BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo na dnevniku HRT objavili da je definitivno potvrđeno da Bush dolazi u HR i da najvjerojatnije sa sobom nosi pozivnicu za NATO…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Upravo na dnevniku HRT objavili da je definitivno potvrđeno da Bush dolazi u HR i da najvjerojatnije sa sobom nosi pozivnicu za NATO…

da a ocel i investitore sa sobom dopelati,kad nas Mejsic ide u Libiju vodi i gospodarstvenike
[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Dali večerašnja vijest da če Bush početkom travnja službeno posjetiti HR, kao i skori poziv Hrvatskoj u članstvo NATO-a, mogu pozitivno utjecati na kretanja na burzi? Moje je mišljenje da bi to moglo dati dodatnu sigurnost investitorima iz inozemstva.

Ako na onu vijest danas da možda zgotovimo pregovore sa EU nagodinu nitko nije trepnuo, ja ne znam kako nam ta vojna organizacija može pomoći.

Nemojte samo floskule da smo sad sigurniji od napada, jer nas ima tko branit. I tako će za godinu-dvije, svi iz okruženja koji nas mogu napasti biti u istom NATO.
A NATO nam neće dići niti kreditni rejting ni BDP ni smanjit inflaciju.

Ma daj nek više bude up, ali mislim…
Ako je to sad rješenje svih naših problema, onda smo kreteni što smo do danas padali.

No respect


Ako na onu vijest danas da možda zgotovimo pregovore sa EU nagodinu nitko nije trepnuo, ja ne znam kako nam ta vojna organizacija može pomoći. Nemojte samo floskule da smo sad sigurniji od napada, jer nas ima tko branit. I tako će za godinu-dvije, svi iz okruženja koji nas mogu napasti biti u istom NATO. A NATO nam neće dići niti kreditni rejting ni BDP ni smanjit inflaciju. Ma daj nek više bude up, ali mislim… Ako je to sad rješenje svih naših problema, onda smo kreteni što smo do danas padali.

[thumbsup] istina,mnogo je dobrih vijesti bilo a mi nismo trzali tak da ni ja vise nisam siguran sto moze pokrenut[undecid]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Ako na onu vijest danas da možda zgotovimo pregovore sa EU nagodinu nitko nije trepnuo, ja ne znam kako nam ta vojna organizacija može pomoći. Nemojte samo floskule da smo sad sigurniji od napada, jer nas ima tko branit. I tako će za godinu-dvije, svi iz okruženja koji nas mogu napasti biti u istom NATO. A NATO nam neće dići niti kreditni rejting ni BDP ni smanjit inflaciju. Ma daj nek više bude up, ali mislim… Ako je to sad rješenje svih naših problema, onda smo kreteni što smo do danas padali.

Predlažem čitanje literature na temu: dobre vijesti, a burza pada.

I love the Smell of Profits in the Morning


SLK: ” Ako na onu vijest danas da možda zgotovimo pregovore sa EU nagodinu nitko nije trepnuo, ja ne znam kako nam ta vojna organizacija može pomoći. Nemojte samo floskule da smo sad sigurniji od napada, jer nas ima tko branit. I tako će za godinu-dvije, svi iz okruženja koji nas mogu napasti biti u istom NATO. A NATO nam neće dići niti kreditni rejting ni BDP ni smanjit inflaciju. Ma daj nek više bude up, ali mislim… Ako je to sad rješenje svih naših problema, onda smo kreteni što smo do danas padali. ” Predlažem čitanje literature na temu: dobre vijesti, a burza pada.

znamo mi dobro sto to znaci
[cry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

mislim da pretjerujete s političkim vijestima. one su dobre i sve je to cool, ali mislim da nitko od velikih ionako nije nešto jako ozbiljno shvaćao opasnost od kosova ni mogućnost udaljavanja hrvatske od eu sve dok je sanader na vlasti. tako da se te dobre vijesti i ne tiču glavnog razloga pada crobexa.

ono što zaista brine investitore je mogućnost širenja recesije i zbog toga neispunjavanja profita koji su se projicirali za 2008. i uračunavali u cijene još prije godinu dana. jasno je da je taj strah ovog časa već prešao racionalne okvire, ali kad je potpomognut spekulativnim igrama fondova hebeš ga održava se.


