BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim da se ovdje preselila gotovo čitava ekipa iz Tiska.


danas sam cuo, mozda je vec bilo pa mi promaklo. dali je istina da je zagrebacka banka u vlasnistvu iste talijanske banke koja je i vlasniku migrosa pokrovitelj isto kao i zagrebacka todoricu, pa da tu toda ima vece sanse za preuzimanje jer sve ostaje u jednoj banci?

Točno je. UniCredito i Intesa nadziru 45,28 hrvatskog bankarskog tržišta.


Vidim da se ovdje preselila gotovo čitava ekipa iz Tiska.

sad se tiska i belji [tongue]

ps.
morao sam to reći ili na uho progovoriti – dečki, možete me obrisati poslije.[smiley]


MiG29: ” dakle, ako sam ja u petak prodao MLNR i TISK, pa ubo’ BLJE i ako ono rokne gore sutra onda sam dobro napravio..i uhvatio ono sto neki na BLJE cekaju godinu i pol.a ja sam u medjuvremenu obrnuo tu lovu na mali milijun dionica[smiley] ”

pa naravno. to je jasno ko dan. ali za to sve moras imati srecu. jer ti sve pricas ako nesto rokne ili ne rokne. a sta ako si izasao iz mlinara i tiska (koji ce vjerovatno isto ici gore) i oni narastu a belju se dogodi ono sta mu se vec stoput dogodilo da potone na niske grane. tada ces spusiti. da si dugorocno ostao u mlinaru zaradio bi jos vise u toj situaciji. isto tako da si belje kupio na 315 npr. kao ja i on seta od 280 do 350 i nazad i nikud ne izlazis sta bi dobio? pa pravi odgovor mozes dati samo onda kada znas sta zelis. ja osobno ocekujem rast od 30 puta na belju. vjerovali ili ne (ne kazem da se to nesto vidi iz fundamenata. to je samo ono sta ja ocekujem). i mene osobno rast do 350 veseli samo u tolko sta vise nisam u minusu na belju ali me ne zadovoljava niti minimum. pa naravno da je bolje biti u dionici koja ti trenutno moze vise dati. ali radi se o tome da je puno puno teze vidjeti u kojem ce trenutku nesto rasti nego dali ce rasti, i zato o nekakvom ulazenju ili izlazenju u pravom trenutku mozemo pricati tek aposteriori. zato ja govorim o dugorocnom ULAGANJU (sta ima za posljedicu zaradu) jer ja sam ulozio ono u sta zbilja vjerujem na duge staze da nemoze omanut.ali mi je vrlo tesko pogoditi u kojem ce to trenutku gore jer nekih velikih insajderskih informacija nemam. i zato mi se nikud ne izlazi jer ja gledam zaradu na rok od 5 godina. ja sam vec planirao prodati sve belje i uci jos u ledo. dobro da nisam. vidis kako je belje skocilo nenadano. barem za vecinu. nije se vec sto godina puno pisalo na ovom topicu. evo i sad kad je cijena takva i naznake su da je to tek poceta, ipak vecina (skoro svi moji znanci i kolege) kaze da im je sad previse i da padne na 320 da bi onda uzeli. mislim da ce si za koju godinu kosu cupati. psiha tu najvise igra. jednom kad ti pobjegne na neke cijene a tako i tako vec pricaju da je i na ovim cjenama prevelika, ti vise neces htjeti uci u tu dionicu. ne kazem za tebe konkretno sad jer ima i drukciji primjera. evo osobno mi se najvise svidja stav geronima koji si je zacrtao da ulazi na 360 pa sta bilo. mislim da je to jedan od najboljih nacina za ulazenje jer ce ti u suprotnom uvjek biti preskupo. jer i previse ih znam koji su ostali gledati kako im raste cijena propustene dionice. kao supruga u brod svog mornara koji odlazi u pucinu. lagano odlazi i sve ti je dalje a ti sve nemocniji.

tocno bar 50% ovisi o sreci..ali onda sam popusio i sta sad..idem dalje..
bitno je da su sanse za dobitak vece od sanse za loss,a onda ce se vec zakon velikih brojeva i teta-Statistika pobrinuti za moju kasicu prasicu..
samo mislim da camiti u jednoj dionici dok prilike prolaze pokraj tebe se ne naziva dugorocno ulaganje nego pušing, rođo![thumbsup]

geronimo ulazi na 360 zbon neceg sto se zove TA, probijanje ATH itd..ja se manje -vise slazem s tim i imam i ja dionica koje mi se ne svidjaju sad, ali ce mi se svidjati kad “krenu”, pa makar bile i skuplje[cool]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


