BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što reći na izvješće…
Snažan porast prihoda, što nije bilo upitno. U isto vrijeme snažan rast kratkoročnih obveza, ali ako pogledate cash flow, vidjećete također i znatan porast ulaganja u dugotrajnu imovinu (investicije).
Dobit je naravno svedena na neki relativni minimum.

ma samo nek prihodi rastu..zivi se od dobiti a dobiti nema tamo gdje nema prihoda.

Glavno da se udara po bidu, koji maheri su ovdje [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

loše

mene isto malo cudi ne rast cijena ali dobro ovo je ZSE

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


loše

slažem se

Cookie Monster

Izvješće ni dobro ni loše!!!

Bože daj mi priliku da ti pokažem, da me bogatstvo neće promjeniti! (Dell Trotter)

Nije dobro, ali nije ni za paniku: prihodi povećani, dobit ”pod kontrolom”. Vjerojatno su ovdje mnogi mislili prodavat danas po 97+ pa su sada razočarani.

nije sve tako crno

Sto se tiče dobiti ona je vrlo slična kao i svake godine u polugodišnjem izvješću, unazad par godina, pa da mi je znat kako je to moguće. Prihodi konstantno rastu ali dobiti nema, rastu i rashodi istom stopom skoro. Tesko je procijeniti fer vrijednost iz izvješća, frizirano je po potrebi. Ima li koji računovođa da to bolje škicne malo, moze i na pm

No pain no Game

meni je zasad bitno samo da prihodi rastu i da sav taj potencijal i svi ti pogoni rade svoje..meni je to dionica za pod stare dane i penzioni fond..trejdanje me ne zanima i znam da ima puno onih koji ce reci da se zivi od dobiti a ne prihoda meni to za ovaj slucaj nije primjenjivo…kompanija se konstantno megalomanski siri i recite mi jos koju koja tako rapidno povecava prihode..ima ih na prste jedne ruke nabrojat ako bi i trebala jedna ruka..pogotovo u ovo recesijsko doba..
vecinom kompanije danas imaju manje prihode i nekom magijom odnosno racionaliziranjem poslovanja, otpustanjem i sl. imaju neki minimalni rast dobiti…meni bi to bilo zabrinjavajuce a ovo izvjesce mene vise veseli nego zalosti..


mene isto malo cudi ne rast cijena ali dobro ovo je ZSE

treba skupiti na ovim razinama.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



Vaš link

Dobit je, ali sve je to namješteno i proračunato.. dobit je puno veća!!!
[/quote]

da ne bude gubitak ko prošle godine (slično se kretalo) pitanje je gdje todi treba dobiti u kojoj od članica

Zanimljivo je vratiti se unazad 5 godina baš na ovoj temi i vidjeti kakvi su tada bili komentari (i naravno cijena dionice). 5 godina kasnije dionica se prilično ispuhala (kao i cijelo tržište). Isto tako je vrlo zanimljivo sada razmisliti o onim komentarima koje smo mogli čuti unazad nekoliko godina o tome kako će baš Belje biti jedno od najvećih dobitnika na hrvatskom tržištu kapitala onoga trenutka kada se Hrvatska približi ulasku, a nakon toga i uđe u Europsku uniju.

Danas to više nitko ne spominje, cijena jedne dionice je ispod 100 kuna, likvidnost je s obzirom na stanje na burzi vrlo dobra (??), a gotovo da i nema nekih drukera prema gore. Zanimljiva situacija u svakom slučaju. Ili špekulanti zaobilaze ovu dionicu ili u tišinu kupuju (a možda čak i prodaju).

Puno je pitanja, odgovora vrlo malo. Ili se meni to samo čini…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ma ne sikiram se ja, kolega uopce. Oko ove dionice vjerujte mi ni najmanje 🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ide i ovaj napuhanac polako gdje mu je mjesto

New Report

Close