BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cudit ces se ti i sutra.

Belje bi moglo prema 135. Uz malo zastajanja oko 108 i 115.

[thumbsup]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Cudit ces se ti i sutra.

Belje bi moglo prema 135. Uz malo zastajanja oko 108 i 115.

[thumbsup]

Moguče da ću se čuditi…nisam znao da prvo treba nacrtati graf pa onda cijena prati taj graf. Nekako sam bio uvjerenja da prvo dionica nešto odradi pa onda se po tome crta graf [undecid] Ali ako to tako funkcionira onda bi ja to nacrtao malo više strmo,možda nitko ne skuži da je patka [lol]

I da ,čemu zastajkivanje na 108 i 115 kad se zna da mora do 130 [rolleyes]…zamjena konja?? [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Sada svi pišu da Agrokorova izdanja eto rastu, a to je bilo i za očekivati. Bliži se licitacija za dionice Mercatora,Toda nije kupovao od Keruma jer štedi pare za Mercator-biče sutra TILT TILT na Todexu

Sjećam se ja belja na cca110,uz inflaciju i porast hrane trebo bi iči preko.isto tako jdpl je bio 220kn [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

prema tehnikalijama bilo bi za ocekivat blago nazad prema 100 da se oscilatori malo smire pa onda dalje up. ne vidim sad nekog razloga da sutra ode opet ovako snazno gore, prave vjesti se tek cekaju.

sta se tice double top dileme koju je netko spomenuo, ocito nakon ovog preskoka stotke to smo otklonili.

moje skromno pocetnicko misljenje. [smiley]

mene samo čudi zašto uopće itko čeka izvještaj umjesto da pita tebe kiko123
🙂
kiko123 i vidoviti milan….rock


Znate li da ove godine belje neće imati dobit?
Samo da se ne iznenadite kada izađe izvješće…

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


prema tehnikalijama bilo bi za ocekivat blago nazad prema 100 da se oscilatori malo smire pa onda dalje up. ne vidim sad nekog razloga da sutra ode opet ovako snazno gore, prave vjesti se tek cekaju.

sta se tice double top dileme koju je netko spomenuo, ocito nakon ovog preskoka stotke to smo otklonili.

moje skromno pocetnicko misljenje. [smiley]

ha ha,ova je dobra,kažeš sutra bi ti dokupio na sto…ne budi škrtac ngo odma na otvaranju skidaj s prvog aska na 107 dok još ima…


prema tehnikalijama bilo bi za ocekivat blago nazad prema 100 da se oscilatori malo smire pa onda dalje up. ne vidim sad nekog razloga da sutra ode opet ovako snazno gore, prave vjesti se tek cekaju.

sta se tice double top dileme koju je netko spomenuo, ocito nakon ovog preskoka stotke to smo otklonili.

moje skromno pocetnicko misljenje. [smiley]

super [thumbsup]
a oćeš mi ti prodati sutra 1000 komada po 100 kn? dogovoreno? [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Sjećam se ja belja na cca110,uz inflaciju i porast hrane trebo bi iči preko.isto tako jdpl je bio 220kn [cool]

Ja se sjećam belja kad sam ga kupovao na 200kn i poslje bio u plusu jer je jos rastao al eto nisam izaso jer nisam vjerovao da će pasti ovako nisko a ipak se dogodilo… I sad san u dobrom minusu i ako sam nesto spustio ulaz… Al ić če to gori firma je sigurno danas u boljem stanju i poziciji nego kad je onda bila na 200kn..

idući tjedan će bit bolje...


ha ha,ova je dobra,kažeš sutra bi ti dokupio na sto…ne budi škrtac ngo odma na otvaranju skidaj s prvog aska na 107 dok još ima…

stalno iste rasprave na burzi. neko bi kupio al mu je bas za 3kn preskupo. jednom kolegi pred mjesec i nesto bilo bas puuuno preskupo na 64.5 i bas ga iz inata ceka na 62 i neda ni kune vise (ima par desetaka strana unazad) a na prodaji bilo kolko hoces po 65. onda nekima bilo preskupo na 80 al dali bi 75..i tako stalno ukrug. ne znam ko vas je to ucio tako cekat na kupnji i liparit na dionicama koje su debelo podcjenjene (kao i dosta drugih dionica na burzi)..
nisam u zivotu cekao na kupnji i nisam nikad pozalio. lupim po prodaji na dionici za koju vjerujem da je visestruko podcjenjena..ako ce i jako dole pa tih par kn mi stvarno nis ne znaci. ako ce gore opet mi svejedno nakon parsto posto rasta jer kupljeno za 100 ili 105.
nisam jos vidio covjeka na burzi koji je za belje rekao nesto lose i koji ne misli da to vrijedi najmanje 250-300kn (sta ne znaci da ce doci do te cjene sutra..mozda ne dodje nikad, rizik uvjek postoji) a ovdje ce se uvjek naci pametnjakovica kojima ce svaka zakljucna cjena tog dana biti preskupa za koju kn.

