BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/goran-pajnic-belje-ce-uvoziti-svinje-u-srbiju/ar-14761/

gradnje objekta za 600 000 svinja u Baranji,mogucnost izvoza u Srbiju

Vaš link
Još kada se aktualizira kupnja merkatora,BELJE bi moglo potegnuti prema 100-ki pa možda i više.

bit će bolje................

firma boli glava…samo je pitanje tih pretumbacije unutar agrokora i kako ce tu gazda belje tretirati i dali ce mu dati dobit ili ce to prebacivati negdje drugdje..
inace u ovo doba recesije a i inace neka netko nadje jos neku firmu (mozda atlantic ili neka jos na prste nabrojat) koja kontinuirano i to brutalno povecava prihode, koja ima tolka ulaganja..svako malo se otvori neki pogon vrijednosti na desetke i vise miliona eura.
mislm da ni uz najbolju volju se nemoze naci jos neka takva…

Trenutno trpimo generalno stanje na burzi i ko zna kolko ce to jos potrajati..oni koji su bili vjestiji su prodavali iznad 100kn i sad vjerovatno kupuju..nama ostalima ostaje samo da cekamo i skupljamo.



Ne znam zašto mi je post ovdje bio uklonjen, pa ponavljam.
Po tjednom grafu bih rekao da je neki 1-3 tjedna target 65 kn. Vidi se na RSI-u kako vjerojatno treba ići dolje, a na 65 kn je određena volumenom praćena potpora/otpor.
Dnevni grafovi mislim da su na ZSE previše nepouzdani.

Ne znam,ne vjerujem iako sam danas dio prodao jer sam vidio drugu priliku,ovde neko skuplja kao da mu je pitanje života i smrti.65 kuna jako teško(možda ako prdecne grčka)
[/quote]

Prije neki dan neko kupuje bez logike(čak njega i mogu svatit), a sada ovi šta prodaju,još su luđi.

bit će bolje................

kakav je ovo debakl??

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ivica-todoric-gradi-najvecu-klaonicu-jugoistocne-europe-187728.aspx

belje će biti jedna od rijetkih firmi iz hr koje će biti nevjerovatno lako prodati bilo kome u eu i to po cijeni dionice 1000 + kn 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Ivica Todorić gradi najveću klaonicu jugoistočne Europe

Agrokor u Belju dogodine kreće u gradnju najveće klaonice na području jugoistočne Europe

Agrokor je za novi projekt klaonice godišnjeg kapaciteta 600 tisuća svinja odabrao Belje gdje dogodine počinje izgradnja golema i moderna kompleksa, najavio je ovaj vikend srpskim novinarima koji su posjetili beljsku kompaniju predjednik Uprave Goran Pajnić. Lokacija je ciljano izabrana obzirom na zemljopisne pogodnosti i na dugoročne planove poslovanja i pozicioniranja Belja na prostoru šire regije. Naime, kapacitete suvremene klaonice, otkrivaju u Belju, čim bude u funkciji namjeravaju otvoriti i za potencijalne klijente iz Mađarske, Srbije i BiH.

Gradnjom klaonice Todorić zaokružuje ponudu baranjskoga prehrambe­nog diva/PXL Težak i osjetljiv biznis
Dosadašnjim ulaganjima, koja premašuju 250 milijuna eura, Belje je zaokružilo ratarsku i stočarsku proizvodnju s potpunim nadzorom i pod sloganom "od polja do stola", a najveći dio investicija odnosi se upravo na svinjogojstvo. Zbog zakonskih i nekih drugih zapreka administrativne naravi izvoz svježe svinjetine trenutno nije u realizaciji ni prema regiji ni prema tržištu EU no Belje se, ističe Pajnić, već danas priprema za buduće razdoblje u kojemu će svinjetinom puniti ne samo police Konzuma već i trgovačkih lanaca iz sustava Agrokora u susjednim zemljama te na prostoru Unije. U Belju godišnje utove 360.000 svinja, od čega 260 tisuća u vlastitim objektima, a ostatak na farmama 12 kooperanata. Uzgoj svinja u cijelosti je kontroliran. I odojke, tvrdi Pajnić, više ne nabavljaju iz uvoza nego su svi sa Agrokorovih nukleus farmi baš kao i hrana kojom ih tove. Posegnuvši i za sredstvima koje je država nudila kroz Operativni program razvoja svinjogojstva, u Agrokoru su još 2006. pokrenuli ambiciozan projekt godišnjeg tova 600.000 svinja u kooperaciji sa zainteresiranim malim farmerima. Već 2007. Belje je preuzelo tron najvećeg uzgajivača svinja u nacionalnim okvirima.
…..
PD

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

gismund*
i?
kaj sa time?
samo će se lik još zadužiti..možda sa krizom i on konačno propadne pa da možemo krenuti zdravim životom..

lik po 250 dana ne plača svoje dobavljaće a na telki laže kako nema dugovanja..magovno prve klase..
će zadužiti belje ili agrokor za izgradnju klaonice?

p.s. brzo će ovaj điter od dionice na 50 kuna..
in and out!
lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


http://www.poslovni.hr/vijesti/ivica-todoric-gradi-najvecu-klaonicu-jugoistocne-europe-187728.aspx

belje će biti jedna od rijetkih firmi iz hr koje će biti nevjerovatno lako prodati bilo kome u eu i to po cijeni dionice 1000 + kn 🙂


Ovakve vijesti me i drze u ovoj dionici, samo pomalo…


Vaš link
Još kada se aktualizira kupnja merkatora,BELJE bi moglo potegnuti prema 100-ki pa možda i više.

To definitivno!
Skupa sa cijelim agrokorom!
Eto jednog normalnog i realnog između 100 luđaka..
Ovaj ispod tebe spominje 1000+ – valjda je bila greška ili je skorz skrenuo

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Belje izrasta u regionalnog prehrambnog giganta, hoće li ga Toda kasnije prodati ili zadržati manje je bitno,ali poanta je da Belje izrasta u vrhunsku firmu i da će dionice Belja uskoro zapeti za oko i većim stranim igračima!

danas prodao korf i ušao u belje. Vidim da pbz nemilice rasprodaje i ostalo mu je još nekih 10 000kom

New Report

Close