MiG29: ” dakle, ako sam ja u petak prodao MLNR i TISK, pa ubo’ BLJE i ako ono rokne gore sutra onda sam dobro napravio..i uhvatio ono sto neki na BLJE cekaju godinu i pol.a ja sam u medjuvremenu obrnuo tu lovu na mali milijun dionica[smiley] ”

pa naravno. to je jasno ko dan. ali za to sve moras imati srecu. jer ti sve pricas ako nesto rokne ili ne rokne. a sta ako si izasao iz mlinara i tiska (koji ce vjerovatno isto ici gore) i oni narastu a belju se dogodi ono sta mu se vec stoput dogodilo da potone na niske grane. tada ces spusiti. da si dugorocno ostao u mlinaru zaradio bi jos vise u toj situaciji. isto tako da si belje kupio na 315 npr. kao ja i on seta od 280 do 350 i nazad i nikud ne izlazis sta bi dobio? pa pravi odgovor mozes dati samo onda kada znas sta zelis. ja osobno ocekujem rast od 30 puta na belju. vjerovali ili ne (ne kazem da se to nesto vidi iz fundamenata. to je samo ono sta ja ocekujem). i mene osobno rast do 350 veseli samo u tolko sta vise nisam u minusu na belju ali me ne zadovoljava niti minimum. pa naravno da je bolje biti u dionici koja ti trenutno moze vise dati. ali radi se o tome da je puno puno teze vidjeti u kojem ce trenutku nesto rasti nego dali ce rasti, i zato o nekakvom ulazenju ili izlazenju u pravom trenutku mozemo pricati tek aposteriori. zato ja govorim o dugorocnom ULAGANJU (sta ima za posljedicu zaradu) jer ja sam ulozio ono u sta zbilja vjerujem na duge staze da nemoze omanut.ali mi je vrlo tesko pogoditi u kojem ce to trenutku gore jer nekih velikih insajderskih informacija nemam. i zato mi se nikud ne izlazi jer ja gledam zaradu na rok od 5 godina. ja sam vec planirao prodati sve belje i uci jos u ledo. dobro da nisam. vidis kako je belje skocilo nenadano. barem za vecinu. nije se vec sto godina puno pisalo na ovom topicu. evo i sad kad je cijena takva i naznake su da je to tek poceta, ipak vecina (skoro svi moji znanci i kolege) kaze da im je sad previse i da padne na 320 da bi onda uzeli. mislim da ce si za koju godinu kosu cupati. psiha tu najvise igra. jednom kad ti pobjegne na neke cijene a tako i tako vec pricaju da je i na ovim cjenama prevelika, ti vise neces htjeti uci u tu dionicu. ne kazem za tebe konkretno sad jer ima i drukciji primjera. evo osobno mi se najvise svidja stav geronima koji si je zacrtao da ulazi na 360 pa sta bilo. mislim da je to jedan od najboljih nacina za ulazenje jer ce ti u suprotnom uvjek biti preskupo. jer i previse ih znam koji su ostali gledati kako im raste cijena propustene dionice. kao supruga u brod svog mornara koji odlazi u pucinu. lagano odlazi i sve ti je dalje a ti sve nemocniji.

tocno bar 50% ovisi o sreci..ali onda sam popusio i sta sad..idem dalje..
bitno je da su sanse za dobitak vece od sanse za loss,a onda ce se vec zakon velikih brojeva i teta-Statistika pobrinuti za moju kasicu prasicu..
samo mislim da camiti u jednoj dionici dok prilike prolaze pokraj tebe se ne naziva dugorocno ulaganje nego pušing, rođo![thumbsup]

geronimo ulazi na 360 zbon neceg sto se zove TA, probijanje ATH itd..ja se manje -vise slazem s tim i imam i ja dionica koje mi se ne svidjaju sad, ali ce mi se svidjati kad “krenu”, pa makar bile i skuplje[cool]

razmisljaj ovako:novac= vrijeme i vrijeme= novac, pa ce ti biti jasniji moji i Miskovi stavovi[thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

tocno bar 50% ovisi o sreci..ali onda sam popusio i sta sad..idem dalje..
bitno je da su sanse za dobitak vece od sanse za loss,a onda ce se vec zakon velikih brojeva i teta-Statistika pobrinuti za moju kasicu prasicu..

