BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PRAVILNIKO RAZVRSTAVANJU KLIJENATA (od danas stupa na snagu…)

http://www.glasistre.hr/?a6dac6e50f9b55f5550dddd0658457ea,TS,2964,,16034,,201974

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/2649.htm


uvođenjem PKD-a će uništiti špekulante i to je dobro! moja obitelj bi bila sretna da zaradi toliko da bi uopće platila porez![smiley]

Kolega spekulanti i day traderi stvarajau pozitivni nus efekt – a to je likvidnost.[cool]

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];

Premješteno iz teme: [color=blue]LKPC (Luka Ploče d.d.)[/color]

Zbog ovog dioničari LKPC mogu mirno spavat, zahvaljujem G.Pusić

Nakon što je Milanović postao novi kandidat za premijera, otvorene su, kažu, špekulacije da je SDP nestabilan i nevjerodostojan partner, što će se ovih dana i pokazati, tvrde. Točno je, kažu u koaliciji, da je Vesna Pusić tražila od Friščića da razvrgne suradnju s HSLS-om. No, doznajemo, to bi joj se moglo vratiti poput bumeranga jer će HSLS iskoristiti priliku i optužiti je za rušenje političkog centra.

U koaliciji HSS-HSLS uvjeravaju nas da bi predizborni pakt HSS-HSLS-HNS bio sklopljen da je na čelu HNS-a bio Čačić, a ne V. Pusić. O tome je čak na predizbornim skupovima nešto govorio i lider HSS-a. Nema govora o tome da su nam već nuđene fotelje i mjesta predsjednika Sabora ili nekih ministarstava, tvrde zeleno-žuti.

&

TRŽIŠTE VALUTA
Dolar na putu oporavka
Autor/izvor: Hina
Ulagači su najavu Citigroupa o prodaji udjela investicijskom fondu vlade u Abu Dhabiju protumačili kao znak da se financijske institucije polako oporavljaju od teškoća koje im je nanijela kriza na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova.

Prodaja vlasničkog udjela u Citigroupu investicijskom fondu iz Abu Dhabija te oporavak cijena dionica na američkom tržištu poduprli su protekloga tjedna na svjetskim deviznim tržištima tečaj zelene valute. Euro je tako oslabio prema dolaru u proteklih tjedan dana za 1,4 posto, spustivši se na 1,463 dolara. Zelena novčanica oporavila se i od najniže razine prema jenu u protekle dvije i pol godine, dosegnuvši vrijednost od 111,06 jena, 2,5 posto više nego u tjednu ranije. Dolar je ojačao i 2,8 posto prema švicarskom franku, tako da stoji 1,1322 franka. Prema britanskoj funti poskočio je 0,23 posto, pa se funtom trgovalo u petak po 2,056 dolara.

Ulagači su najavu američkog bankovnog diva Citigroupa o prodaji udjela investicijskom fondu vlade u Abu Dhabiju protumačili kao znak da se financijske institucije polako oporavljaju od teškoća koje im je nanijela kriza na američkom tržištu drugorazrednih hipotekarnih zajmova. Upravo su ti njihovi problemi značajno pridonijeli slabljenju dolara u posljednje vrijeme. Ta je američka banka prodala udio od 4,9 posto državnom investicijskom fondu iz Ujedinjenih Arapskih Emirata za 7,5 milijardi dolara. “Vijesti iz Citigroupa potaknule su novi val kupovina valuta s višim prinosima”, smatra Geoff Kencrich iz Westpaca.

Izjava potpredsjednika središnje američke banke Fed Donalda Kohna da bi obnovljena previranja na financijskim tržištima mogla snažnije usporiti američke gospodarstvo no što se dosad pretpostavljalo dodatno je potpirila očekivanja da bi Fed u prosincu mogao ponovno sniziti ključne kamatne stope i posegnuti za tom mjerom i u 2008. Ta su pak očekivanja potaknula oporavak cijena na američkim tržištima dionica, dok je dolar neposredno nakon Kohnove izjave potonuo. No, kasnije se oporavio jer su ulagači zaključili da niže kamatne stope nisu nužno loša vijest za zelenu novčanicu, posebno ako potaknu uzlet na tržištima dionica.

