BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega je u pravu o načinu izračuna, ukupna promet/ukupna količina za navedeni period..
Na LRH je u prvom kvartalu nakon nastanka obveze bio taj najveći prosijek tako da se radilo o prosijeku od 14.6.2007.-14.9.2007., kad je ovo izašlo za belje pogledao sam i negdje sam to već postao.. nemojte me sad baš uhvatiti točno za riječ ali mislim da se radi o peroidu 12.12.2007- 12.3.2008 te da je prosijek nekih 338 kuna..

Što se tiće tužbi ove ideje o zajedničkim tužbama nebi preporučio. Sastavni dio tužbe je i sam ugovor o kupoprodaji, dakle ako samo kod jednog od tužitelja nastane neki problem iz bilo kojeg razloga onda ga imaju i ostali.

Troškove sudske takse možete pogledati:

Vaš link

Odvjetnici: Vaš link http://www.hok-cba.hr/fgs.axd?id=354%5B/url%5D
Za podizanje tužbe odvjetniku pripada nagrada po TBR 7. (II. Parnični postupak)

Dakle broj dionica x 338 = xxx i to je VPS

Zapravo VPS bi se mogao utvrditi i u manjem iznosu no to su već trikovi a odvjetnici to baš i ne vole

napominjem da nemam dionice belja, sretno..

http://www.poslovni.hr/forum/ztnj-zitnjak-dd-1069-pg162.aspx

jedan kolega je ovdje jako dobro obradio ponderiranu cijenu i način izračuna

Ne sramim se svojega siromaštva, Do njega sam dosao postenim radom !!!

Da li je netko dobio odgovor na tužbu za dionice Croatia banke ? Išla je u organizaciji brokera .

http://www.seebiz.eu/nlb-pregovori-s-agrokorom-o-mercatoru-vodit-ce-se-do-kraja-godine/ar-17353/


http://www.seebiz.eu/nlb-pregovori-s-agrokorom-o-mercatoru-vodit-ce-se-do-kraja-godine/ar-17353/

to nije dobro, sve se oteže do zla boga….. sad još ako dođe obavijest da je toda podnio tužbu na rješenje HANFE i eto nas nazad na 85-90 kn [rolleyes]


http://www.seebiz.eu/nlb-pregovori-s-agrokorom-o-mercatoru-vodit-ce-se-do-kraja-godine/ar-17353/

Ovo je odlicna vijest jer mu obaveza za ponudu za Belje pada prije razrjesenja ponude za Mercator. Ak neda ponudu malo anti reklame kod susjeda i gotova prica s Mercatorom.

Nije bolest sve što boli


http://www.seebiz.eu/nlb-pregovori-s-agrokorom-o-mercatoru-vodit-ce-se-do-kraja-godine/ar-17353/

Ovo je zapraov odlična vjest kao što kolega bob1391 kaže..Da ga odbiju za Mercator bio bih 100% sigurna da cemo morati ici u tuzbu, ovako ima dobrih izgleda da tuzba nece biti potrebna jer jednostavno mora dati ponudu ako zeli idalje ostati u igri za Mercator inace ga janezi imaju u sah matu…

Sto se obavjesti o pokretanju upravnog postupka tice nisam siguran da mora ici ikakva obavjest na net, upravni postupak pokrece Agrokor,a ne belje i samim time nemaju nikakvu obavezu objavljivati to…S druge strane ako je upravni postupak pokrenut tada HANFA to zna ali neznam zasto suti 🙂

...


Ne znam zašto se toliko mučite, iskoristite iskustva onih koji su to sve već davno prošli..

hvala sta si se ponudio. zbilja si koristan. a kad vec imas volje ja bi imao mali milion pitanja.npr:

1. ovo oko koristenja dionica za vrijeme tuzbe mi je jako zanimljivo. rekao si da nemaju poseban tretman i da ih se moze prodavati za vrijeme trajanja tuzbe. tu mi onda neke stvari nisu jasne. prvo u tuzbenom zahtjevu moras navesti trazenu sumu. znaci prosjecna ponderirana cjena x broj dionica?
a ako prodas ili kupis extra to vise nije isti iznos.
jedino ako nemoras navesti broj dionica nego samo cjenu pa onda po presudi dodjes sa izlistom iz skdd-a i dobije trazeni iznos?
mislim to bi bio idealan scenarij i win win situacija za male dionicare. tuze, i ako se oduzi a cjena na burzi poraste prodaju sve osim jedne dionice cisto da ne odustanu da ne placaju sve pristojbe.

2.koristenje odvjetnika…dali ti je uistinu potreban? mislim imam tu frendicu odvjetnicu i njenu frendicu sutkinju koja bi trebala biti jako strucna za trgovacko pravo (nazalost do te sutkinje za sad dolazim samo preko druge ruke) i voljna mi je sastaviti tuzbeni zahtjev i neke podneske koji ce biti potrebni.
po tvomi misljenju dali je tu potreban neki hard work odvjetnika pa u tom slucaju nebi bio spremna nekog muciti pro bono po prijateljsko liniji ili se tu moze vise manje sve napraviti u par pismenih podnesaka i nagraditi svog frenda jednom ljepom cifricom po vlastitom izboru.

3. dobio sam info da postoji i sudska praksa kod nas u ovakvim slucajevima. cekam da dobijem broj spisa ili tako nesto pa da to pogledam na vrhovnom sudu. jesi ti upoznat sa takvim slucajevim koji su vec presudjeni?

