BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bilo bi joj pametnije da kupi dionice nego da ide van na ovu kisu

Izgleda da nekome sjeda lova tek sutra pa ruši cijenu Belja sa po 50 dinica po bidu iako bi otišlo i s aska [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Izgleda da nekome sjeda lova tek sutra pa ruši cijenu Belja sa po 50 dinica po bidu iako bi otišlo i s aska [undecid]

pa dobro kakvi su ovo glupavi komentari?!?



Izgleda da nekome sjeda lova tek sutra pa ruši cijenu Belja sa po 50 dinica po bidu iako bi otišlo i s aska [undecid]

pa dobro kakvi su ovo glupavi komentari?!?
[/quote]

Komentar mu upće nije bio glupav. Pogledaj transakcije danas pa će ti sve biti jasnije. Nešto su se ispuhali prodavači, a ovi na kupnji bi još [smiley]



Izgleda da nekome sjeda lova tek sutra pa ruši cijenu Belja sa po 50 dinica po bidu iako bi otišlo i s aska [undecid]

pa dobro kakvi su ovo glupavi komentari?!?
[/quote]

Ne kaže se GLUPAVI nego se kaže – gospodine zabrijali ste,možda vam se i učinilo da netko namjerno drži cijenu na 90 jer namjerava kupiti ali mu novci sjedaju tek sutra. Tak se to napiše (saznao sam od moderatora jednom prilikom) [proud]

ps: vrati se na forum kad naučiš osnovna pravila komunikacije [bye]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Interesantno je ovo sa ocjenjivanjem postova s obzirom da sveukupno možeš ocjeniti 10 postova a od toga istog korisnika najviše 2X u toku 24h

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Agrokor je u zakonskoj obvezi javne ponue za Belje
Agrokor se natječe za Mercator u SLO i tamo će također morati dati javnu ponudu ako uspije

Kako će Slovenci gledati na ponudu Agrokora ako on u matičnoj državi ne ispoštuje obvezu davanja javne ponude? Zar će je onda dati za Mercaotr? Moglo bi se ovo Agrokoru obiti o glavu ako bude muljao!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje

Interesantno je postalo i na bidu


Agrokor je u zakonskoj obvezi javne ponue za Belje
Agrokor se natječe za Mercator u SLO i tamo će također morati dati javnu ponudu ako uspije

Kako će Slovenci gledati na ponudu Agrokora ako on u matičnoj državi ne ispoštuje obvezu davanja javne ponude? Zar će je onda dati za Mercaotr? Moglo bi se ovo Agrokoru obiti o glavu ako bude muljao!

I to je to? Veoma pametna analiza, samo mi se čini da nedostaje jedna sitnica… Samo malo, na vrh mi je jezika…

E da, nedostaje mi ono stablo na kojem Todoriću raste novac.

I, uostalom, što će se ono dogoditi ako Agrokor ne kupi Mercator? Toda će propast ko šuma Striborova?

A možemo i ovakvu jednostavnu, a ipak malo ozbiljniju analizu napraviti:

Ako Agrokor za BLJE dadne 380 kn, dao je cca 400 milja više od najoptimističnijih fundamenata. Ne dao, već ih je, striktno ekonomski gledajuć, bacio u vjetar.

1) Kako će se to odraziti na Agrokorov rejting, a samim tim i na kamate prilikom zaduživanja?

2) Treba li Mercatorom upravljati netko tko baca novce u vjetar?


1) Kako će se to odraziti na Agrokorov rejting, a samim tim i na kamate prilikom zaduživanja?

2) Treba li Mercatorom upravljati netko tko baca novce u vjetar?

todorić je za Mercator osigurao (većinom u kešu) 6,2 milijarde kuna…zaista misliš da mu je problem osigurati još 0,8 milijardi za preuzimanje Mercatora?
da ja pitam tebe:
1. kako bi se na Agrokor odrazilo da odbiju dati ponudu za Belje koja im je pravomoćno zakonski utvrđena? kako bi se to odrazilo na rejting i image giganta Agrokora??? [proud]
2. da li je bacanje novca u vjetar izvršavanje zakonske obaveze? nije li bacanje novca u vjetar izgubiti upravljačka prava u belju? nije li bacanje novca u vjetar poslati jasnu poruku svim poslovnim partnerima da ne poštuješ manjinske dioničare niti zakone države u kojoj živiš i radiš?

prenaivno i predrukerski analiziraš cijelu stvar…uostalom belje kao kompanija i ovako vrijedi ovih 90 kn po dionici pa je sada rizik kupnje skoro nikakav…a tek kad dođe javna ponuda [cool]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje

Ovo je interesantna analiza.Tako ću i ja od danas,kad budem u obvezi nešto platiti,recimo porez ili nekog izvođaća,nema veze što ja ću onda fino objasniti da je to bacanje novca i da iz tog razloga ja to neću.
Kakve mi imamo bisere nije ni čudno da smo kao društvo na koljenima.Ko te pita čovjeće ko si što si,dal si preplatio ili si taman.
Treba li Merkatorom upravljati Čovjek koji ne poštuje zakon?? Nabrojite sve što Belje posjeduje ,pretvorite to u tržno vrijednost pa onda pričajte o fundamentima.
Nemojte zaboraviti madrace na kojima spavaju krave u belju. I nemojte zaboraviti fitnes gdje se relaksiraju krave u Belju. A fitnes centar mogu koristiti kolko god žele odnosno dok ih druga krava ne otjera.
Nemojte zaboraviti farme,vinograde,nove nasade,vinarije,podrume,bačve od 100.000 litara,brendove…Usput,znate li da Belje proizvodi 33% svih vina u Hrvatskoj,klaonica največa u regiji…itd. Što vi kolega lebowski znate o Belju. Znate li zašto se ono zove Belje?

