BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ma ne pobija ona nista nego se zeza. Sve sto ona pita vec se pisalo na ovoj temi.

Imamo savrseni primjer s tuzbama LRH. Za koje uskoro stizu presude. I mogu se kontaktirati odvjetnici koji rade na tim slucajevima.


Evo, baš bilo na dnevniku Nove tv. Mislim na LRH. Kažu da se odluka hanfe mora poštivati…….vrijedi li to i za Todu?
[/quote]

I on vjerovatno prati vjesti i negdje si misli :"ovo i mene čeka"

Ako bude sve tako sa javnom ponudom,zanima me na koje se vlasnike to odnosi,tj.na koji se datum odnosi da ste vlasnik dionica….vrtim sve ali nikako naći??????

Moras biti vlasnik dionica do isteka roka u Hanfinom rjesenju (60 dana od dana objave).
bar tak mislim, nek me netko ispravi.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

@BSOD

Što je najbolje od svega to nije točno definirano. Mislim da postoji mogućnost da možeš kupiti bilo kada Belje (u slučaju da Toda neda ponudu) i tužiti ga ili kasnije prihvatiti ponudu kad mu odbiju žalbu na Upravnom sudu.

Ista stvar je s dionicama LRH. Dakle bitno je da ih imaš kad se ponuda preda da ti ne pobjegne rast. Ili možeš kupiti i predati tužbu. IMHO ti kupnjom dionice kupuješ i sva prava i obveze koje s njom idu. Da je drugačije onda bi se dionica morala blokirati jer to bi inače razvezao tko je kome kupio i prodao tijekom nekoliko godina i tko ima prava.

Sjetite se INA-e prije par godina – sve dok je trajala objava mogao si kupiti dionice i biti uključen u nju. Pošto je cijena na burzi bila 2600 ne sumnjam da je bilo onih koji su na razlici do 2800 zaradili sigurnih 7-8%.

Da, imas pravo, u slucaju da Agrokor odustane od davanja ponude, onda je to druga prica. Ja sam dao odgovor u slucaju da Agrokor postupi prema Hanfinom rjesenju i da ponudu.

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Pročitao puno poluinformacija i netočnosti na zadnjih desetak stranica, bar što se ponude za preuzimanjei eventualne ponude tiče pa evo mala pomoć.

Cijena u ponudi bi trebala biti 338,83 kn. Tko ne vjeruje od, ZSE može zatražiti izračun tromjesečnih prosjeka, što će ga doći 200 EUR-a. Isti iznos možete od Agrokora potraživati tužbom u parničnom (ne vanparničnom) postupku.

U ovoj vrsti predmeta nema puno dokazivanja (preslušanja svjedoka itd) tako da prvostupanjska presuda može biti donesena nakon samo jednog ročišta. Više vremena ode na žalbeni postupak zbog sporosti Visokog trgovačkog suda RH (zna odlučivati po žalbama i do tri godine). Pa nekakav vremenski okvir u kojemu može biti donesena pravomoćna presude je između 2-4 godina (nikako 14 g. kako se ovdje može pročitat).

Što se tiče upravne tužbe koju Agrokor može podnijeti protiv rješenja HANFE ista ne utječe na tok parničnog postupka, te isti može biti pravomoćno okončan bez obzira što je Agrokor izjavio upravnu tužbu (dugogodišnja praksa VTS-a).

Mnogi pričaju o zateznoj kamati. Ovo je pitanje koje u praksi nije razjašnjeno, odnosno da li se ista može potraživati prije presuđenja. Jer tužbom u ovoj vrsti predmeta imate pravo zahtjevati zaključenje ugovora, odnosno, donošenje presude koja zamjenjuje ugovor o kupoprodaji dionica, pa zahtjev na isplatu nastaje tek nakon donošenja predmetne presude. Opet ovo je sporedni zahtjev, pa tražili istu od trenutka podnošenja tužbe ili presuđenja, u bitnome ne utječe na ishod spora.

I upravljačka prava … već sam o tome pisao. Nemoj te se previše uzdavati u to. U dosadašnjoj praksi su često vršeni prijenosi s osoba u obvezi na treće osobe (negdje čak radi ostvarivanja upravljačkih prava, prije skupština dioničara), a i ista odredba je bar prema sadašnjoj praksi Ustavnog suda RH protustavna, zbog čega se može ubrzo očekivati ukidanje ove odredbe zakona.


Pročitao puno poluinformacija i netočnosti na zadnjih desetak stranica, bar što se ponude za preuzimanjei eventualne ponude tiče pa evo mala pomoć.

super. hvala puno bar s moje strane.
jos jedan post koji potpuno ide u prilog nama koji mislimo tuzit.
bako nazalost za tebe opet nista. tvoja skepticnost nikako da se nahrani nekom zakonskom cinjenicom ili praksom.
al jos uvjek cekamo da nesto iskopas. ne zelimo ni mi ici u bitke koje nemozemo dobiti 🙂

Odličan post kolega [thumbsup] Zašto imam osjećaj da će te bakica napasti? [undecid] Ona neće čuti ni u snu da tužba u ovom slučaju nije nikakav tako teški i kompliciran zahvat.