4. ova potvrda od zse za cijenu je samo za jednu osobu ili nas moze traziti vise pa kopirati?
ili mora biti original pecat?
mislim na moju ukupnu sumu 200E nije puno al majku mu ljubim kad vidim za sta dajem lovu malo mi to izgleda bacanje love. i jos ono u eurima. pa gdje mi zivimo? smo usli u eurozonu vec a da neznam?

5. kolko to sve skupa traje kod tebe na lrh i kad malo usporedis sa beljem (nije isti slucaj..agrokoru ipak imas od kuda uzet i sl.) jel vidis neke prepreke da to traje duze i kolko ili bi mozda moglo i krace.

mislim da imam jos pitanja al za sad je dovoljno ako imas volje [smiley]



http://www.seebiz.eu/nlb-pregovori-s-agrokorom-o-mercatoru-vodit-ce-se-do-kraja-godine/ar-17353/

Ovo je odlicna vijest jer mu obaveza za ponudu za Belje pada prije razrjesenja ponude za Mercator. Ak neda ponudu malo anti reklame kod susjeda i gotova prica s Mercatorom.
[/quote]

bas sam i ja mislio isto napisat..
prije te vijesti sam si mislio da nam bas opako neide u korist ona stara vijest o samo 3 tjedna pregovora sa mercatorom.


hvala sta si se ponudio. zbilja si koristan. a kad vec imas volje ja bi imao mali milion pitanja.npr:

bemu miša dobio sam kece prije nego sta se stiglo i procitat ovu moju kobasicu [lol]



http://www.seebiz.eu/nlb-pregovori-s-agrokorom-o-mercatoru-vodit-ce-se-do-kraja-godine/ar-17353/

to nije dobro, sve se oteže do zla boga….. sad još ako dođe obavijest da je toda podnio tužbu na rješenje HANFE i eto nas nazad na 85-90 kn [rolleyes]
[/quote]

Sto ljudi dvije ćudi. Jedna onih koji imaju dionicu i jedna onih koji su kao kolega goblyn vani 😀
Ovo je definitivno pozitivna vijest, jer će se preuzimanje mercatora odigrati nakon belja. Što znači da će javna ponuda biti pod povećalom.

1. Izmjena tuzbenog zahtjeva
2. Hoće li i Agrokor zastupati neki todoricevi prijatelji? Ako neda ponudu neće bas biti lako ni na sudu, iako u teoriji bi ovo moralo biti jednostavno u praksi sigurno neće
3. Ima ih, ali mislim da su nagodbe češće, a tu bude i neka klauzula o tajnosti
4. Izdaje se na trazitelja, no mislim da bi bilo besmisleno da sud inzistira na originalu. Ovjerena preslika bi trebala biti ok.
5. Ovo ne mogu uopće procijenjivati. Rekao sam vec u teoriji je jednostavno ali u praksi bas i nije. Vidjet će se tek u odgovoru na tužbu kako će se postaviti suprotna strana.

Napominjem da nisam pravnik pa moje odgovore tako i citajte.
Ne budite nestrplivi, sacekajte prvo da ne objavi ponudu, a onda se pripremite na ozbiljnu borbu jer imati tako jakog protivnika sigurno nije lako. Zakon je jasan i imate pravo svoja prava utjerati putem suda, no u praksi je to sve drugačije. Budite spremni da ispadnete i negativci koji žele preko noći se obogatiti na račun todorica koji je spasio Belje i u njega uložio velike novce a sada to vi sve ugrozavate.. ( sve to mi prolazimo na LRH )


1. Izmjena tuzbenog zahtjeva
2. Hoće li i Agrokor zastupati neki todoricevi prijatelji? Ako neda ponudu neće bas biti lako ni na sudu, iako u teoriji bi ovo moralo biti jednostavno u praksi sigurno neće

mislim da ce mi bit najbolje da mi frendica napravi tuzbeni zahtjev a onda ako vidim da je druga strana zilava i da je tu potreban malo veci rad onda cu nekog angazirati


3. Ima ih, ali mislim da su nagodbe češće, a tu bude i neka klauzula o tajnosti

da. takve su moje informacije od te sutkinje. nije ni todi u cilju da vodi bitke koje nemoze pobjediti i da placa neke lude kamate. ja bi bio spreman na neku nagodbu kao i vecina vjerujem.
al ako nebude spreman sam zagrist i ko dabar i onda me zaboli za javne osude i sl…
to moze nekom drugom plakat. taj dio me opce ne sikira.
Sta se mene tice moze mi i ime javno objavit. mene bi to samo zabavljalo.

Može li mi netko reći na koji TS se predaje zahtjev. Ovdje piše na nadležan TS. Da li to znači da je nadležan sud u Osijeku ili se ide po mjestu stanovanja?

Meni se sve čini da oni vode tihu diplomacijsku bitku s HANFAom, a ne bi me čudilo da predaju žalbu čisto da si kupe još mjesec dana za razmišljanje. To im je minimalan trošak, a budući da je razlika u 30 dana od mogućnosti pokretanja spora i predavanja ponude mislim da ni to nije nimalo nerealan scenarij. A gazda ima još mjesec dana da odvjetnicima puše za vrat.

BTW sa kupovanjem/prodavanjem Belja se nebi igrao za vrijeme tužbe i neću jer bi to odvjetnici mogli lako upotrijebiti kontra mene.

Ovo s Mercatorom je IMO izvrsna vijest. Trebali bi već sad početi medijski pritisak pogotovo ako se sazna za žalbu. U dogovoru što više zvati donekle neovisne TV kuće i novine. Ili još bolje – slovenske medije.

Trgovački sud u Zagrebu

New Report

Close