BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Evo, kupnja ponovno najdacala prodaju…o cem ti pricas? Kupi si par komada, i uzivaj zajedno s nama…
Pogledaj malo trgovanje, cim se spusti na 101, netko pokupi ove koji su na prodaji do 102-103, i tak vec par puta..

I tako to radi več danima " Žanje žito "
[/quote]
baš žanje,ima kočnicu na 103,i kad se nakupi prodaje požanje,pa opet čeka…

kad smo već kod žetve,ovo mi liči da se zlatna žetva tek sprema…

Kupnja-prodaja to ništa ne znači,važno je znati koliko ovo vrijedi i na kolikoj visini cijene ćeš prodavati,kakve ti koristi ako prodaš sa 100% dobiti na 120kn ako ćeš ponovno ulaziti na 200kn,prodaja je puno važnija od kupnje,imam 50% zarade na 103kn ali neka mi netko kaže jednu bolju dionicu sa većim prosperitetom,rastom prihoda i dobiti u nadolazećem razdoblju,ako mi netko ukaže na bolju priliku odmah ću prodati i kupiti tu dionicu.

Bolju priliku ja ne vidim?Možda se varam i ne razumijem stvari ali mislim da je za ovu dionicu ulaz do 200kn dobar ulaz.



ovo bi uskoro mogla postati nezanimljiva dionica ako ovako nastavi rasti. A tako je bila simpatična na razinama 60 + žute kovanice.

Pozdrav i uživajte u plusu [thumbsup]


Kao prvo moraš imati neku određenu cijenu gdje bi trebala postati nezanimljiva(znači moraš imati nekakvo osnovno fundamentalno znanje da bi uopće mogao procijeniti je li trenutno skupa ili ne..a ne po onom rasla je toliko ili toliko pa mora dolje)
Kao i projekciju razvoja događaja za vrijeme koje dolazi
Dok god cijene hrane i metala budu rasle ili se držale na ovim razinama meni će Belje biti zanimljivo
Nema nikakvih naznaka da će se to promjeniti tako skoro
Ne zaboravi da je hrana Belju finalni proizvod velikim djelom(a ako im je sirovina onda ju uglavnom sami proizvode)
Znači poduzeća kojima su hrana ili metali finalni proizvod bi trebala nastaviti rasti zbog povećanja profitnih marži a ona kojima su isti osnovna sirovina bi trebali stagnirati(manje kod hrane više kod metala) jer ako prebace povećanje ukupnog troška osnovne sirovine na potrošača dolazi do problema u distribuciji finalnog proizvoda i uglavnom do smanjenja prihoda pa i profita.
Naravno da bi takva poduzeća kao jedan od kriterija odabira trebala imati i dobar menađment..što mislim da je ovdije slučaj(kao i sa vupik-om koji vidim isto poteže dobro)

[/quote]

Kolega slažem se u potpunosti sa svim što ste naveli u odgovoru na moj komentar, te vezano za perspektivu firme. Jedino što ste me možda pogrešno shvatili, jest da se orjentiram na trenutno
kretanje cijene dionice. Belje pratim nekih godinu ipol, a tek sam se uključio nedavno. Prije same kupovine, na temelju neke svoje procjene, znanja i analize si formiram ulaznu, te izlaznu cijenu. U komentaru nisam naveo cijenu koja je nezanimljiva.

A ono što smatram "nezanimljivom" cijenom jest cijena po kojoj se ne isplati neka dionica kupovati, a na tu cijenu utječu razni faktori(očekivana dobit, vrijeme postizanja te dobiti, dividende, itd.), i kod svakog sa različitim vrijednostima. Znači, nekome 20% porasta za određeno vrijeme može biti dovoljno, a nekom drugom je taj rast nezanimljiv. Također, kod te "nezanimljive" cijene ne prodajem dionicu već čekam da dosegne moju prodajnu cijenu, a u mđuvremenu tražim neko drugo Belje na 60.

P.S. Iako rjetko ocjenjujem, Vama i kolegi Dunlopu ćemo malo popravit ocjene sa 100-tkama, za sve one neprozvane koji djele jedinice bez obrazloženja.

Svako dobro!

Bliži se trenutak...

od kad najranije indeksni fondovi mogu početi kupovati Belje, obzirom da Belje uskoro ulazi u crobex?

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje ili K-P dionica!


od kad najranije indeksni fondovi mogu početi kupovati Belje, obzirom da Belje uskoro ulazi u crobex?

…odmah nakon uvrštenja za jedno 3 tjedna..


od kad najranije indeksni fondovi mogu početi kupovati Belje, obzirom da Belje uskoro ulazi u crobex?

Za oko 20 dana, a onda gledaj visoko jer dogodit će se isto kao i sa petrokemijom sa 100 na barem 150+
Sretno
[wink]

Znate li da ove godine belje neće imati dobit?
Samo da se ne iznenadite kada izađe izvješće…

Fino ste tresibabu odigrali pa si je čovjek nakupovao i sad se maknuo s blokom sa prodaje i zavšavamo na 104.
Sutra ista priča pa se tresite.

Show me the Money!

…a sutra će i ovog na 105 BORG asimilirat… [lol]


Znate li da ove godine belje neće imati dobit?
Samo da se ne iznenadite kada izađe izvješće…

Ako je tako, "lose" izvjesce se stvarno ne mora drasticno odraziti na cijenu dionice. Pogledaj samo Jadroplov i slicne.
Bdw kakvo je bilo FI za prvih 9 mjeseci 2010?

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

"Revizija indeksa CROBEX© obavlja se, po završetku trgovine, trećeg petka u mjesecu ožujku
i rujnu te se primjenjuje od slijedećeg trgovinskog dana."

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Za par minuta na Seebiz.eu… 100%
Apsolutni dobitnik dana je BELJE !!! [thumbsup]


Znate li da ove godine belje neće imati dobit?

otkuda bi znali?
otkuda ti znas?

Čudni su ovi prodavači na Belju,nude hiljadarke na prodaju…na 105 je bilo i 1700….kak sad da ovo napišem …bilo je 1700 komada u komadu. Pa kaj ovi ne čitaju forum [huh]…kaj neznaju da ovo leti u nebesa [huh]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close