Ja vjerujem da je bakica stručna osoba (znam) pa ću se držati one njene rečenice "u ovom slučaju ću za razliku od dalekovoda sa zadovoljstvom napisati tužbu."

ps: da imam dalekovod napisao bi i tamo tužbicu…..sa zadovoljstvom…ali nemam

[embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Mislim da je krajnje vrijeme da se pusti na miru ova priča oko davanja ponude. Nitko ne zna da li će je biti ili neće i ovo su samo nagađanja….

Ono što je činjenica je da dionica raste. Ako ovako nastavi meni i ne smeta i da ne bude ništa. Po ne znam koji put vozim vožnju na Belju i opet uživam u njoj.

Svi kontraargumenti (igra za naivne, veliki igrači će vas opelješiti…) su pali u vodu i svakim danom na ovom topicu je sve manji broj kontraigrača. Ljudi su svjesni da su pogrješili, a to je najteže sam sebi priznati :-))).

Zato je i glupo obazirati se na razno razne teorije katastrofičara….

…uz dužno poštovanje prema gosn Asrahu,rekla bih ipak slijedeće…naravno da bi se presude na Trgovačkom sudu mogle donositi i nakon jednog ročišta,ali to ovdje nije slučaj…( zasigurno će Sud zatražiti mišljenje fin vještaka ) bez obzira od kud mi izvukli i računali iznos…

…a tužena strana bi mogla zatražiti i prigovor promašene aktivne legitimacije,a da je s tim u vezi podnešena i Ustavna tužba,pa da se zastane s postupkom dok se ustavna tužba ne riješi…
(…jer da je smisao Zakona bio zaštiti one dioničare koji su to bili u vrijeme nastanka obveze,a ne one koji su to postali u vrijeme kad bi njena primjena izgubila smisao, odnosno umanjila prava stečena kapitalom,a što se protivi Čl.49.st 4 Ustava)

…dok samo taj procesni dio Visoki trgovački sud riješi ode tri godine ( u međuvremenu je sutkinja i 2 put rodila ),a kamo li dok se donese pravomoćna presuda proći će i više od 4 godine…

E,a onda slijedi ovrha…pod uvjetom da se Agrokor žalio i na Upravni i na Ustavni sud,ako Sud neće zastati u procesu pred Trgovačkim sudom,a onda će zasigurno u procesu ovrhe…
http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1907

Članak 67.
(1) Ustavna tužba, u pravilu, ne sprječava primjenu osporavanoga akta.
(2) Na prijedlog podnositelja ustavne tužbe Ustavni sud može odgoditi ovrhu do donošenja odluke, ako bi ovrha prouzročila podnositelju tužbe štetu koja bi se teško mogla popraviti, a odgoda nije suprotna javnom interesu niti bi se odgodom nanijela nekome veća šteta.

…prema tome čekanje na odluku Ustavnog suda vam ne gine,a onda tko živ tko mrtav,a život teče…

Da li zadržati ime Merkator u Hrvatskoj ili ne ?
Kada je dotle došlo,znaci da je Uprava uvjerena u pozitivni ishod.

Poslovni dnevnik: Agrokor zadržava ime Mercator svuda osim u Hrvatskoj i BiH
http://www.bankamagazine.hr/default.aspx?TabId=320&View=Details&ItemID=73094


Ono što je činjenica je da dionica raste. Ako ovako nastavi meni i ne smeta i da ne bude ništa. Po ne znam koji put vozim vožnju na Belju i opet uživam u njoj.

Svi kontraargumenti (igra za naivne, veliki igrači će vas opelješiti…) su pali u vodu i svakim danom na ovom topicu je sve manji broj kontraigrača. Ljudi su svjesni da su pogrješili, a to je najteže sam sebi priznati :-))).

Zato je i glupo obazirati se na razno razne teorije katastrofičara….

pričaš gluposti….tko je kupovao na tvoje preporuke pred tjedan dana po 115-120 kn taj je još u povećem minusu… tko vjeruje da će se sve rasplesti za par godina, taj i sada može kupiti i to jeftinije nego si ti neki dan preporučivao
jedino si iskreno napisao da po "ne znaš koj put voziš vožnju na Belju" čime jasno prznaješ da ti nije namjera kupiti i čekati/ili tužiti nego samo navući nove naivce unutra od kojih ćeš pobrati 10 kn po dionici pa čekati pad i onda naredni krug…. tako da si zadnji koji treba prozivati katastrofičare jer od njih puniš džepove! [bye]

evo kako mi to radimo http://www.poslovni.hr/vijesti/agrokor-zadrzava-ime-mercator-svuda-osim-u-hrvatskoj-i-bih-189155.aspx, okolo ispunjavamo muzičke želje, uvlačimo se u kojekakve tjelesne otvore, a doma, a doma je upitno poštivanje zakona, a o ostalom da i ne pričamo

Ne sramim se svojega siromaštva, Do njega sam dosao postenim radom !!!

Onda treba reći da se nezna na koga će se ponuda odnositi,svi bi se sudili,ovo-ono..a bitnu stvar nitko ne zna…još mi nemojte samo reći dok se čeka ovih 60dana,tko je trejda pet puta da ima pravo na 5X330 kuna…. [lol]

Ponuda se odnosi uvijek na sve dionice koje imate upisane u SDA na dan isteka ponude za preuzimanje.

New Report

Close