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


E da, nedostaje mi ono stablo na kojem Todoriću raste novac.

vrlo zanimljiva analiza naseg covjeka. valjda nam zato i je tako kako nam je. tako je sanader rezonirao. kao kako ce on Mati rec da se dobit otkaz u skveru kad je jos matin ćaća tamo radio. uvjek se pozivamo na neku tradiciju, neke stare navade. imas jednog takvog cija slika kruzi danas internetom a pod zadnje sate se skrivao po neki tunelima. i on je bio nedodirljiv cak 42 godine. nije bio cak ni general nego "samo" pukovnik..
nedaj boze, ne usporedjujem ja todu s njim..samo vucem tu paralelu o necijoj nedodirljivosti.
toda zaposljava puno ljudi i sposoban je covjek. nisam od onih koji ga pljuju da je lopov i tajkun. neznam pravu istinu o tome al da je sposoban je. i takvih nam treba. i ako je to od dravnog interesa da on ne isplati dionicare jer bi tom isplatom ugrozio puno radnih mjesta itd. ja se prvi odricem te love…
al on love IMA. ako nema nek proda ledo ili jamnicu. tako i tako se danas cjeli svijet buni protiv koncentracije bogatstva i to s razlogom.

i jel tebe kad imas zakonski za platit neku obavezu netko pita sa kojeg to stabla da skinu lovu???
ako nadje te koji pitaju daj ih posalji kod mene da im probam te svoje kredite u svicarcima prebit. mozda popljugaju foru da ni meni lova ne raste na stablu.

zbilja ti je razmisljanje napredno.da budem tako blag kako je golub preporucio 🙂

E da, nedostaje mi ono stablo na kojem Todoriću raste novac.

I, uostalom, što će se ono dogoditi ako Agrokor ne kupi Mercator? Toda će propast ko šuma Striborova?

A možemo i ovakvu jednostavnu, a ipak malo ozbiljniju analizu napraviti:

Ako Agrokor za BLJE dadne 380 kn, dao je cca 400 milja više od najoptimističnijih fundamenata. Ne dao, već ih je, striktno ekonomski gledajuć, bacio u vjetar.

***a ako Agrokor neda(u sto ne vjerujem) ponudu i izravno prekrsi rjesenje Hanfe kao i 2 presude suda za koja smo tek sad doznali(a trebao nas je sve obavjestiti da je u sporu) pa izgubi upravljanje nad Beljem, odgovori ti nama:
citat
"1) Kako će se to odraziti na Agrokorov rejting, a samim tim i na kamate prilikom zaduživanja? "

uostalom Polancec kad je izgubio sud morao je nadoknadit stetu za one reflektore u Đelekovcima i suca nije zanimalo da li on ima drvo na kojem rastu novci ili kako ce se to odraziti na njegovu ekonomsku situaciju ili ekonomsku situaciju njegove familije, i platio je… uostalom rok za ponudu se skoro poklapa sa potpisivanjem ugovora s EU, a od tada postoje i vise krajnje sudske istance od Strasbourga nadalje, a mnogi su spremni i za to… kad je Poljska ulazila u EU europske sudove su zatrpali zalbama njihovi gradjani, danas je Poljska drzava koja najvise napreduje i u kojoj je korupcija svedena skoro na minimum… uostalom striktno ekonomski gledajuci Todi netreba ni cetvrtina od 800milja, uvjeren sam da se Gaspar nece ni javiti, a ima jos takvih koji su njegovi, s druge strane nakon procjene ce vrijednost Belja dosta skociti i tu ce nadoknaditi vise nego je morao "baciti u vjetar" da ne spominjem koliko ce kredita dici na tu frisku procjenu, on zna kako stvoriti dodanu vrijednost i to je za njega nikakav izdatak

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Vidim da neki brinu brigu tko će na kraju kupiti Merkator pa to povezuju s Beljem. Na natječaj su se javili neki fondovi koji od reda nude 160 – 170€ i jedan strateški investitor. Kako je i inače uz fondove bio zainteresiran samo jedan strateški investitor (Agrokor) ,tako je sad jasno da je Agrokor dao ponudu 221€. Merkator je Slovenski nacionalni interes ali je isto tako postalo od nacionalnog interesa da se Merkator proda sad odmah.
Da nije tako Slovenci bi još politizirali kome "dati" Merkator ali J.P.M je trenutno gazda svijeta i tu nema šale.
Dakle ja tvrdim – Merkator ide Agrokoru. Nakon kupnje 52% mora dati nponudu za preostale dionice. Kao i za Belje. A kako slovencima objasniti izmotavanje oko Belja?

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Ja mislim da vam je suvišno polemizirat sa bakicom,jer to nju očito zabavlja,i voli se na ovaj način zabavljat.Što se tiče belja ja mislim da Todorić ne će dozvolit nikakvo potezanje po sudu,pogotovo što nije u pravu.Ponudu će dat kad mu bude najviše odgovaralo,a sad mu je ipak prioritet Merkator.

New Report

Close