BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako je krenulo biti ce 450 miliona dionica belja. Cijena 3 kune svaka 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Zadnji put kada sam kupovao dionice na dan blokade računa tvrtke, to se pokazalo kao pun pogodak investicija! (THNK).
Da vidimo hoće li se povijest ponoviti. 🙂

Ili kako poznati investitor kaže:
“Kada ulicama teku potoci krvi, ja kupujem!”

La vita e bella!

Pitajte jamce u Hrvatskoj kako su prošli u momentu kada stvarni podizači kredita nisu mogli više otplaćivati svoje kredite. Dakle Agrokorovi krediti su sada briga Belja, prevelika briga, neotplativa briga, nemoguća misija.

Znaći da je gazda bio u pravu, a to su u cerpu znali pa su se rješavali na vrijeme.
Što se brinete oko cijene, ja nisam kupio niti prodao u zadnje 3 godine niti jednu.
Čekam da se obistini proročanstvo i tek onda ulazim unutra sa svježim kapitalom.
I dalje mislim da je Belje zdrava firma i da će joj biti ljepše ako ne bude u sastavu Agrokora.
Jednog dana će teći med i mlijeko, samo budu moji unuci uživali u mojim dionicama.
Treba mislit na mlađe naraštaje kad je već budući dida zeznuo stvar.

….Ili kako poznati investitor kaže: ‘Mali investiori’ koji ulažu na takav način da kupuju ili prodaju ovisno o tome da li su neka ovakva kolebanja (u biti se, kao što sam pisao, nije događalo ništa) amplificirana histeriziranje medija, ne bi uopće trebali ulagati u equity, ili bi se trebali financijski opismeniti

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79


Zadnji put kada sam kupovao dionice na dan blokade računa tvrtke, to se pokazalo kao pun pogodak investicija! (THNK).
Da vidimo hoće li se povijest ponoviti. 🙂

Ili kako poznati investitor kaže:
"Kada ulicama teku potoci krvi, ja kupujem!"

Ovo nisu potoci krvi iz originalne priče, ovo su firme u blokadi i pred stečajem. Potoci krvi se odnose na dramatičan pad burzi kad ljudi sa kešom u rukama ulaze u kvalitetne kompanije. Belje nije kvalitetna kompanija, to je stečajuša koju ne treba kupovat ni pod razno.

Tko kupuje, a tko prodaje i ruši cijenu, a već mjesec dana nema promjene nikakve među top 10 dioničara.
Zanimljivo trebalo bi to državne službe ispitat, locirat i nagradit.
Takve stvari se kod nas nagrađuju od stoljeća 7.
Volim Belje i točka.

http://www.vecernji.hr/premium/smiju-li-ledo-belje-jamnica-i-zvijezda-ostati-na-burzi-1159583
Eto čovjek je sažeo pravu istinu u samo jednoj rečenici. Sve ostalo je pusta demagogija i naklapanje.


Zadnji put kada sam kupovao dionice na dan blokade računa tvrtke, to se pokazalo kao pun pogodak investicija! (THNK).
Da vidimo hoće li se povijest ponoviti. 🙂

Ili kako poznati investitor kaže:
"Kada ulicama teku potoci krvi, ja kupujem!"


Možda griješim, ali više nego osobno mislim da ponovo hoće … 🙂
Lp


Zadnji put kada sam kupovao dionice na dan blokade računa tvrtke, to se pokazalo kao pun pogodak investicija! (THNK).
Da vidimo hoće li se povijest ponoviti. 🙂

Ili kako poznati investitor kaže:
"Kada ulicama teku potoci krvi, ja kupujem!"

Vi govorite o potocima krvi,ja mislim da je pukla jedna akna na čelu!

Daleko je to još od traume,za sanaciju ovoga još uvijek su kreme!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Nece ovdje biti razvodnjavanja dionica. Dolazi novih milijardu eura sto ce potpuno stabilizirati sustav. Nakon toga slijedi prodaja dijela koncerna i vracanja kredita. Pitanje je da li ce Belje biti prodano ili ce ostati u Grupi. Ako bude prodano mislim da ce se lako naci kupac koji ce platiti trenutnih 16 kuna po dionici

Čitao sam ovdje mjesecima puno o tome da će Belje na 30-40 kn. Kada će to biti?

1.
AGROKOR D.D. (05937759187)
2.396.157 29,17 Osnovni račun
2.
PODRAVSKA BANKA D.D. (97326283154)
1.754.366 21,35 Skrb. račun
3.
AGRAM INVEST D.D. (19330941681)
532.880 6,49 Osnovni račun
4.
CROATIA BANKA D.D. (32247795989)
230.000 2,80 Skrb. račun
5.
JADRANSKO OSIGURANJE D.D. (94472454976)
228.500 2,78 Osnovni račun
6.
EUROHERC OSIGURANJE D.D. (22694857747)
160.537 1,95 Osnovni račun
7.
AGRAM BROKERI D.D. (14665174376)
132.000 1,61 Osnovni račun
8.
HOK – OSIGURANJE D.D. (00432869176)
124.481 1,52 Osnovni račun
9.
ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)
87.001 1,06 Osnovni račun
10.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
69.813 0,85 Zast. račun
Ukupno: 5.715.735 69,57

