BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kamate idu od nastanka obveze ili od stjecanja dionica ako je isto bilo nakon nastanka obveze. Bilo je slučajeva u praksi i da je sud dosudio od nastanka obveze iako je dioničar dionice stekao nakon toga ..

Ja osobno mislim da bi trebalo ići od nastanka obveze jer radi se o dionici tj kupovini prava i obveza koje ona prestavlja no ima i drugačijih mišljenja


Ovo je igra u kojoj svatko odlučuje želi li kupiti ulaznicu za nju. Ja sam kupio. I da izgubim ovog puta toliko puta me do sada belje obradovalo da ću mu oprostiti….;-))

…to je vaša verzija…

…moja deviza jest…razuman uzmak jest bolja polovica hrabrosti…

Nema naknade štete, preuzimatelj je dužan otkupiti dionice, ako ih nemate ne možete mu ih prodati. Tuži se na sklapanje ugovora o kupoprodaji.

Vi niste normalni koji govorite da treba prodati sad, ok da kažete na 200 ali na 93 , kad je sigurno da 330 + kamate dolaze. Onaj koji misli da će na 70 pasti nije svoj.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.



@barbosa

s dobrim dijelom iznesenog se ne slažem, no svatko ima svoje viđenje. Vidjet ćemo kako će to na kraju završiti jer i tako sve ovisi ponajviše o Todoriću, a ne o nama malima.

Naravno kolega da se ne moramo slagati, zato i imamo forum da prezentiramo osobne stavove pa možda i nešto naučimo jedni od drugih.

Što se tiće Todorića, ako podnese tužbu protiv riješenja Hanfe Upravnom sudu RH on to u stvari tuži Državu, dakle ne ovisi o njemu nego o presudi, o njemu ovisi da li će postupiti po riješenju Hanfe i kakve će posljedice snositi ukoliko mu Upr.sud odbije tužbu.

Inaće, mene više zanima, da li nakon isteka Hanfinog roka za podnošenje ponude, Agrokoru u ostaju upravljačka prava ili se ona, sukladno represivnoj odredbi ZPDD, u slučaju tužbe Upravnom sudu RH, blokiraju do okončanja postupka?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


…pravda je spora ali dostižna…

…jedino što dionica može u međuvremenu i porast…i što onda..????

…čekat presudu ko gladnu godinu ili prodati pa snositi troškove????

fakat je ovo zeznuto, zamislimo sad situaciju da spor – utuženje malih protiv Agrokora potraje par godina i da u tom periodu BELJE na burzi poraste na 400 kn (ili ga Agrokor sam do tamo napuca).
Imamo situaciju da mali dionice ne smiju prodati na burzi po 400 kn jer tuže Agrokor da otkupi od njih po 300 kn, a ako odustanu od tužbe još će platiti i masne sudske troškove. ima tu raznih scenarija koji mogu loše završiti po male dioničare.

fakat su mi nejasni ovi mali špekulanti (veliki vidimo da ne kupuju) koji sada kupuju Belje na burzi kad je jasno da nema javne ponude i da će do para moći doći samo tužbom??! koja je vaša ulagačka logika, kupit dionice, angažirat odvjetnike i godinama se tužiti s gigantom Agrokorom na sudu!?!

[bye]

Danas se dobro kupovalo ali sad je nešto posustala prodaja,jel Agrokor možda dao neko priopčenje ili je gablec….?Bakice…može mišljenje [pray]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

kad se mali dioničari nadaju da će im Veliki Ivica za Božić podijeliti 100 milijuna eura….ma neće vam dati 100kn, u najboljem slučaju dobijete bon od 100kn za potrošiti u konzumu, pamet u glavu!

@Barbosa
Mislim da ne, ta tužba ne odgađa izvršenje te represivne mjere. Ako se rješenje HANFE poziva na ZPDD, nije logično da onda uslijed neispunjavanja zahtjeva koji postoji u rješenju Agrokor ne snosi nikakvu posljedicu, mislim, čemu bi onda i išli na upravni sud, ako ne snose nikakvu sankciju po isteku roka predviđenog u rješenju?

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”




@barbosa

s dobrim dijelom iznesenog se ne slažem, no svatko ima svoje viđenje. Vidjet ćemo kako će to na kraju završiti jer i tako sve ovisi ponajviše o Todoriću, a ne o nama malima.

Naravno kolega da se ne moramo slagati, zato i imamo forum da prezentiramo osobne stavove pa možda i nešto naučimo jedni od drugih.

Što se tiće Todorića, ako podnese tužbu protiv riješenja Hanfe Upravnom sudu RH on to u stvari tuži Državu, dakle ne ovisi o njemu nego o presudi, o njemu ovisi da li će postupiti po riješenju Hanfe i kakve će posljedice snositi ukoliko mu Upr.sud odbije tužbu.

Inaće, mene više zanima, da li nakon isteka Hanfinog roka za podnošenje ponude, Agrokoru u ostaju upravljačka prava ili se ona, sukladno represivnoj odredbi ZPDD, u slučaju tužbe Upravnom sudu RH, blokiraju do okončanja postupka?
[/quote]

Gubi prava (za sada), dakle ako u roku koji mu je Hanfa odredila (60 dana) ne objavi ponudu Agrokor nema pravo glasa na skupštini no to znači da bi zapravo trebalo sazvati skupštinu promijeniti NO i Upravu. Za isto treba vremena, volje, a i određeni postotak dionica potreban za sazivanje skupštine.

Ocijena ustavnosti tih odredbi u ZPDD je već pokrenuta od prije i nema potrebe da je Agrokor sad pokreće ponovo. U starom ZPDD je također postojala ta odredba pa ju je Ustavni ukinuo. No ima još nekih odredbi i u samom ZTDu koje ograničavaju upravljanje kompanijom u vrijeme preuzimanja koje bi mogle smetati Agrokoru. Dakle za očekivati je da će nakon odluke Ustavnog suda o neustavnosti oduzimanja prava glasa Agrokoru biti vraćeno pravo glasa na skupštini ali odredbe ZTDa o ograničenju odluka uprave za vrijeme preuzimanja ostaju. Agrokor je u obvezi i praktično to znaći da je u tjeku preuzimanje do okončanja ponude.. No ima li uopće dovoljno velikog igrača da muti račune Agrokoru u upravljanju Beljem? U protivnom to uopće nije toliko važno..

…evo čovjek vam lijepo objasni,a vi njemu jedinicu…ne treba vam davati nikakve savjete…

ma gigant ne gigant..dobivali su mali tuzbe i protiv puno vecih giganata nego sta je agrokor.pogledajte samo sta rade duhanskoj industriji. na kraju plate masne milijarde za to sta neko dragovoljno pusi njihove cigarete koje su zakonom dozvoljene…
zvuci jos triput nelogicnije al na kraju presude protiv njih da nebi protiv agrokora..da smo tamo u doba 90tih jos ajde..al sad pred ulaskom u EU mislim da je to ipak drukcije..na kraju krajeva zbog takvh razloga se najvise i ispalti bit u tom EU..pa nije najvec prednost te unije da mozes ic bez putovnice..

New Report

Close