BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…uz dužno poštovanje prema gosn Asrahu,rekla bih ipak slijedeće…naravno da bi se presude na Trgovačkom sudu mogle donositi i nakon jednog ročišta,ali to ovdje nije slučaj…( zasigurno će Sud zatražiti mišljenje fin vještaka ) bez obzira od kud mi izvukli i računali iznos…

…a tužena strana bi mogla zatražiti i prigovor promašene aktivne legitimacije,a da je s tim u vezi podnešena i Ustavna tužba,pa da se zastane s postupkom dok se ustavna tužba ne riješi…
(…jer da je smisao Zakona bio zaštiti one dioničare koji su to bili u vrijeme nastanka obveze,a ne one koji su to postali u vrijeme kad bi njena primjena izgubila smisao, odnosno umanjila prava stečena kapitalom,a što se protivi Čl.49.st 4 Ustava)

…dok samo taj procesni dio Visoki trgovački sud riješi ode tri godine ( u međuvremenu je sutkinja i 2 put rodila ),a kamo li dok se donese pravomoćna presuda proći će i više od 4 godine…

E,a onda slijedi ovrha…pod uvjetom da se Agrokor žalio i na Upravni i na Ustavni sud,ako Sud neće zastati u procesu pred Trgovačkim sudom,a onda će zasigurno u procesu ovrhe…
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1907

Članak 67.
(1) Ustavna tužba, u pravilu, ne sprječava primjenu osporavanoga akta.
(2) Na prijedlog podnositelja ustavne tužbe Ustavni sud može odgoditi ovrhu do donošenja odluke, ako bi ovrha prouzročila podnositelju tužbe štetu koja bi se teško mogla popraviti, a odgoda nije suprotna javnom interesu niti bi se odgodom nanijela nekome veća šteta.

…prema tome čekanje na odluku Ustavnog suda vam ne gine,a onda tko živ tko mrtav,a život teče…

Ovo je netočno, odnosno brkanje lončića.
Jedno je Upravni sud, a jedno ustavni.

Žalba Upravnom sudu ne odgađa proces ovrhe, dok žalba Ustavnom sudu nema veze sa eventualnom ovrhom, već sa upravljačkim pravima.
Neka me netko ispravi ako griješim?

Btw. nitko ne spominje učinke za Belje koje bi imala eventualna kupnja Mercatora..

[smiley]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

http://www.seebiz.eu/todoricu-upravljanje-ali-ne-i-vecinsko-vlasnistvo-u-mercatoru/ar-16272/

Ovdje se spominje mogućnost prodaje djela Konzuma…
Tko zna kakve su kombinacije u igri… prodajom djela Konzuma dolazi se do ca. 1,5 milijardi kuna casha.. [smiley]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Ono što je činjenica je da dionica raste. Ako ovako nastavi meni i ne smeta i da ne bude ništa. Po ne znam koji put vozim vožnju na Belju i opet uživam u njoj.

Svi kontraargumenti (igra za naivne, veliki igrači će vas opelješiti…) su pali u vodu i svakim danom na ovom topicu je sve manji broj kontraigrača. Ljudi su svjesni da su pogrješili, a to je najteže sam sebi priznati :-))).

Zato je i glupo obazirati se na razno razne teorije katastrofičara….

pričaš gluposti….tko je kupovao na tvoje preporuke pred tjedan dana po 115-120 kn taj je još u povećem minusu… tko vjeruje da će se sve rasplesti za par godina, taj i sada može kupiti i to jeftinije nego si ti neki dan preporučivao
jedino si iskreno napisao da po "ne znaš koj put voziš vožnju na Belju" čime jasno prznaješ da ti nije namjera kupiti i čekati/ili tužiti nego samo navući nove naivce unutra od kojih ćeš pobrati 10 kn po dionici pa čekati pad i onda naredni krug…. tako da si zadnji koji treba prozivati katastrofičare jer od njih puniš džepove! [bye]
[/quote]

Dečko ti si ovdje novi ?? Gdje sam ja pisao o kupovini na 115-120 cijenama ?
Na kupovini na 96 je bilo govora…

@plavi

BAKICAAA, 25.10.2011. u 09:55
dok žalba Ustavnom sudu nema veze sa eventualnom ovrhom, već sa upravljačkim pravima.
Neka me netko ispravi ako griješim?