Predlažem čitanje literature na temu: dobre vijesti, a burza pada.

mislim da je općenito malo previše panike zbog crobexa. nije istina da je crobex crven dok su drugi zeleni.

evo samo usporedbe za dva perioda:

26.2. do danas:
eu stoxx 50 -7.65%
crobex -5.13
dow -4.25 (danas u 16h kad se zatvarao crobex bilo je oko -6%)

ili još jasnije od 18.2. do danas:
crobex +0.37
dow -1.55
eu stoxx 50 -5.62

mistificiranje pada crobexa je nepotrebno sijanje panike. padao je jače do sredine veljače, od tada se drži bolje od većine razvijenih tržišta.

pozdrav fond menađerima………..
http://www.youtube.com/watch?v=OIi22TucBy0&feature=related

ZSE CLOSING BELL
Kroničan manjak kupaca na burzi
Autor/izvor: Mario Gatara
CROBEX – Najnoviji pad CROBEX-a doima se posve logičnim i odlično se uklapa tmurnu sliku svjetskih financijskih tržišta, nakon što tračak optimizma od prethodnoga dana (začinjen i odgovarajućom dozom euforije) domaći ulagači nisu uspjeli pretočiti u pozitivan rezultat.
Umjesto toga, indeks Zagrebačke burze skliznuo je tijekom jučerašnje trgovine na negativan teritorij, a crna je serija nastavljena i danas, šesti dan zaredom, gurnuvši CROBEX na korak do okruglih 4.000 bodova. Sukladno već uobičajenom scenariju, minus je postupno bujao, a korekcija tijekom dana poprimala sve ozbiljnije razmjere, pa je s konačnih 1,6% pada vrijednosti indeksa gotovo u potpunosti anuliran ionako skroman oporavak, a brojna izdanja (baš kao i CROBEX) stigla nadomak najniže ovogodišnje razine.

Samo zahvaljujući izdašnoj dividendi, HT (ZSE:HT-R-A) za sada nije u skupini najugroženijih, no to ne znači da su dotične dionice bile pošteđene utjecaja pesimista. Cijena im se niti u jednom trenutku nije izdigla iznad 330 kuna, a uz desetak milijuna kuna prometa, dionice su trgovinu zaključile s dnevnim padom od 1,2%. U usporedbi s opisanom izvedbom, klizanje brodarskih dionica, koje su ponijele etiketu istaknutih gubitnika, doima se u najmanju ruku zabrinjavajućim. Ako ne i alarmantnim, jer nakon što se dionica Atlantske plovidbe (ZSE:ATPL-R-A) spustila do svježeg ovogodišnjeg minimuma (i najniže razine od 2.400 kuna), još neugodnije će zazvučati podatak kako je gubitak od početka godine odnio čak trećinu tržišne kapitalizacije. U tek nešto boljoj situaciji je Jadroplov (ZSE:JDPL-R-A), no nakon pada od 6,8% (na 573 kune), najniža ovogodišnja cijena (550 kuna) praktički je nadohvat ruke.

Otprilike na jednakoj udaljenosti od minimuma (u apsolutnim brojkama) je i INA (ZSE:INA-R-A), kojoj nikako ne idu na ruku aktualna zbivanja na tržištu nafte. Makar se stječe dojam da to i nije imalo previše utjecaja na aktivnost investitora, koje se svježi news-flow nije osobito dojmio. Indiferentnost je još više dolazila do izražaja u kontekstu dobrih vijesti, što je na najbolji način demonstrirao Institut građevinarstva Hrvatske (ZSE:IGH-R-A), u čijem je slučaju najava ulaska na bugarskog tržište koincidirala s padom cijene dionica od 2,6%, na zaključnih 11.250 kuna, i to nakon što se cijena prethodno spustila sve do 10.810 kuna.

Ali na sve to smo već navikli, baš kao i na činjenicu da signali o aktivnosti institucionalnih investitora uglavnom prolaze nezapaženo. Prikladan primjer za to je Podravka (ZSE:PODR-R-A), koja je skupila 13,3 milijuna kuna prometa (najviše u ovoj godini), no razina od 415 kuna, baš kao i dan ranije, bila je krajnji doseg cijene.
[tongue]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

a ovako izgleda k/p u rep Srpskoj
http://www.blberza.com/v2/EmitentTrgovanje.aspx?hartijaID=375
[sealed]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


fazan: ” Predlažem čitanje literature na temu: dobre vijesti, a burza pada. ” mislim da je općenito malo previše panike zbog crobexa. nije istina da je crobex crven dok su drugi zeleni. evo samo usporedbe za dva perioda: 26.2. do danas: eu stoxx 50 -7.65% crobex -5.13 dow -4.25 (danas u 16h kad se zatvarao crobex bilo je oko -6%) ili još jasnije od 18.2. do danas: crobex +0.37 dow -1.55 eu stoxx 50 -5.62 mistificiranje pada crobexa je nepotrebno sijanje panike. padao je jače do sredine veljače, od tada se drži bolje od većine razvijenih tržišta.

Oni grafovi koje sam prije neki dan stavio na kojima su bila tržišta JI europe, vidi se da se uz slovence , crobex jako dobro drži. Čak sam se začudio da su poljaci i česi unatrag godinu dana u minusu.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

MAKEDONIJA Demokratska stranka Albanaca (DPA) napustila vladajuću koaliciju
Zbog Kosova pada i makedonska vlada

http://vecernji.hr/newsroom/news/international/3033485/index.do

Očito se na Balkanu opet dobro zakuhava samo je pitanje gdje će stati ? Najmanje to zanima Ameriku koja to zakuhava Europi pa da i mi imamo problema kad već oni idu u recesiju.[lol]

New Report

Close