meni ta statistika izgleda kao nervozni sofer (nekad sam i ja takav) koji po dubrovackoj aveniji vozi u slalomu.na prvom semaforu su moguca 3 rezultata. da budes rame uz rame sa onim kojeg si pretekao pred kilometar. da budes iza njega (u tom silnom preticanju upao si u traku koja je sporija ili stoji i on opet prodje pored tebe jer se ti nemozes ukljuciti u kolonu koja zuri napred…analogija je ista sa dionicama) ili da si ti prosao semafor a on ostao iza. za tako nesto vec moras imati i srece i znanja i okolnosti koje ti idu u prilog. ja najcesce zavrsim zajedno s njim na semaforu ali za 1 auto ispred. samo sta sam potrosio vise benzina (naknada za brokera) zbog ubrzaj uspori i oznojio majcu od adrenalina.

meni su ti stavovi od tebe i miska jasni. kao i ovo sa autom. moguce da zaradis vise, moguce isto a moguce i manje uz jednu stvar koja se meni kao sto rekoh ne svidja, a ta je ulazenje u jurecu kolonu sa sporednog kolosjeka.
svako odlucuje za sebe. ja u belju i ledu ostajem dok jednom ne izadjem i tada ce to biti konacno. onda cu naci neko poduzece slicnih karakteristika ili kod nas ili vani i isto tako cekati. ovo igranje sa ulazenjem i izlazenjem za mene dolazi u obzir jedino ako budem imao milijune pa se sa jednim milijuncicem nabacujem a od drugih na orocenu stednju imam sigurnu placu od 40 tisuca kuna [smiley]

da, samo ta godisnja plaća izgleda jako mrsava podijeljena na mjesece, meni to nije dosta ni za birtiju[cool]
no, dobro, mozda si u pravu..
vidjet cemo..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


da, samo ta godisnja plaća izgleda jako mrsava podijeljena na mjesece, meni to nije dosta ni za birtiju[cool]
no, dobro, mozda si u pravu..
vidjet cemo..

a gdje pise da je godisnja [angry] ..

pa to je samo 10tak milijuna kuna [yawn]


Točno je. UniCredito i Intesa nadziru 45,28 hrvatskog bankarskog tržišta.

nije me to zanimalo. nego kolko turskog trzista ta ista banka nadzire. ako nadzire i migros onda je to vec nit poveznica vise za todu, odnosno nas.

Nije mi čudno što se hrpa novopečenih burzovnih igrača peca na ovu dionicu. Pecao sam se i ja. I naučio neke stvari. Ali me čude kolege koje čitam već neko vrijeme. Pa ljudi moji račuate li vi tržišnu kapitalizaciju Belja. Netko spominje da će Belje proizvoditi sirovinu za Mlinara. Koju crnu sirovinu?!?!? Jel’ vi stvarno ne shvaćate što se tu događa. Svaka čast Todi na Belju. Ja mu kapu skidam i podržavam ga 100%. Napravit će od Baranje Kaliforniju. Ali u vrijeme kada HSS zahtjeva da se ukinu ili smanje poticaju upravo Belju, da cijena raste. Nešto tu ne štima.

BTW, vidim da neki opet spominju zemlju i njenu vrijednost nakon ulaska u EU. 80% zemlje koju Belje obrađuje nije u vlasništvu Belja, već je to državna zemlja u zakupu.

I love the Smell of Profits in the Morning


Nije mi čudno što se hrpa novopečenih burzovnih igrača peca na ovu dionicu. Pecao sam se i ja. I naučio neke stvari. Ali me čude kolege koje čitam već neko vrijeme. Pa ljudi moji račuate li vi tržišnu kapitalizaciju Belja. Netko spominje da će Belje proizvoditi sirovinu za Mlinara. Koju crnu sirovinu?!?!? Jel’ vi stvarno ne shvaćate što se tu događa. Svaka čast Todi na Belju. Ja mu kapu skidam i podržavam ga 100%. Napravit će od Baranje Kaliforniju. Ali u vrijeme kada HSS zahtjeva da se ukinu ili smanje poticaju upravo Belju, da cijena raste. Nešto tu ne štima. BTW, vidim da neki opet spominju zemlju i njenu vrijednost nakon ulaska u EU. 80% zemlje koju Belje obrađuje nije u vlasništvu Belja, već je to državna zemlja u zakupu.

eh..da..
kad si se ti pecao, ja sam se smijao, citajuci te ovdje, bilo je to prije ravno godinu dana
[lol] [lol]
NHF, mozda ces se sad ti nasmijati meni za sutra-prekosutra..a mozda ja opet tebi[huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ja se nikome ne smijem. Prenosim svoja iskustva.

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close