BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dali netko zna koliko je jak mliječni dio Belja, tj. dali trebaju pojačanje svog pogona?

[i]Bjelovar, akvarij, bolnica, poglavarstvo, Baby-beef[color=blue][/color][i][/i][/i]

ono sto mi se svida kod tode sto razmislja unaprijed, ne provodi politiku na bolje samo u pogonima i stalama vec i na hektarima zemlje, tj. sve ce navodniti i stucno upravljati da dobija svake godine sto veci prinos hrane za svinje i goveda sto ce rezultirati i nizom cijenom produkta te kada cijena hrane skoci sto se predvida sljedece godine i vecom zaradom pri prodaji a to znaci automacki veci povrat investicije koju je sada ulozio ili ulaze[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Bravo!

Toda za precjednika!

I love the Smell of Profits in the Morning

Ma dajte te njegove kompanije su prezadužene do boli. A i precijenjene. Pogotovo Belje.
Dajte malo izračunajte pokazatellje


Ma dajte te njegove kompanije su prezadužene do boli. A i precijenjene. Pogotovo Belje.
Dajte malo izračunajte pokazatellje

Od kuda ti to ??? Koje to pokazetelje za BLJE ti imaš i od kuda si ih izračunao ???
P = 270 kn
P/E (2006) = 14,5
BV (1H-2007) = 192 kn
P/S (2006) = 2,25
P/B = 1,4

Po ovome BLJE je trenutno jedno od najboljih za kupnju (uslijed IPO-a HT-a). KRAS i FRNK su isto dosta pali i imaju dobre pokazatelje.

The Truth Is Out There

P/E ti je umjetan, valjda to znaš. Zahvaljujući otpisu potraživanja. Nema tu stvarne dobiti to je jasno, a da nisu manipulirali zalihama ( negativne zalihe ) morali bi iskazati GUBITAK.
Na sve to treba dodati i novu emisiju dionica od 3milijuna komada što će razrijediti kapital.
Kad krene nizbrdo i 270 kuna će vam se činiti kao kuća veliko.


P/E ti je umjetan, valjda to znaš. Zahvaljujući otpisu potraživanja. Nema tu stvarne dobiti to je jasno, a da nisu manipulirali zalihama ( negativne zalihe ) morali bi iskazati GUBITAK.
Na sve to treba dodati i novu emisiju dionica od 3milijuna komada što će razrijediti kapital.
Kad krene nizbrdo i 270 kuna će vam se činiti kao kuća veliko.

Pa onda nemoj kupavati. Ima još dionica. P/E nije jedini pokazatelj dobre prilike.

U preh. sektoru sam dosta aktivan i pratim FRNK, KRAS, PODR, BLJE, VIRO, itd. BLJE je poslije PODR i Vindije najveća preh. firma u HR. Ima zastarjelu tehnologiju i velika ulaganja. Uvijek postoji dilema različitih interesa velikih i malih dioničara, ali mislim da je BLJE zicer na period duži od 2 god. Moguće je da još treba dosta vremena za povrat uloženog, ali to je teško procjeniti.

The Truth Is Out There

Zgodno. Netko je otvorio topic prognoze cijene BLJE-a na 22.3.2008. pa slobodno sudjelujte…. [smiley2]
Baš me zanima kako će to proći….

Vaš link

The Truth Is Out There

Evo još vijesti o poljoprivrednoj statistici http://www.poslovni.hr/53928.aspx

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

belje ako sklizne na 260kn bolja je prilika i veca te sigurnija zarada od t-ht-a, po mom misljenju,[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Možda danas se zaustavi pad,dobra je potpora na kupnji,3049kom po 270,00[smiley2]

…. a ima li snage idući tjedan vratiti se do 28X ?[smiley4]

Ko pod drugim jamu kopa nos

Nadam se da se se kao ja prijašnjih dana nakracali Beljem po eksta povoljnim cijenam.

BLJE-R-A Vrijeme: 16:13:38
Kupnja Ukupno ponuda 33
Ukupno dionica 6564

Prodaja Ukupno ponuda 83
Ukupno dionica 9617

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

275,00 110
270,00 3049
267,50 10
267,00 74
266,98 300

278,94 75
279,00 137
279,99 200
280,00 149
285,00 52

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Nadam se da se se kao ja prijašnjih dana nakracali Beljem po eksta povoljnim cijenam.

Krcat ko šipak koštica. [smiley2]
Sram me priznati, ali ovo je prvi put da sam kupio ovu dionicu.
A gledam ju od kada je bila na 90 kn.
Ah, sve dođe u svoje vrijeme. [smiley2]

La vita e bella!

ne se previše veseliti – nije dobro po zdravlje poslije.

New Report

Close