BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislim da ce se stvar s merkatorom riješiti prije roka za ponudu.
Btw sredstva je osigurao konzorcij, ne banke Agrokora. Ostaje lova na stablu.

Majstori, svima vama želim puno sreće i dabogda se obogatili.

No, ako ćemo stvari pokušati sagledati iz malo šire perspektive, ovdje predstoji bitka koja neće biti nimalo jednostavna.

Naime, poanta zakona je u tome da mali dioničari ne budu zakinuti naspram velikih. Tada, kada Hanfa tvrdi da je nastala javna obveza, prava malih dioničara nisu bila zakinuta.

Zašto?

Zato što će Todini odvjetnici vrlo lako objasniti zašto BLJE ni tada ni danas ne vrijedi 380 kn / per share.

Sve ovo drugo, što se mene tiče, čisto je laprdanje. Samodolovih ljudi, forumaša ili nekog trećeg. U državi koja se zalaže za gospodarstvo takva Hanfina odluka je sramota i samo radi na štetu budućih prava malih dioničara.

Srećom, u Hrvatskoj ima sudova i sudova. Pritom mislim na Upravni i Ustavni.


al on love IMA. ako nema nek proda ledo ili jamnicu. tako i tako se danas cjeli svijet buni protiv koncentracije bogatstva i to s razlogom.

To je, dakle, osnovni razlog. Ima čovjek para, pa nek malo i forumašima podijeli. Kako se ono zvaše taj sistem gdje je kolektivno dobro bilo ispred prava pojedinca…Imaš kuću, vrati stan.

Živio, druže Dunlop.

…ah,napokon netko pametan…gosp lebowski skidam kapu…

…ha ha koji napadi samo ako se imalo netko usudi reći kontra tužbi…

…kao prvo rješenje Hanfe nije pravomoćno,već samo konačno…( pitajte odvjetnike neka vam objasne razliku )

…kao drugo zbog čega Agrokor ne bi iskoristio sva pravna sredstva koja mu stoje na rapolaganju,pa ne izbjegava on time ispunjenje obveze već samo štiti svoje pravne interese…

…pa na to ima pravo kao svaki odgovorni gospodarstvenik…

@lagvar

…ne morate platiti porez ako smatrate da je porezno rješenje nezakonito…

…isto se imate pravo žaliti na Ministarstvo financija,a bome i na Upravni sud…

…i nad njima postoji papa…

@domobran

aj ne laprdaj bez veze. ti si jedini koji lupetaš. svojim izjavama nigdje nisi dao podlogu u zakonu za razliku od nas ostalih. mali dioničari su za početak bili zakinuti u trenutku kad je dokap napravljen po 70% nižoj cijeni od one na burzi. Da je odmah dao ponudu nebi gotovo nitko prodao nego bi svi rekli da to vrijedi 1000 kn ak toda nudi 300+. Ne vrijedi ni LRH 10000/share pa toliko treba isplatiti po dionici samo "srećom" pa je Opatija u bankrotu.

A te priče da toda nema love su u rangu pametnih kosoričinih izjava pa se molim vas nemojte tako blamirati.

Ili će sad platit cca 900 mil (ako svi prodaju) i zadržati upravljačka prava ili će nakon par žalbi za 2 godine platit 30% više i izgubit upravljačka prava neovisno o tome jel tad namirio dioničare jer još uvijek u tom slučaju nije objavio javnu ponudu.

A da ne govorim o tome da će Slovenci jedva dočekati da ne plati Belje pa da to iskoriste za argument u igri zvanoj Mercator.

Ja mislim da će Toda biti junak i dati ponudu kak spada. Po zakonu. Jednostavno nema izlaza. Zar će dozvoliti da ga navlače po novinama kao Opatiju?


Ja mislim da će Toda biti junak i dati ponudu kak spada. Po zakonu. Jednostavno nema izlaza. Zar će dozvoliti da ga navlače po novinama kao Opatiju?

Ne treba on biti junak, samo neka ispoštuje zakon


@BAKICAAA

Molio bih odgovor na pitanje koje sam Vam već dva puta danas postavio

Gdje ste se vi obrazovali pravno?’ Kako možete pisati takve nebuloze.??Naravno da moram platiti prije tužbe upravnom sudu. Nemogu vjerovati da to neznate.


@lagvar

…ne morate platiti porez ako smatrate da je porezno rješenje nezakonito…

…isto se imate pravo žaliti na Ministarstvo financija,a bome i na Upravni sud…

…i nad njima postoji papa…

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"



al on love IMA. ako nema nek proda ledo ili jamnicu. tako i tako se danas cjeli svijet buni protiv koncentracije bogatstva i to s razlogom.

To je, dakle, osnovni razlog. Ima čovjek para, pa nek malo i forumašima podijeli. Kako se ono zvaše taj sistem gdje je kolektivno dobro bilo ispred prava pojedinca…Imaš kuću, vrati stan.

