BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde ne kakaj moruzgve.
Da je po zakonu u stečajnom bi postupku završile sve firme koje ne isplačuju radnicima tri plaće. (I to po sili zakona!)
Joj što volim pravnike koje žive u svom svjetu zakona i članaka nesvjesnih stvarnosti oko sebe.

La vita e bella!


Probaj pred sudom zastupati osobu koja je kao hipoteku dala jedan te isti stan 10 puta.

Probaj na sudu zastupati nekoga tko je prihvatio takvu garanciju.

Otiđi u poslovnicu bilo koje banke pa probaj dobiti kredit pod ovim uvjetima.

Stvarno me nasmijavaš od ranog jutra, gospodine pravniče.
Ili je možda i to uvreda?


Pa naplate se oni prvi po redu što su dobili jamstva a svi ostali izvise. Npr. prodaš jednu te istu kuću više puta u kratkom roku. Vlasnik kuće je onaj koji se prvi upisao i dobio vlasnički list, ostali su izvisili i mogu tužakati. A na Belju je dovoljno da se samo jedan vlasnik jamstva naplati za ostale će ostati ništa pošto jamstvo može pokriti samo to prvo potraživanje.
Pravno će se ovo raspetljavati jedno desetljeće.


Ajde ne kakaj moruzgve.
Da je po zakonu u stečajnom bi postupku završile sve firme koje ne isplačuju radnicima tri plaće. (I to po sili zakona!)
Joj što volim pravnike koje žive u svom svjetu zakona i članaka nesvjesnih stvarnosti oko sebe.

Vi cete uskoro,ako vec niste,postati svjesni stvarnosti sto se tice BELJA.
SBERBANK (kao daleko najveci vjerovnik)vec provodi ovrhe izvan Hrvatske za tvrtke kceri Agrokora i pokrenuo je postupke u Londonu!
Takoder su zamrznute mnoge vec pokrenute ovrhe na BELJU(uz blokiran racun) do okoncanja privremenih mjera!
Mogu shvatiti i prihvatiti cinjenicu da se svi vjerovnici jamacno nece naplatiti,ali sto postojeci dionicari mogu ocekivati u bilo kojem “scenariu”?Vrlo malo ili nista!!!


Vi cete uskoro,ako vec niste,postati svjesni stvarnosti sto se tice BELJA.
SBERBANK (kao daleko najveci vjerovnik)vec provodi ovrhe izvan Hrvatske za tvrtke kceri Agrokora i pokrenuo je postupke u Londonu!
Takoder su zamrznute mnoge vec pokrenute ovrhe na BELJU(uz blokiran racun) do okoncanja privremenih mjera!
Mogu shvatiti i prihvatiti cinjenicu da se svi vjerovnici jamacno nece naplatiti,ali sto postojeci dionicari mogu ocekivati u bilo kojem "scenariu"?Vrlo malo ili nista!!!

Bisakovi, imate li možda kakve konkretne informacije, npr. koliko ukupno iznose ovrhe pokrenute na BELJU?

iskreno se nadam da ste u pravu ..ali pitam se moze li ta zemlja platiti fentove, john deerove, classove i sve te skupe i preskupe strojeve..moze li platiti jako puno managera, koordinatora..ogromnu administraciju i jako puno politickih uhljeba svih boja i dezena..

[/quote]

E to je srž problema kako u BELJU tako i u mnogim firmama. Tzv. uprava jednostavno jede novce. Brdo “menađera” sa brutom od 30 – 35 000 kn, službenim autima, karticama i skupim mobitelima. Za tvrtku ih nije briga, “važni” sami sebi, rade 2-3 h/dan, ostatak vremena provedi po bircevima ili tzv. poslovnim sastancima. Znanje manjkavo, briga za radnike i opremu=0. Svaku inicijativu od nekoga tko je zbilja stručnjak pobijaju, Dovuku si par takvih poslušnika da utvrde vlast i lagano sisaju firmu. Pa što vi mislite da je Todorić sam mogao kontrolirati cijeli taj komplex.


Vi cete uskoro,ako vec niste,postati svjesni stvarnosti sto se tice BELJA.
SBERBANK (kao daleko najveci vjerovnik)vec provodi ovrhe izvan Hrvatske za tvrtke kceri Agrokora i pokrenuo je postupke u Londonu!
Takoder su zamrznute mnoge vec pokrenute ovrhe na BELJU(uz blokiran racun) do okoncanja privremenih mjera!
Mogu shvatiti i prihvatiti cinjenicu da se svi vjerovnici jamacno nece naplatiti,ali sto postojeci dionicari mogu ocekivati u bilo kojem "scenariu"?Vrlo malo ili nista!!!

Ja sam već sada svjestan da sam najbolje financijski prošao kada sam prestao ozbiljno shvaćati ljude koji se hvale da nemaju dionice tvrtke o kojoj neprestano pišu, ali zato pronalaze mali milijun razloga zašto te kompanije ne valjaju.
Najbolje sam prošao npr. na DLKV kada su mi rekli da će firma propasti jer nikada neće moći vratiti 3 milijarde kn duga. Kako je PSN samo odgoda neminovnog. I da sam lud kada sam aktivno sudjelovao u dokapitalizaciji po 10 kn. Čak mi je i bankarica na upisu rekla da će ona provesti moj nalog, ali da smatra da radim veliku financijsku grešku. Tada sam joj rekao da upravo zbog njenog stava kojeg se može ćuti na svakom koraku radim to što radim. Više nije ništa “dobronamjerno” komentirala.
Što se tiće BELJA, neka svatko radi što misli da je za njega najbolje.
I nek se čuva samozvanih sveznalica koji proročanski porućuju da ćete “uskoro, ako već niste, postati svjesni stvarnosti”.
Svakom na izbor.
Kako bi kolega Migra rekao: “Može li poštenije?”

La vita e bella!

kako stanje tvrtke utječe na dobivanje ovih sredstava, mogu li uopće podnositi zahtjev
https://www.agroklub.com/vinogradarstvo/pocetkom-rujna-natjecaj-za-promidzbu-u-sektoru-vina/35208/

http://hr.seebiz.eu/belje-vupik-i-pik-vinkovci-platili-sav-ovogodisnji-otkup-jecma-i-psenice/ar-161632/

We Will Not Assimilate


http://hr.seebiz.eu/belje-vupik-i-pik-vinkovci-platili-sav-ovogodisnji-otkup-jecma-i-psenice/ar-161632/


Da,iz kredita!Nema tu srece,po meni!Firme nemaju vlasnistvo nad zemljom ,a prezaduzene su!

A nekada si vjerovao VUPIKu?


A nekada si vjerovao VUPIKu?

Jesam,nekada,ali kao sto znas cijeli udio Vupika sam prodao prije 6 godina!
Vupik je mogao i trebao biti “dobra prica” ,ali ne u okviru Agrokora i s Todoricem kao vlasnikom!



http://hr.seebiz.eu/belje-vupik-i-pik-vinkovci-platili-sav-ovogodisnji-otkup-jecma-i-psenice/ar-161632/


Da,iz kredita!Nema tu srece,po meni!Firme nemaju vlasnistvo nad zemljom ,a prezaduzene su!
[/quote]

Daj molim te reci nam o kojoj cifri se radi. Dali je ostalo sta od tog kredita ili je vec sve potroseno? Koliko dugo ce se ovo koprcati jos?

CERP riješio još 3000 kom….
čekamo rasplet….


CERP riješio još 3000 kom….
čekamo rasplet….

Vjerovatno besplatna dodjela braniteljima.

Nebi im davali da misle da ništa neće vrijediti.

New Report

Close