BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ekipa jel kupujete, tj rezete prosjek?? Opet su nasadili ekipu..

Ps da odmah preduhitrim mozgove- imam blje ali iz nekih njima nerazumljivih razloga [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

neznam kako vi ali ja sam pokrenuto privatnu tužnu u jednom sličnom slučaju i tu nema nekih rezultata … žalbe, izmotavanja, sporost sudca koji je predmet držu 1,5 u ladici … ništa od toga, nak raju je tvrtka koju sam tužio prebacila dionice na drugu tvrtku i sad se proces produžio na 2,5 godine od tužbe a prema mojoj procjeni trajat će još najmanje toliko …. to kako se u pravosuđu radi to nemoš vjerovat, kada tužiš nekoga npr. u Belgiji tužba putuje 6mjeseci, zatim njihovo očitovanje još 6 .. koma !!!????

Cookie Monster


To što idu na Upravni ne odgađa im obavezu, rješenje US čeka se preko 3 godine. U slučaju da ne objave ponudu dioničari mogu tužbom tražiti otkup dionica po cijeni iz ponude.
BITNO:
Prema novoj odluci VTS-a, Trgovački sud nije ovlašten ocijenjivati zakonitost i pravilnost Hanfinog rješenja nego osnovanost tužbenog zahtijeva dioničara uzimajući u obzir konačno i izvršno rješenje Hanfe. Dakle ne može se odrediti prekid do odluke US (što je do sada bila praksa) nego Sud mora donjeti presudu koja može biti samo u korist dioničara. Može se to malo rastegnuti (ne sumnjam da će Agrokor imati dobre odvjetnike) ali svakako ne 3 godine.

Draženni, znam da si upućen u ovakvu problematiku zbog slučaja LRH.
Jedno pitanje. Čisto radi edukacije. Ako na primjer, podnesem tužnu Trgovačkom sudu i na dan podnošenja tužbe sam evidentiran kao dioničar BELJA, kakva je situacija dalje s raspolaganjem dionicama. Dali ih moram imati sve do donošenja presude Trgovačkog suda ili ih se nakon podnošenja tužbe može prodati, naravno ako to želim.

@himalaja

moraš ih imat ako hoćeš pare, + kamate

Cookie Monster

@drazenni

ti ćeš bolje znat, od kada kamate idu (od nastanka obveze ili podnošenja zužbe ) ?

Cookie Monster

Od nastanka obveze …

...

Nema nikakve zabrane raspolaganja, dakle dionice možete i kupovati i prodavati. No u slučaju da nemate dionice suprotna strana može tražiti obustavu postupka budući da se tuži na sklapanje kupoprodajnog ugovora a vi nemate predmet prodaje. Isto tako u slučaju odustajanja od tužbe i gubitka spora snosite sudske troškove suprotne strane tako da nema smisla pokrenuti postupak i onda odustati tj imat ćete određene troškove pa na njih treba računati..


Ekipa jel kupujete, tj rezete prosjek?? Opet su nasadili ekipu..


Ostali ste zarobljeni na 115 kuna i sad navlačite male da im se istovarite dok druge dionice rastu belje pada znači dvostruki gubitak ipak se to vrača na 70 realnih kuna.

uvijek ista priča, ekipa kasno pali pa nehebe!
naprije se mangupi nisko nakrcaju, onda drukaju da naraste pa kad se istovare nestanu!
a onda naivci koji su od njih kupovali preuzmu njihove spike i pričaju što i oni, ali gle čuda – dionica više ne raste nego pada, a naivni kupci se čude kako više nitko ne kupuje kad su im bajke bilo tako uvjerljivo ispričane, skoro kao da je stvarnost [bye]

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


Mislim da će je ionako Todorić nabit na 200+ kuna.

A kako bi Todorić to trebao napraviti po tebi. Kupovati na burzi dionicu firme u kojoj je većinski vlasnik? Ili se skrivati preko nekih drugih računa? Kako bi to trebalo funkcionirati, kad već to tvrdiš?


Nema nikakve zabrane raspolaganja, dakle dionice možete i kupovati i prodavati. No u slučaju da nemate dionice suprotna strana može tražiti obustavu postupka budući da se tuži na sklapanje kupoprodajnog ugovora a vi nemate predmet prodaje. Isto tako u slučaju odustajanja od tužbe i gubitka spora snosite sudske troškove suprotne strane tako da nema smisla pokrenuti postupak i onda odustati tj imat ćete određene troškove pa na njih treba računati..

…dakle,dionice su vam fakat zaleđene…,jedino ako vas baš briga,imate živaca i energije,a pobornik ste one…

…pravda je spora ali dostižna…

…jedino što dionica može u međuvremenu i porast…i što onda..????

…čekat presudu ko gladnu godinu ili prodati pa snositi troškove????

Ovo je igra u kojoj svatko odlučuje želi li kupiti ulaznicu za nju. Ja sam kupio. I da izgubim ovog puta toliko puta me do sada belje obradovalo da ću mu oprostiti….;-))


Nema nikakve zabrane raspolaganja, dakle dionice možete i kupovati i prodavati. No u slučaju da nemate dionice suprotna strana može tražiti obustavu postupka budući da se tuži na sklapanje kupoprodajnog ugovora a vi nemate predmet prodaje. Isto tako u slučaju odustajanja od tužbe i gubitka spora snosite sudske troškove suprotne strane tako da nema smisla pokrenuti postupak i onda odustati tj imat ćete određene troškove pa na njih treba računati..

a šta ako si imo margin (moro si prodat)!? jel moš tražit naknadu štete?

Cookie Monster

New Report

Close