…gosn plavi griješite…po običaju…dajte se malo informirajte kad idete u diskusiju sa tematikom u kojoj niste stručni…

Vidi se kako se to rješava na Liburniji tako da su glupa ta plašenja sa Upravnim, Ustavnim , Visokim…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vidi se kako se to rješava na Liburniji tako da su glupa ta plašenja sa Upravnim, Ustavnim , Visokim…

…gosn Barbosa nisu to nikakva plašenja,to su realne opcije…



@plavi

modrobradi, 25.10.2011. u 10:10
dok žalba Ustavnom sudu nema veze sa eventualnom ovrhom, već sa upravljačkim pravima.
Neka me netko ispravi ako griješim?

…gosn plavi griješite…po običaju…dajte se malo informirajte kad idete u diskusiju sa tematikom u kojoj niste stručni…
[/quote]

koleginice reko sam vam prošli tjedan preko privatne poruke da kupite jer ide gore nemorate razmišljat o tužbi ako vam je dosta 20 30 posto da samo razmišljate ko flyer več bi sad bili u plusu 15 posto na tisuču komada to je ljepa svotica

[bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

…hvala lepo modrobradi,ja vam se ne osvrćem na tuđe privatne poruke…

Barbosa, 25.10.2011. u 10:14


Vidi se kako se to rješava na Liburniji tako da su glupa ta plašenja sa Upravnim, Ustavnim , Visokim…

…gosn Barbosa nisu to nikakva plašenja,to su realne opcije…
[/quote]
Realna opcija je i da Agrokor za 5min. objavi ponudu po 300kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

…gosn Barbosa,ta vaša opcija je apsolutno nerealna…uostalom i sami će te se za par minuta uvjeriti…

hihihi kupac provjerenom taktikom skuplja dionice ali morače udarit po prodaji ako hoče ozbilniju kolčinu skupit dok mu ne bude prekasno još kolko dana do objave ponude za preuzimanje

[bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Btw. nitko ne spominje učinke za Belje koje bi imala eventualna kupnja Mercatora..

[smiley]

lp


Mercator to buy retail units of Bosnia’s Drvopromet

LJUBLJANA, Oct 20 (Reuters) – Slovenia’s largest food retailer Mercator will buy retail units from Bosnia’s Drvopromet, comprising 63 new shopping centres in Bosnia, Mercator said on Thursday.

http://www.cnbc.com/id/44972720

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Flyer jesi ti sad udrio po kupnja [shocked]
nije te valjda strah da neče ništa bit

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


hihihi kupac provjerenom taktikom skuplja dionice ali morače udarit po prodaji ako hoče ozbilniju kolčinu skupit dok mu ne bude prekasno još kolko dana do objave ponude za preuzimanje

[bye]

***danas neće morati udariti po kupnji, kupac dobro zna da petkom izlaze trejderi jer njima vjera brani imati dionice preko vikenda… dobro zna i dobro koristi to znanje [wink]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


E,a onda slijedi ovrha…pod uvjetom da se Agrokor žalio i na Upravni i na Ustavni sud,ako Sud neće zastati u procesu pred Trgovačkim sudom,a onda će zasigurno u procesu ovrhe…
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1907

Članak 67.
(1) Ustavna tužba, u pravilu, ne sprječava primjenu osporavanoga akta.
(2) Na prijedlog podnositelja ustavne tužbe Ustavni sud može odgoditi ovrhu do donošenja odluke, ako bi ovrha prouzročila podnositelju tužbe štetu koja bi se teško mogla popraviti, a odgoda nije suprotna javnom interesu niti bi se odgodom nanijela nekome veća šteta.

…prema tome čekanje na odluku Ustavnog suda vam ne gine,a onda tko živ tko mrtav,a život teče…


pa naravno
a ustavni sud jedva čeka da ga netko zamoli da obustavi ovrhu jer voli biti na televiziji
ajde dosta više sa bedastoćama

Ne boj' te se!

New Report

Close