Živio, druže Dunlop.
[/quote]

Osnovni razlog je rješenje Hanfe a ovo drugo su olakotne okolnosti. Ako ne možete shvatiti zašto se zamarate?

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Ja mislim da će Toda biti junak i dati ponudu kak spada. Po zakonu. Jednostavno nema izlaza. Zar će dozvoliti da ga navlače po novinama kao Opatiju?

on je stara poštenjačina
ako je mogao za fantom firmu platiti 47 mil kn što nebi za koju dionica belja paltio 800 kn

da mu pomognete o čemu je riječ i podsjetite ga kako je nekad bio pošten samo mu pošaljite na fax ove tri stranice (izvješće COM.COM doo ZAGREB, Agrokor dd ZAGREB i VILINSKE POLJANE doo DONJA STUBICA)

odmah će se sjetiti svog poštenja

izvor http://www.fina.hr

Ne boj' te se!



Ja mislim da će Toda biti junak i dati ponudu kak spada. Po zakonu. Jednostavno nema izlaza. Zar će dozvoliti da ga navlače po novinama kao Opatiju?

on je stara poštenjačina
ako je mogao za fantom firmu platiti 47 mil kn što nebi za koju dionica belja paltio 800 kn

da mu pomognete o čemu je riječ i podsjetite ga kako je nekad bio pošten samo mu pošaljite na fax ove tri stranice (izvješće COM.COM doo ZAGREB, Agrokor dd ZAGREB i VILINSKE POLJANE doo DONJA STUBICA)

odmah će se sjetiti svog poštenja

izvor http://www.fina.hr
[/quote]
Teško te pratiti. Napiši o tome nešto više.


To je, dakle, osnovni razlog. Ima čovjek para, pa nek malo i forumašima podijeli. Kako se ono zvaše taj sistem gdje je kolektivno dobro bilo ispred prava pojedinca…Imaš kuću, vrati stan.

Živio, druže Dunlop.

prvo ne djeli nego placa ono sta mora.
drugo ne forumasima nego vlasnicima dionica belja a ima ih i forumasa.
i trece ne poklanja on nista nego kupuje ostatak firme i fundamentalno ta dionica i vrijedi 300tinjak kuna sigurno samo sta je trziste trenutno takvo kakvo je.
umjesto 67% imat ce onolko vise kolko kupi…
znaci nevidim sta on tu poklanja ili gubi.




Ja mislim da će Toda biti junak i dati ponudu kak spada. Po zakonu. Jednostavno nema izlaza. Zar će dozvoliti da ga navlače po novinama kao Opatiju?

on je stara poštenjačina
ako je mogao za fantom firmu platiti 47 mil kn što nebi za koju dionica belja paltio 800 kn

da mu pomognete o čemu je riječ i podsjetite ga kako je nekad bio pošten samo mu pošaljite na fax ove tri stranice (izvješće COM.COM doo ZAGREB, Agrokor dd ZAGREB i VILINSKE POLJANE doo DONJA STUBICA)

odmah će se sjetiti svog poštenja

izvor http://www.fina.hr
[/quote]
Teško te pratiti. Napiši o tome nešto više.
[/quote]
prvo je agrokor (todorić) platio 43 mil kn COM.COM (nino pavić) za udjele u mstart.telekomunikacije (tem kapital 20000 kn) – zašto? – da namiri svoju transakciju kojom kupje SD trgovinu od SLDM za 7 mil EUR (iako je cijena 1997 godine bila 34 mil DEMa)
onda je COM.COM (nino pavić) platio Vilinskim poljanama za 100% dionica u DALTA dd ZAGREB (dio globus grupe temeljeni kapital 120 tis kn, firma nema otvoren žiro račun – jeste čuli za takvo što) 33 mil kn- zašto? – da namiri svoju obvezu prema vlasnicima GLOBUS GRUPE
pa su Vilinske poljane preko nekoliko svojih firmi to posudile KAMENSKOM i upisale hipoteku na zgradi u zagrebu – zašto? – da to steknu u stečajnom postupku za sitne pare

naravno zaboravih reći da je tu bilo i nešto dionica MIRNE rovinj koje su založene kod FIME GRUPE za dionice PODRAVKE

Ne boj' te se!

pogledajte tko su Agrokoru partneri za preuzimanje Mercatora….
jeste?
ajde sad recite kako će Todorić tim jakim EU i uglednim igračima objasniti da neće provesti zakonsku obvezu koju ima za preuzimanje Belja? nikako naravno…jer oni zajedno nude 6 milijardi kuna za Mercator, tako da je ovih 0,8 milijardi sitniš…

uz sve to, država ima deficit proračuna 14 milijardi, prodaje sve što ima da pokrpa proračun, a gle čuda ima i oko 200 milijuna kuna u dionicama belja koje Todorić treba otkupiti…pa, vrijeme je da Todorić nešto i vrati državi odd koje je toliko dobio kao npr.silne milijune kuna državnih poticaja za to isto Belje!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje

New Report

Close