BLJE (Belje d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BLJE (Belje d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa ne vrijedi baš duplo brat bratu, barem ne danas, ali za godinu dvije kad se osjeti otvaranje tržišta i masivno povećanje prihoda bit će lijepo ovdje.
da se razumijemo, sutra bi mogli zaroniti i fino ispod 70 s ovom današnjom ružnom crvenom svijećom, ali vjerujem da bi se mogao lijepi čekić sutra formirati na dnevnom grafu ili barem doji, pa treba sad uloviti dno. sve što je u ovom izvješću ekipa u top10 je očekivala i uračunala u cijenu kupnje zadnjih mjeseci.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Dali mozda postoji kakva opasnost od stecaja ili predstecajne nagodve s obzirom na velik dug i gubitke koji se nizu iz godine u godinu?

P.s imam dionice belja

bolje je platiti kamate agrokoru nego porez na dobit državi 🙂
to ima samo u hrvatskoj

ali ja ipak kupujem belje

Status Quo: Roll Over Lay Down

pršle godine rezerve iz dobiti 39 miliona kuna
ove godine ih nema, ali su dani zajmovi povezanim poduzetnicima, dePoziti i slično u visini od oko 80 miliona kuna ( 2 X 40 MILIONA )
zna li netko što to znači ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Cemu panika?OPERATIVNA DOBIT JE 65 MILIJUNA KUNA!Pricekajmo konsolidirano,prosle godine nas je ugodno iznenadilo!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


hvala prodavateljima danas, vratio sam danas 2/3 ukupne poziciju iskrcane prije na 82+. malo sam još ostavio prostora za one koji će i ako će kamikazno na 70 otresti. trebalo je malo strpljenja ali TA uvijek dođe na svoje.

Sve je to lijepo, ali zašto bi belje sad raslo? U najboljem slučaju ostat će oko 70 kn, a možda i kliznuti opet prema 60 kn… kakav je smisao sad se krcati takvom dionicom, pogotovo što nije ni nešto posebno palo nakon ovakvog izvješća?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Dali mozda postoji kakva opasnost od stecaja ili predstecajne nagodve s obzirom na velik dug i gubitke koji se nizu iz godine u godinu?

P.s imam dionice belja

ja bih strahovao kada nebi znao da belje ima jedne od najmodernijih farmi u europi,od prosle godine novu vinariju,toliko obradivih povrsina,proizvodnju i sve ostalo…a sad sto necemo zaradit u roku od 2 dana to je druga prica 😛


Sve je to lijepo, ali zašto bi belje sad raslo? U najboljem slučaju ostat će oko 70 kn, a možda i kliznuti opet prema 60 kn… kakav je smisao sad se krcati takvom dionicom, pogotovo što nije ni nešto posebno palo nakon ovakvog izvješća?

zašto će vrlo brzo natrag na 80? iz jednostavnog razloga, jer je u tijeku jaka akumulacija svo ovo vrijeme zadnjih mjeseci, a ne distribucija. a sad evo moje skromno razmišljanje što je tomu možda razlog i zašto se pojedini skrbnički jako krcaju svo ovo vrijeme untaoč “blijedim” izvješćima (do neki dan sam i sam bio skeptičan na ovu varijantu):
kako se šuška po kuloarima ako stvarno Toda proda Konzum+IDEA+Mercator (ili samo Konzum+IDEA) Carrefouru uz dodatak ugovoru o prodaji u vidu dugogodišnjeg ugovora o plasmanu proizvoda Agrokor sastavnica na police svih retailera u vlasništvu Carrefoura onda Belje, Jamnica, Zvijezda, Pik, Ledo idu orbitu. Agrokor ovime rješava dug, značajno popravlja bilancu i kreditnu sposobnost, izlazi iz retaila i ulazi samo u proizvodnju.
markirajte ovaj post [emo_smijesak]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Ipak-
http://www.freshplaza.com/news_detail.asp?id=105843

Ocekuje se ponuda za Mercator.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

Da je Belje dokapitalizirano s 270 milijuna kuna kako je bilo dogovoreno danas bi ova kompanija bila u lijepom plusu. Belje nije dokapitalizirano nego iskamtareno Agrokorovim kreditima. Mogao je gospodin male dioničare pustiti pri dokapitalizaciji i prodati ima koju dionicu po 100 kuna, ali ne. Pohlepa ga je obuzela, tad je prelijetao Baranju s novinarom Jutarnjeg u helikopteru diveći se svom postignuću: ” Vi­di­te ovo do­lje, to je naše. To smo sa­da ku­pi­li… Po­gle­daj­te, ovi si­lo­si do­lje, to je ­isto naše. To će­mo sve srušiti pa ispo­če­tka… Vi­di­te ono bi­je­lo. To je naša far­ma ”

http://www.jutarnji.hr/todoric–strast-za-zemljom/190289/

Hvaljen Isus i Marija!


kako se šuška po kuloarima ako stvarno Toda proda Konzum+IDEA+Mercator (ili samo Konzum+IDEA) Carrefouru uz dodatak ugovoru o prodaji u vidu dugogodišnjeg ugovora o plasmanu proizvoda

kuloari svasta pricaju i ne sjecam se slucaja kad su se suskanja pokazala tocnima.
ja radje slusam logiku a ona mi govori da ovo sa obvezom nije i nece biti ni blizo gotovo a toga se i toda sigurno boji. On nema mira da god ne podnese tu ponudu a koji mu ja najbolji nacin minimiziranja stete?
Pa da za sicu pokupi sto vise dionica. A i ta sica je sa ovih razina zarada od 30-40% sta ce mnogima vjerovatno biti primamljivo i u slucaju nove obveze koju naravno nece nametnuti ovaj pier lezilebovic matek (jel se oglasio oko todine izjave i one mamipulacije trzistem?) kod koga drzava moze i usmeno sklapati poslove… ali ko zna sta novoj upravi hanfe moze pasti na pamet.
a onda ni to vise nece biti problem.

U top 10 usla Erste banka d.d..
Ne skrbnicki vec osnovni racun.
Jedina dionica na trzistu gdje je banka u top 10.
???????

Jucerasnje izvjesce..
EBITDA je + 142,5 mil. hrk.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !


Sve je to lijepo, ali zašto bi belje sad raslo? U najboljem slučaju ostat će oko 70 kn, a možda i kliznuti opet prema 60 kn… kakav je smisao sad se krcati takvom dionicom, pogotovo što nije ni nešto posebno palo nakon ovakvog izvješća?

slažem se, Belje bi se sad trebalo duže vrijeme zadržati oko 70 kn ili ispod toga, tako da ima puno boljih pickova na tržištu, naravno svatko neka sam odabere….

Predobra dionica

nevjerojatno, nakon ogromnog gubitka Belja, mali ulagači naguravaju se na kupnji na 70 kn…da je gubitak 200 milja kuna, valjda biste digli belje na 100 kn…. blago vama kad ne čitate FI i zabijate glavu u pijesak

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

New Report

Close