BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

CERP bi realno do kraja godine mogao prodati sve što su naumili. Ali i kad se to desi, dionica najvjerojatnije neće automatski krenuti gore, iz razloga što sad dionice prelaze u ruke relativno malih dioničara (npr. poput mene) koji će isto tako biti vrlo skloni da ih prodaju ako dionica malo skoči ili jednostavno vide bolju priliku.
Ja rast očekujemo nevezano uz CERP u slučaju da:
1. Značajno poprave rezultati poslovanja
2. Agrokor odluči smanjiti svoj udio u vlasništvu
3. Nekom većem investitoru ova dionica zapne za oko

Dokle se god netko razbacuje sa dionicama ima veliku količinu i nada se da će ih kupiti u većim količinama po nižoj cijeni i to mu vjerojatno uspijeva.
Koji smo mi apsurd od svega što je normalno a to je da je dionica ova preko 100 Kn ja i mnogi drugi dioničari bi vjerojatno kupovali i stvarali neki kapital, a ovako kad vidim da kupim po 27, sutra je 26, pa kupim po 24 slijedeći dan 20, pa kupim po 19, opet je sljedeći dan 18 di je tu razum, mislim da ga nema, i nema to veze sa ulaganjem to se zove pljačka.
Koliki su mali kupovali preko 300 i mislili kako je to pametno pa ode na 200, mislili da je jeftino ode na 100, opet isto mislimo ode na 70, opet jeftino niže ne može, ode na 50 Kn ispod toga nikako ode na 40 Kn, pa 30, evo i na 20, uskoro ćemo je gledati po 17, 16, 15 Kn mislit ćemo jeftino, kad ono evo ih po 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i delist. sad je stvarno jeftino ali za koga, gazdu koji nas je isplatio ili kako već to možete nazvati u slobodnom hrvatskom rječniku recite Vi meni, Ja više ovu dionicu ne kupujem dok je viša od 2 Kn.

Vaš link …

Clanak 30.3 Upotreba dobiti se mijenja. [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


@pozitiva2
Ako je cijena povoljna,zasto nema kupaca?
Zasto vi ne kupujete "u tisini"???

Pa kad već pitate, ja imam dovoljno, a kupaca ima malo jer ih ima malo na cijeloj ZSE.
A Vama ako je skupo, prodajte odmah (ali naravno da nemate ovu dionicu – kao ni bilo koju na ZSE jer su Vam sve PRESKUPE !!!!
I da dođu na 1 lipu, sa milijardama keša na računu, opet bi Vam bile PRESKUPE !!!!

I tako iz dana u dan, na svakoj dionici (a osobito na onima koje su u padu) !!!

Kao što reče jedan stari forumaš iz dobrih starih vremena: “e moji dioničari[emo_vrtimise]”



@pozitiva2
Ako je cijena povoljna,zasto nema kupaca?
Zasto vi ne kupujete "u tisini"???

Pa kad već pitate, ja imam dovoljno, a kupaca ima malo jer ih ima malo na cijeloj ZSE.
A Vama ako je skupo, prodajte odmah (ali naravno da nemate ovu dionicu – kao ni bilo koju na ZSE jer su Vam sve PRESKUPE !!!!

Tko se držao savjeta Bakice kad je HANFA dala obvezu javne ponude kad je upozoravala da od ponude neće bit niš. Bilo je drvlje i kamenje po istoj. Sad kad Bisakovi upozorava opet pljuvanje po istom a čovjek je još uvjek u pravu koliko god nam se ne sviđaju njegove prognoze. Moguće da dođe i ovdje promjena smjera ali mi koji smo zaglavili u Belju smo propustili rast drugih dionica. Svojevremeno Belje bilo na 80 kn. kao i Maistra sad je ova jedno deset puta skuplja od Belja. Ja se odlućio za Belje. Isto tako na neki 40 kn Veterina i Belje egal sa cijenom ja izlazim na 50 i pojačavam Belje. Veterina jedno 4 puta na višoj cijeni od belja. E moj Bisakovi Vi ste krivi jer sam išao protiv vše procijene( šala nemj krivo razumjet)
I da dođu na 1 lipu, sa milijardama keša na računu, opet bi Vam bile PRESKUPE !!!!

I tako iz dana u dan, na svakoj dionici (a osobito na onima koje su u padu) !!!

Kao što reče jedan stari forumaš iz dobrih starih vremena: "e moji dioničari[emo_vrtimise]"
[/quote]

Svi se čudom čudimo , pa je li moguće da dionica pada, pa pada, pa pada …..
A Belje ima najmodernije farme, toliko tisuća hektara zemlje , od države prima
toliko milijuna poticaja ,a proizvodi Belja su najbolji sa toliko zlatnih medalja.
Sve je to istina , a u čemu je onda kvaka?
Kvaka je u tome što osim što Belje ima sve naj – naj ,ima i naj gazdu……

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

90%-tni krivac za ovu razinu na kojoj je Belje danas je CERP odnosno branitelji kojima se do sada podijelilo preko 400 000 dionica! Ostalih 10% su losa izvjesca i drhtave rucice! S obzirom da CERP ima jos 178 000 dionica u svom portfelju realno je za ocekivati da ce cijena jos dolje osim ako ne dodje do zesceg preokreta u poslovanju. Samim time nitko nije blesav da ne priceka nize razine. Sve dok se CERP iskrcava i dok ne podijeli zadnju dionicu za mene nema kupnje!
Zivjeli!

Imam neku malu količinu ove dionice, prosjek 38 kn, pa smatram da mogu nešto napisati.

Generalni problem je da se ne želi ulagati na ZSE.

Deflacija je u glavama i to je osnovni problem.

Nema se povjerenja, ne vidi se bolja budućnost, sentiment je negativan, vlada skepticizam, ne vjeruje se Vladi, Upravama, vlasnicima, statistikama niti financijskim izvješćima.

A što se kapitala tiče, banke su pune.

Na svim nivoima lansiraju se lažni podaci, od malih društava preko vlasde do statističkog zavoda. Nakon što prođe izvjesni vfremenski razmak vidi se dasu
podaci bili lažni, a obećanja neispunjewna. Zato ljudi ne žele riskirati jer ne
znaju tko je s kim što u četiri oka dogovorio.

07.07.2015. CERP 176 675 -1854

koliko mogu primjetiti, malo po malo dolazi iz …………u glavu, da je Todorić ikada dijelio sa malim dioničarima i o njima brinuo i on bi sada bio mali dioničar

belje je dobra kompanija, a očajna dionica…i tako će vjerujem ostati sve dok je gazda ne delistira

Ignore: KressoM, delux

kako će je delistirat??koliko ima udjela trenutno u firmi?’možda njega netko delistira u remetinec…

Znam samo da mi je ulaganje u ovu dionicu najlosiji pothvat do sad..necu je prodavati ali ovakvu pasivnost i slabu potraznju nisam ocekivao s obzirom da je u tu firmu ullozeno 2,5 milijardi kuna..

@magnat
Ulozeni su krediti.
Zaduzivalo se po kamatama koja ova proizvodnja tesko moze “servisirati”!!!!
Pozzz

New Report

Close