BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

400-420 kuna gdje ce poceti veliki prekrcaji…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

@dunlop

ti me svaki put uspijes iznenaditi..
nekad lucidnoscu, kako kuzis stvari koji ni investitori koji su dugo na butzi ne vide i ne kuze,a nekad kako ne znas zbrojiti 2 i 2[huh]

kakvo dugorocno ulaganje??
meni nije cilj dugorocno ulagati, meni je cilj dugorocno zaraditi!!

dakle, ako sam ja u petak prodao MLNR i TISK, pa ubo’ BLJE i ako ono rokne gore sutra onda sam dobro napravio..i uhvatio ono sto neki na BLJE cekaju godinu i pol.a ja sam u medjuvremenu obrnuo tu lovu na mali milijun dionica[smiley]

ako ja drzim npr. LEDO i ne prodajem ga, to je samo zato jer mislim da cu na njemu uzeti vise nego da se igram okolo,a to radim s drugim dijelom kapitala!ako LEDO bude stajaao, pa grunulo nakon 6mj, to znaci da sam krivo procjenio i gotovo, jer nisam uzeo maximum!i to sebi racunam kao gresku.dobar dio prosle godine sam proveo u dobroj dionici koja nije krenula.za’ebao sam se i to je to!

naravno, netko je u tim izlascima uspjesniji, netko ne, i svako treba procijeniti koja je strategija najbolja za njega, jer nema losijeg osjecaja kad izadjes iz dionice,a ona krene gore, kao ni boljeg kad pogodis polijetanje.
prosto k’o pasulj![thumbsup][thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Opet čitam priče u dugoročnim ulaganjima i kako je to najpametnije?! Pa ja vas ljudi ponekad ne razumijem!Zašto ste onda uopće na burzi, uplatite lovu u fondove i dugoročno uživajte. Budimo iskreni, svi smo ovdje oportunisti i avanturisti, inače ne bismo uopće kupovali dionice! Svi mi volimo trejdat i osjećamo jako veliku zadovoljštinu i užitak kad pogodimo ono što drugi nisu, ponekad na temelju znanja a ponekad je čista sreća.

Ja osobno imam 4-5 dionica dugoročno, koje ponekad prodajem na kratko vrijeme u slučaju globalne korekcije i ako procijenim da ću se uspjeti vratiti niže, a s jednim dijelom para trejdam. Nije me stid to priznati!

Privremeno sam prodavao čak i ATPL i INGRU da sudjelujem u Todorijadi, bila je jako uspješna za mene. Prije desetak dana sam kupovao samo LEDO, MLNR, ZTNJ i BELJE, čak mi je zadnji ulaz bio u BELJE u četvrtak skidajući s aska, jednostavno sam imao neki osjećaj da je petak dan za BELJE, čak sam o tome i pisao na forumu u četvrtak. U petak sam sve Todine prodao i jako sam zadovoljan s prosjekom oko 15 posto na te 4 dionice. Možda sam prerano izašao, ali meni je to zasad dosta. Ne može ova Todorijada (hm, super naziv) vječno trajati!

Priznajte, ovisnici smo o adrenalinu i svršavamo od sreće kad nešto predosjetimo, kupimo ponekad i samo dan ranije, a sutra to poleti… U suprotnom bismo nedjeljom navečer gledali Milijunaša a ne po internetu pročavali dionice i kombinirali koja je zvijezda ponedjeljka na burzi…

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Belje je imalo u 2006 g prihod 654,482 mil kuna a neto dobit 9,6 mil kuna. Sada direktor predviđa prihod od 1 mlrd kuna pa bi po nekoj računici i dobit bila za 50% veća dakle oko 15 mil kuna. A pošto su se u ovoj godini, nogometnim rječnikom rečeno, redovi konsolidirali očekujem dobit od 20 mil kuna. Mislim da bi cijena mogla i na 500 kn prije izvješća ali nebi bilo čudo da se zbog velike perspektive dogodi i LKRI koja je skočila s 300 na 1000 kn. A čak joj ni Toda nije vlasnik.[smiley]

eh moj tenkista a sto kazete ako dodje na 370-375 pa nazad na 320 pa malo duzi odmor?

