BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojte pricati gluposti vise ako uzme Mercator Agrokor ce pomoci Belju i svim ostalim tvrtkama u sastavu da smanje zaduzenost IPO m . Ulaskom svjezeg kapitala i smanjenjem svog udjela ce smanjiti zaduzenost svih svojih clanica koncerna pa tako i Belja .

Cijim ipom? Tko ce kome dijeliti novce? Smijemo li i mi stati u red?

Kanabis nisam pretjerao.
Dao sam konzervativnu procjenu.
Ako ne znas racunovodstvo, slozeni kamatni racun,sto se javljas?
Pojednostavi maksimalno.
Koliko je 8,5 % od 1,5 milijardi?
To bi nestalo ako se dug zamjeni kapitalom.

Ne da mi se dalje pisati o popratnim ucincima te transakcije.
150 je konzervativno.
U najmanju ruku REALNO.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

P.E. je napokon izjavio nesto suvislo na ovoj temi. Nije ni cudo jer na 100 bedaka ide bar jedan koji misli, ostali lupetaju. Zasto ne vratiti dug dokapitalizacijom i rijesiti se kamata?

Čemu se ulažu toliki napori da bi se objasnilo zašto BLJE-R-A neće vidjeti vaše novce? Koga briga, ako ne želite uložiti ovdje, ne morate! Ako ne postoji interes, čemu piskaranje?

Belje ima jako puno malih dioničara. Da li ih se ovdje pokušava zaplašiti? Sumnjam da ih ovo čita više od 1-2%.

Da netko odluči ulupati veću lovu u ovu dionice (ili bilo koju drugu), pa makar bio “nepoznati” fond ili dobitnik na lutriji (karikiram), vi o tome ne biste imali pojima. Dionica bi rasla, a vi bi se čudili ko pura d….

Zasto se svi hvatate za neko zastrasivanje i toboznji bijeg dionice. Na ovoj temi nema nikakvih procjena o poslovanju, niti vrijednosti belja. Sve se temelji na daj boze da sam upravu i da ga netko pogura. Ja bi volio da netko moje dionice tako rasprodaje, jer ih ovako dosta tesko skupljam, a siguran sam da ne bi potonule ni 10%. Belje je vec palo 60%. To je njegova prava vrijednost. A moje misljenje je da ce i dalje biti u silaznom kanalu.

mene zanimaju samo konkretne činjenice belja, nikakav FI koji je sigurno naštiman.
zanima me koliko radnik ima mjesečnu plaču, i da li je prima na vrijeme.
pa onda kolika je ta plača u ledu , konzumu, vupiku , podravci itd.
poslije plače zanima me i zaduženost nutarnja i vanjska.

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]


Zamjena duga za kapital kojom se plasi je zapravo prilika da se ovi koji su ulazili ispod 60 KUNA OBOGATE.Nestankom 1,5 milijardi kuna duga,belje postaje firma sa cirka 150 milijuna dobiti godisnje.Za one koji razumiju racunovodstvo znaju sto pisem.
U tom slucaju Agrokor dobiva novih 15 milijuna novih dionica i imate 23 milijuna ukupno dionica.Podijelite 150 milijuna dobiti sa 23 milijuna okvirno dobijete okvirno 7 kuna dobiti po dionici.
Na ovu cijenu to bi bilo p/e nekih 5.Bila bi to najbolja dionica na trzistu,sa zavrsenim investicijama i profitabilnim poslovanjem.
Zbog sporazuma o zajednickom djelovanju ne moze ici smanjenje nominale za pokrivanje gubitaka.Niti moze zamjena duga ici ispod 100 kuna,jer je nominala 100 kuna.
Vec samom najavom eventualne zamjene duga za kapital po 100 kuna, rast cijene je izniman.

Da li je sada jasnije da vam to ide u korist a ne na stetu?


