sve članove foruma uz blagdanske želje.Imam pitanje koje je ,pretpostavljam, netko prije mene već postavio. Što vi mislite koji od preostalih brodara ima najveće šanse preživjeti ovu dugotrjnu krizu i ,recimo poslovati sa profitom tamo negdje 2016-e ?

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]

JDPL ima naj bolji prospekt preživljavanja. Država će vjerovatno stati iza državne imovine i pomoči. Ostali nemaju tu beneficiju.

Čestit Božić!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]

Slažem se sa tom argumentacijom a što je sa Tankerskom ? Nešto novca imaju na računu a i flota je podjeljena tankeri-supramaxi. Koliko to može još izgurati u ovim vremenima?
Pozdrav

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]

Likvide baš i ne pratim ali znam da je situacija ozbiljna. Po mojim saznanjima uprave su bile bliske sa prošlom vlašću koja im je pogodovala (sjetite se malo hoću-malo neću kemikalaca u 3 Maju). Kakav je odnos sa novima nemam pojma kao ni mogu li očekivati pomoć ako bude potrebna. Mislim da će 3-4 mjesec iduće godine obilježiti trendove u oba sektora.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]

samo da odgovorim na gore navedeno iako nije pod temom jdpl, idu dva kemikalca za tnpl ali nakon privatizacije

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: JDPL (Jadroplov d.d.)[/color]

Nisam ti siguran da si u pravu vezano za privatizaciju. Stari lukavac Banić je to davno napravio. Večinski vlasnik TNPL je koliko ja znam fond u vlasništvu zaposlenika i umirovljenika. Čujem da bi neki to razhebali ali nisam siguran da će ići. Čini mi se da je novom direktoru fotelja prisjela.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Kolika će cijena biti brodara kada se oporavi brodsko tržište?
A oporavak je po mišljnjenju struke početak 2014.

Atlanska početak 2010=oko 1000
Atlanska početak 2011=oko 750
Atlanska početak 2012=oko 320

Atlanska početak 2013=oko 200

Atlanska početak 2014=?
Atlanska početak 2015=?
Atlanska početak 2016=?

Molim pametne odogovore.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Kolika će cijena biti brodara kada se oporavi brodsko tržište?
A oporavak je po mišljnjenju struke početak 2014.

Atlanska početak 2010=oko 1000
Atlanska početak 2011=oko 750
Atlanska početak 2012=oko 320

Atlanska početak 2013=oko 200

Atlanska početak 2014=?
Atlanska početak 2015=?
Atlanska početak 2016=?

Molim pametne odogovore.

he he još ti fali najvažniji dio.

početak 2008 = oko 3000
početak 2009 = oko 500

samo ne znam da je još itko od te struke definirao taj oporavak. jel im to znači panamax po 15000 usd dnevno ili 30000?

u prvom scenariju dobiti od vozarina svejedno nema, u drugom možeš imati eps i 300 kuna.

tako da bih ja rekao kad se šiping market oporavi cijena će biti sasvim sigurno negdje između 280 i 2800 😉

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Kolika će cijena biti brodara kada se oporavi brodsko tržište?
A oporavak je po mišljnjenju struke početak 2014.

Atlanska početak 2010=oko 1000
Atlanska početak 2011=oko 750
Atlanska početak 2012=oko 320

Atlanska početak 2013=oko 200

Atlanska početak 2014=?
Atlanska početak 2015=?
Atlanska početak 2016=?

Molim pametne odogovore.


Gdje su odgvoori?


[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)[/color]

Kolika će cijena biti brodara kada se oporavi brodsko tržište?
A oporavak je po mišljnjenju struke početak 2014.

Atlanska početak 2010=oko 1000
Atlanska početak 2011=oko 750
Atlanska početak 2012=oko 320

Atlanska početak 2013=oko 200

Atlanska početak 2014=500
Atlanska početak 2015=1000
Atlanska početak 2016=2000

Molim pametne odogovore.


Gdje su odgvoori?
[/quote]

idući tjedan će bit bolje...

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: TNPL (Tankerska plovidba d.d.)[/color]

http://www.dryships.com/pages/report.asp [dryships.com]

Brodari vani opet rasturaju.Dali je ovo opet come back?
Bez da navlačim meni se čini da je svakako dobro imati u portfelju barem jednog brodara u ovom trenutku,jer vozarine kada se zahuktaju teško da će stati.
A sad jeli ovo samo sezonski rast,mišljenja sam da nije,vidjeti ćemo vrlo brzo.
Ne moraju brodari rasti jer dugo nisu.Svi glavni indexi su odavno skoro na ath,a neki i preko,dok su im brodari na povjesnom 30-godišnjem minimumu..
Osobno preferiram tnpl,iako je i atpl ok,.Naime dobro sam prostudirao i proanalizirao sve brodare i tnpl je definitivno moj pick.Stabila,sigurana i sa puno casha što je najbitnije u ovome trenutku.Napravili su revalorizaciju brodova,što atpl recimo nije, i smatram da su dobro očistili bilancu.Sad još kada pošalju ovih 120 uz otpremnine,biti će to pravi trenutak za krenuti naprijed na zdravim temeljima i to punim plućima..
540 kn na računu a dionica 390.
Neka naravno opet svatko odluči za sebe i koliko je voljan riskirati.
Ovaj post zaista nije nagovor na ništa,samo razmišljanje jednog samostalnog ulagača koji se recimo može svrstati u srednju kategoriju po veličini portfelja.
Molba moderatoru da objavi post.

Pozdrav svima i ugodan vikend

Narudžbe za nove brodove se smanjuju.

Ordering Slowing Down
New ship ordering is on a downtrend in January-February
2013, compared with the same period in 2011 and 2012.
According to latest data from Clarksons, during the first two
months of 2013, a total of 190 vessels were contracted,
declined by 18% from 232 on the same period of last year,
which further decreased from 536 contracted during the
same months in 2011.
In January, 102 orders were contracted this year,
compared to 144 in the same period of last year.
In February, a total of 88 newbuildings were booked,
similar to a year ago figure.

Ima li tko da nema barem jednog brodara u portfelju?
Ja ih imam sva 4…[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close