1.
AGROKOR D.D. (05937759187)
28.037.000 74,77 Osnovni račun
2.
PRIMORSKA BANKA D.D. RIJEKA (96675880337)
2.630.000 7,01 Skrb. račun
3.
AGRAM INVEST D.D. (19330941681)
2.219.418 5,92 Osnovni račun
4.
EUROHERC OSIGURANJE D.D. (22694857747)
1.759.859 4,69 Osnovni račun
5.
JADRANSKO OSIGURANJE D.D. (94472454976)
1.207.796 3,22 Osnovni račun
6.
KBZ D.D. (70663193635)
600.000 1,60 Skrb. račun
7.
AGRAM LIFE OSIGURANJE D.D. (18742666873) (1/1)
500.000 1,33 Rač. ost. namjena
8.
STRUKTURIRANJA D.O.O. (97152512970)
375.927 1,00 Osnovni račun
9.
PODRAVSKA BANKA D.D. (97326283154)
170.000 0,45 Skrb. račun
Ukupno: 37.500.000 100,0

drukeri na ignore: bisakovi, serislav,, neumoran, https://www.youtube.com/watch?v=VKlf7Llcl5U&list=LLzzxP81UKsk5js-Yy0dtuHw&index=79


Nece ovdje biti razvodnjavanja dionica. Dolazi novih milijardu eura sto ce potpuno stabilizirati sustav. Nakon toga slijedi prodaja dijela koncerna i vracanja kredita. Pitanje je da li ce Belje biti prodano ili ce ostati u Grupi. Ako bude prodano mislim da ce se lako naci kupac koji ce platiti trenutnih 16 kuna po dionici

Slažem se da nije vrijeme za prodaju, Rusi neće dati Belje za 16 kn
Drugo, do prodaje dijelova koncerna treba riješiti pravno stvari oko vlasništva, oko međusobnih jamstava i sl. Mislite da Jamnicu ne bi piknula C.Cola da su stvari bile čiste?
Treće, dokap? Što imaju Rusi od toga? Jesu li oni bankari ili poljoprivrednici? Rekli su nebrojeno puta da ih ne zanima ulazak u vlasništvo nego vraćanje glavnice…
Dakle držim da je još jedan uteg, onaj oko dokapa i istiskivanja, maknut
Sad još samo da vidimo kolika je stvarno profitabilnost Belja bez ‘kuhanja knjiga’

Stvarno mislim da se nije za BLJE, VPIK, ZVZD i LEDO moglo dogoditi ništa bolje od ovog…



Nece ovdje biti razvodnjavanja dionica. Dolazi novih milijardu eura sto ce potpuno stabilizirati sustav. Nakon toga slijedi prodaja dijela koncerna i vracanja kredita. Pitanje je da li ce Belje biti prodano ili ce ostati u Grupi. Ako bude prodano mislim da ce se lako naci kupac koji ce platiti trenutnih 16 kuna po dionici

Slažem se da nije vrijeme za prodaju, Rusi neće dati Belje za 16 kn
Drugo, do prodaje dijelova koncerna treba riješiti pravno stvari oko vlasništva, oko međusobnih jamstava i sl. Mislite da Jamnicu ne bi piknula C.Cola da su stvari bile čiste?
Treće, dokap? Što imaju Rusi od toga? Jesu li oni bankari ili poljoprivrednici? Rekli su nebrojeno puta da ih ne zanima ulazak u vlasništvo nego vraćanje glavnice…
Dakle držim da je još jedan uteg, onaj oko dokapa i istiskivanja, maknut
Sad još samo da vidimo kolika je stvarno profitabilnost Belja bez 'kuhanja knjiga'

Stvarno mislim da se nije za BLJE, VPIK, ZVZD i LEDO moglo dogoditi ništa bolje od ovog…
[/quote]
Nevjerovatan zakljucak i optimizam bez pokrica!
Rusi nisu dobrotvorna ustanova i bas njih briga za male dionicare !
Ta drustva su jamac za ogromne kredite koji se moraju vratiti na ovaj ili onaj nacin.Sada je jasno da se ne moze platiti iz redovnog poslovanja!
Ta ,ako niste primjetili,upravo se otvara nesto poput kontroliranog stecaja sa preustrojem!
Svakodnevno,daleko vece firme od Belja i nabrojanih drustava bankrotiraju ako ne mogu placati dugove ,po cijelom svijetu.Vlasnici se mjenjaju,a dionicari ostaju u pravilu bez svega!
Zar mislite da ce Banke ,vjerovnici dijeliti “potencijalni profit” sa malima?
Pogledajte velike repo poslove Agrokora ,gdje daje dionice da bi dosao do nekog casha.Kako ce izvrsiti reotkup ako nema novca niti za tekuce poslovanje!
Pogledajte cijenu Agrokorovih obveznica na burzama?Prodajni stampedo!
Rejting je na razini smeca!
Isto se pisalo nekada za Dioki,Dakovstinu,Validus.Kolege se vjerovatno sjecaju,a moze se i provjeriti na forumu!
Ovo je nazalost “okrutni kapitalizam” ,a jedina nada je da se Drzava aktivno ukljuci i koliko-toliko zastiti radnike i dobavljace i bankarski sustav.
Mozda neka drustva u sastavu Agrokora i opstanu,neka mozda i ne!
Neka ce se mozda restrukturirati,dijelovi nekih prodati,ali na nacin da vjerovnici namire dugovanja!
Dionicari su sada “zadnji u nizu”!
Ono sto je sada sigurno je da treba pricekati nova izvjesca i bilance i “skenirati” pravo stanje.
Nakon toga ce,vjerujem,mnoge stvari biti jasnije!

New Report

Close