Ma ljudi,

BELJE samo po bilanci u 2010 vrijedi 950 kn jer je drasticno podcijenjena vrijednost zemljista tj. 25,000 ha najplodnjih hrvatskih oranica…Pa BELJE ih ima u Bilanci po 4,000EUR po ha…a u EU cijena zemljista je od 35,000EUR to 70,000EUR u Nizozemskoj….

Belje ide barem na 800kn do ljeta…sto se tice LUKE Rijeka ona je odavno izvan granica zdravog razuma tako da se samo bojim da se nece desiti ono sto se desilo sa VUPIK-om…da su mali pokupovali i ostali bez svega…


dakle, ako sam ja u petak prodao MLNR i TISK, pa ubo’ BLJE i ako ono rokne gore sutra onda sam dobro napravio..i uhvatio ono sto neki na BLJE cekaju godinu i pol.a ja sam u medjuvremenu obrnuo tu lovu na mali milijun dionica[smiley]

pa naravno. to je jasno ko dan. ali za to sve moras imati srecu. jer ti sve pricas ako nesto rokne ili ne rokne.
a sta ako si izasao iz mlinara i tiska (koji ce vjerovatno isto ici gore) i oni narastu a belju se dogodi ono sta mu se vec stoput dogodilo da potone na niske grane. tada ces spusiti. da si dugorocno ostao u mlinaru zaradio bi jos vise u toj situaciji. isto tako da si belje kupio na 315 npr. kao ja i on seta od 280 do 350 i nazad i nikud ne izlazis sta bi dobio? pa pravi odgovor mozes dati samo onda kada znas sta zelis. ja osobno ocekujem rast od 30 puta na belju. vjerovali ili ne (ne kazem da se to nesto vidi iz fundamenata. to je samo ono sta ja ocekujem).
i mene osobno rast do 350 veseli samo u tolko sta vise nisam u minusu na belju ali me ne zadovoljava niti minimum.
pa naravno da je bolje biti u dionici koja ti trenutno moze vise dati. ali radi se o tome da je puno puno teze vidjeti u kojem ce trenutku nesto rasti nego dali ce rasti, i zato o nekakvom ulazenju ili izlazenju u pravom trenutku mozemo pricati tek aposteriori. zato ja govorim o dugorocnom ULAGANJU (sta ima za posljedicu zaradu) jer ja sam ulozio ono u sta zbilja vjerujem na duge staze da nemoze omanut.ali mi je vrlo tesko pogoditi u kojem ce to trenutku gore jer nekih velikih insajderskih informacija nemam.
i zato mi se nikud ne izlazi jer ja gledam zaradu na rok od 5 godina.
ja sam vec planirao prodati sve belje i uci jos u ledo. dobro da nisam. vidis kako je belje skocilo nenadano. barem za vecinu. nije se vec sto godina puno pisalo na ovom topicu. evo i sad kad je cijena takva i naznake su da je to tek poceta, ipak vecina (skoro svi moji znanci i kolege) kaze da im je sad previse i da padne na 320 da bi onda uzeli. mislim da ce si za koju godinu kosu cupati.

psiha tu najvise igra. jednom kad ti pobjegne na neke cijene a tako i tako vec pricaju da je i na ovim cjenama prevelika, ti vise neces htjeti uci u tu dionicu. ne kazem za tebe konkretno sad jer ima i drukciji primjera. evo osobno mi se najvise svidja stav geronima koji si je zacrtao da ulazi na 360 pa sta bilo. mislim da je to jedan od najboljih nacina za ulazenje jer ce ti u suprotnom uvjek biti preskupo.
jer i previse ih znam koji su ostali gledati kako im raste cijena propustene dionice. kao supruga u brod svog mornara koji odlazi u pucinu. lagano odlazi i sve ti je dalje a ti sve nemocniji.