Zamjena duga za kapital po cijeni 100 kuna po dionici je suluda!!!
Zar mislite da je “Gazda munjen”!!!
Ako to procijeni,a gubici se i dalje “gomilaju”,može promijeniti i nominalu u skladu sa Zakonom!!!
Može što hoće jer ima večinski paket i kontrolira dug!!!
To je jedina istina!!!
Pozdrav

@bisakovi

gazda kontrolira dug koji je sam napravio – žalosno
može sve što hoće – pitanje jer nema više glavnog pomagača linića
ima večinski paket – svaka mu čast za njega dao 1 kunu
i to je jedina istina !!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrav

[color=blue][emo_cool] [b]PRAVI DUDEK IMA REGICU , DIONICE BELJE , I OVU DIVNU VLADU[] [emo_palacg][/b] [/color]

Dao je 1 kn ali je ulozio milijarde kuna

@bisakovi

Koje su vase prognoze po pitanju Belja u buducnosti.
Tu ne mislim na sutra, mj., 6mj. vec za 5-10g..
Ne zanimaju me dugovanja, krediti, dokapitalizacija, IPO….
Mislite li da je Belje pred propascu ili ima nade da se jednog dana oplodi silni novac koji je ulozen u firmu?
Ima li nade da se ocuva pozamasan broj radnih mjesta?
Da li je po vama AUDIO(CERP) imao imalo utjecaja na ovoliki pad cijene?

I da izdaju novih 15 miliona dionica u zamjenu za dug, sa vec postojećih 8 mil dionica ispasti ce opet da vrijedi minimalno 100 kn po dionici

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Da ako izdaju po 100kn, ali odakle vam tih 100kn?? Sto ako izdaju 75 milijuna dionica po 20kn? Firma ce svakako zivnuti i ako vam nije bitan vas novac i ako mozete cekati povrat ulozenog 100 god, tada vas cijena dokapa ni ne treba zanimati. Bitno da se lova okrece.



@bisakovi

Koje su vase prognoze po pitanju Belja u buducnosti.
Tu ne mislim na sutra, mj., 6mj. vec za 5-10g..
Ne zanimaju me dugovanja, krediti, dokapitalizacija, IPO….
Mislite li da je Belje pred propascu ili ima nade da se jednog dana oplodi silni novac koji je ulozen u firmu?
Ima li nade da se ocuva pozamasan broj radnih mjesta?
Da li je po vama AUDIO(CERP) imao imalo utjecaja na ovoliki pad cijene?


Mislim da “Belje” neće bankrotirati i da nije “pred propašću”!!!
Ako su dugovi “Belja” veći od investicija,kratkoročno perspektiva definitivno nije dobra.”Belje” jednostavno ne može “servisirati” silne obveze i poslovati pozitivno!!!Dakle,vjerujem da će i ovu godinu društvo završiti sa velikim gubitkom!!!
Vjerujem da neće biti bolje sve dok se društvo ne dokapitalizira i oslobodi ogromnog tereta dugova!!!
Također sam uvjeren da će vlasnik čekati najpogodniji trenutak za njega da “zaokruži” vlasništvo dokapitalizacijom,a sve do tada dionicu “čekaju teški dani”.Dakle,pokušat će za što manje novaca dobiti što veći vlasnički dio!!!
Nakon toga,nije isključeno delistiranje dionice i “izlazak” sa burze te isplata dioničara po nekoj “mizernoj” burzovnoj cijeni!!!
Kada će do dokapitalizacije doći,teško mi je predvidjeti,ali smatram da će definitivno čekati nižu cijenu na burzi i smanjenje BV-a.
On definitivno ne mari za male dioničare.Oni su mu samo teret.
Otpuštanje dionica od strane Države,po meni,ima minoran utjecaj na cijenu na što ukazuje usporedba broja otpuštenih i protrgovanih dionica( s tim da svi stjecaoci sigurno nisu prodavali dionice)!!!
Pozdrav

@bisakovi

Hvala na odgovoru.
Sad mi je jasnije vase stajaliste.
Ipak, ne mogu se oteti dojmu da imate interesa kako za ovu dionicu tako i za dlkv ako se ne varam 🙂
Jos jedna stavka koja nije za zanemariti po pitanju Belja, a to je turisticka sezona, odnosno “spica” turisticke sezone koja je pred vratima.

New Report

Close