jedino ako je za trejdanje..a trejderi su ipak skupina ljudi cije postupke ne razumijem niti malo.



ha ha,ova je dobra,kažeš sutra bi ti dokupio na sto…ne budi škrtac ngo odma na otvaranju skidaj s prvog aska na 107 dok još ima…

stalno iste rasprave na burzi. neko bi kupio al mu je bas za 3kn preskupo. jednom kolegi pred mjesec i nesto bilo bas puuuno preskupo na 64.5 i bas ga iz inata ceka na 62 i neda ni kune vise (ima par desetaka strana unazad) a na prodaji bilo kolko hoces po 65. onda nekima bilo preskupo na 80 al dali bi 75..i tako stalno ukrug. ne znam ko vas je to ucio tako cekat na kupnji i liparit na dionicama koje su debelo podcjenjene (kao i dosta drugih dionica na burzi)..
nisam u zivotu cekao na kupnji i nisam nikad pozalio. lupim po prodaji na dionici za koju vjerujem da je visestruko podcjenjena..ako ce i jako dole pa tih par kn mi stvarno nis ne znaci. ako ce gore opet mi svejedno nakon parsto posto rasta jer kupljeno za 100 ili 105.
nisam jos vidio covjeka na burzi koji je za belje rekao nesto lose i koji ne misli da to vrijedi najmanje 250-300kn (sta ne znaci da ce doci do te cjene sutra..mozda ne dodje nikad, rizik uvjek postoji) a ovdje ce se uvjek naci pametnjakovica kojima ce svaka zakljucna cjena tog dana biti preskupa za koju kn.

jedino ako je za trejdanje..a trejderi su ipak skupina ljudi cije postupke ne razumijem niti malo.
[/quote]

istina je to sto pricate kolega i slazem se. no i vas i kolege koji su prije vas komentirali podsjetio bi da ja nisam niti u jednom djelu spomenuo da je meni osobno dionica skupa ili da je ona opcenito skupa. reko sam svoje razmisljenje temeljem onog sto sam imao prilike vidjeti i iskusiti a to je da grafovi i najboljih i najpodcjenjivanijih dionica nisu ravne strelice prema gore.

ne pisem bas po forumu jer si ne umisljam da sam neki veliki strucnjak (za razliku od nekolicine pametnih birtijasa na ovom forumu, pritom ne mislim i na vas, jer da mislim nebi vam ni odgovaro) ,no cinjenica je da kolko god dionice bile podcjenjene ili ne, one odrade svoju KOREKCIJU U RASTU, a za to se redovito pobrinu upravo trejderi koje spominjete. I na 97 kn prije mjesec dana su svi vikali ide preko 100, ide na nebesa, u svemir, straight up pa je unatoc tome korekcija dosla i ovakvi ko ja su ju docekali i JOS dokupili na 90 bas kad im je sjela lova koju su cekali. – pa necu rec da bi bio sretniji da sam uso na 97 kad sam 2 dana kasnije na 90 🙂

uglavnom uzivajno u rastu i motrimo razvoj situcaije, ak korigira ko sto ocekujem iskopat cu jos neku kintu za nadokupit
poz [thumbsup]

Evo neko piše da neće biti dobiti…Nije se ukrcao ???
Nije bitno, bitno je da čekamo (još cca mjesec dana) na novog kupca, a to je indexni fond…Znači novi pritisak na prodaju…
Belje obično izvještaj izbacuje 31.03. tako da će rezultati po svemu sudeći biti vidljivi tek nakon toga…
A da li će biti dobiti ili ne, ja osobno ne znam…Možda neki imaju inside info….

BTW, hrana i samo hrana…

http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EDJUSFO+Interactive#chart1:symbol=^djusfo;range=5y;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

..jopš cca. 10% do vrha iz 2007…


Evo neko piše da neće biti dobiti…Nije se ukrcao ???
Nije bitno, bitno je da čekamo (još cca mjesec dana) na novog kupca, a to je indexni fond…Znači novi pritisak na prodaju…

na koliko bi do tada cijena mogla otići gore? 130 kn?
nešto prodaje još ima oko 105, a ispod 110 kn je sve to dosta sitno

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.


reko sam svoje razmisljenje temeljem onog sto sam imao prilike vidjeti i iskusiti a to je da grafovi i najboljih i najpodcjenjivanijih dionica nisu ravne strelice prema gore.

pa naravno…al zasto te to brine ako si normalan ulagac (citaj dugorocni)?
malo ce naravno pasti tu i tamo ali smjer se zna. mada ovo je tolko podcjenjena dionica da se ni efekt ravne strelice prema gore do neke vrijednosti nemoze u jednom trenutku zanemariti..izmedju 65 i 90 je skoro bila strelica prema gore..

New Report

Close