Opet čitam priče u dugoročnim ulaganjima i kako je to najpametnije?! Pa ja vas ljudi ponekad ne razumijem!Zašto ste onda uopće na burzi, uplatite lovu u fondove i dugoročno uživajte. Budimo iskreni, svi smo ovdje oportunisti i avanturisti, inače ne bismo uopće kupovali dionice! Svi mi volimo trejdat i osjećamo jako veliku zadovoljštinu i užitak kad pogodimo ono što drugi nisu, ponekad na temelju znanja a ponekad je čista sreća.

oprosti ali drzati lovu u dionicama nije niti blizo kao u fondu. ja kad vidim da dosta ljudi sama ulaze i to u 10 poduzeca odjednom meni se kosa digne na glavi. ako pogodis dobru dionicu nije neka velika sreca ako ti naraste i 500%. u fondu moras imat velike srece da ti naraste 70%.
ja sam za ingru prosle godine cuo da ce do kraja 2007 biti 50 000. bila je i puno prije. vise manje sve su se najave obistinile. isto je i sa ledom i beljem. ziceri nad zicerima. i onda ce neki za godinu dana reci a kak sam ja to mogao znati. pa nije to bas toliki rizik.

vidis, ovo sta ti kazes “Priznajte, ovisnici smo o adrenalinu”, to je meni bas svojstveno da nemam i to je pravi put za infarkt.. moze adrenalin, ali ne onaj kockarski, i to smatram svojom prednoscu jer me ne svrbe prsti kad nesto poraste da brzo prodam pa da ulozim u nesto drugo sta bi jos vise kao moglo rasti. imam strpljenja cekati par godina i da ne trepnem kad mi padne. jedan dan sam pao 60 000 u ponor i nisam ni trepnuo. vecina mojih je prodala belje na 300 a kupovali su po 320.
imam previse prijatelja kockara i takav zivot mene nece vidjeti.

vidis, to sam nekako zakljucio i prije nego si ti rekao, da mi ova burza vise djeluju kao utociste za ljecene kockare. previse je takvih, a mislim da su im i zarade zato tako niske.

danas sam cuo, mozda je vec bilo pa mi promaklo. dali je istina da je zagrebacka banka u vlasnistvu iste talijanske banke koja je i vlasniku migrosa pokrovitelj isto kao i zagrebacka todoricu, pa da tu toda ima vece sanse za preuzimanje jer sve ostaje u jednoj banci?

HM baš me zanima da li ću sutra morati ispuniti obećanje. Osobno mislim da ću morati a nasdaq 4% u minusu.
Jeb..ti sreću[lol]

SAM PROTIV SVIH


eh moj tenkista a sto kazete ako dodje na 370-375 pa nazad na 320 pa malo duzi odmor?

Nema šanse da se vrati na 320 ako dođe na 375.Bar u skorom vremenu.Ali čovijek se uči dok je živ pa ako se to dogodi i ja ću naučiti nešto.

Za ratove ,terorističke napade ili nešto drugo ovo ne vrijedi.

SAM PROTIV SVIH


eh moj tenkista a sto kazete ako dodje na 370-375 pa nazad na 320 pa malo duzi odmor?

a kolko sam samo u 2mj cuo od pocetnika kakav sam i sam “a sta ako”? a jebiga, onda nemoj niti ulagati.
ako ti netko kaze tip za dionicu i ona naraste on nema nista od toga a ako padne spominjat ce ga do kraja zivota.uglavnom za njega tu nema benefita.

ja samo svima kazem belje i ledo. i uvjek cujem “da, ali kak cu ja znat da ce to narast” [undecid]

onda se zapitam jel sam to ja nenormalnih pogleda ili oni..

New Report

Close