BAKICAAA
Riječki Romi jedini glasali za SDP
RIJEKA – Od ukupno 18 članica Mreže romskih udruga Hrvatske, njih je 17 bilo za koaliranje s HDZ-om, a samo su riječki Romi bili za priklanjanje romskog saborskog zastupnika SDP-ovoj opciji. Ustvrdio je to na jučerašnjoj konferenciji za novinare predsjednik Zajednice Roma Primorsko-goranske županije »Romsko jedinstvo«, Surija Mehmeti.
– Sve je izglasano na demokratski način i nema razloga da se volja većine ne ispoštuje, kao što je i bilo. Poručujem riječkim Romima da prihvate takvu odluku, a nadam se kako se sve skupa neće odraziti na inače odličan odnos romske zajednice s gradskim i županijskim vlastima, naglasio je Mehmeti.
Izvor Novi list

U Saboru

Pitanje za zastupnika Roma u Saboru

– Što vas je privuklo u koaliciju sa Sanaderom?

– Satovi, brate, satovi!

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


U Saboru

Pitanje za zastupnika Roma u Saboru

– Što vas je privuklo u koaliciju sa Sanaderom?

– Satovi, brate, satovi!

[smiley][smiley][smiley][smiley]

Bosna se rješava izgleda, a pogledajmo koliko casha se slijeva u fondove.

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,12,2,hanfa_fondovi,100313.jl

2 milijarde samo u listopadu.

Mislim da ćemo u 2008. ponovno imati eksploziju cijena, jer lova se negdje mora uložiti.
A primjetno je i da mirovinski fondovi sve više ulažu u dionice.
Recimo na Ingri kao da se dogovaraju, sad kupuje jedan , sad drugi, sada treći.
Još malo i doći će i četvrti?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi ovdje kolko sam pregledao fondove koji su dali na uvid svi vecinom imaju Ingru.Ja je nemam jer mi se bas ne svidja FA al kad vidim kolko fondova ih drze sve me vise golica[proud]

http://www.kapital-plus.net/index.php?Fondovi

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


plavi ovdje kolko sam pregledao fondove koji su dali na uvid svi vecinom imaju Ingru.Ja je nemam jer mi se bas ne svidja FA al kad vidim kolko fondova ih drze sve me vise golica[proud] http://www.kapital-plus.net/index.php?Fondovi%5B/quote%5D

Dragi kolega, ako se Tebi ne sviđa FA na Ingri, ne znam gdje Ti se sviđa?
PA usporedi sa sektorom, k tome nadodaj da Ingra nije klasični građevinar, pa vidi kako se trže developeri, k tome obavezno pogledaj najave budućih poslova i računaj.

Ovime ti ne savjetujem da kupiš Ingru, to je vrlo bitno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

nigdje mi se ne svidja FA kod gradjevinaca pa je zato i nemam.Ak budem uletao onda vec vidim svoj izbor.Ono sto je bitno kod ove korekcije je to sto su 1. gradjevinci dobili po tamburi onda je masa povukla ostale

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

U četvrtak imamo mini okupljanje forumaša u Splitu.
Ako je tko zainteresiran neka mi se javi na PM ili na forumu pod temu Ležerno-Okupljanje forumaša u Dalmaciji.


Bosna se rješava izgleda, a pogledajmo koliko casha se slijeva u fondove. http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,12,2,hanfa_fondovi,100313.jl 2 milijarde samo u listopadu. Mislim da ćemo u 2008. ponovno imati eksploziju cijena, jer lova se negdje mora uložiti. A primjetno je i da mirovinski fondovi sve više ulažu u dionice. Recimo na Ingri kao da se dogovaraju, sad kupuje jedan , sad drugi, sada treći. Još malo i doći će i četvrti?

Ima li tko podatak u koje dionice ulaže Erste plavi mirovinski fond?
Ostala 3 mirovinska fonda lažu svi više manje u iste dionice – HT,INA,INGRA,VIRO…

To sa velikim priljevom casha u fondove su bajke, barem što se tiče našeg tržišta. Fondovi imaju velikih problema sa isplatom udjelničara i love zapravo nema.
Pogotovo imaju problema manji fondovi iza kojih ne stoje velike banke, poput Zabe, PBZea, RBA i ostalih.
Osobno očekujem uskoro još jedan Crni Utorak ili petak. Nevažno koji će biti dan.
Pripremite pare.[thumbsup]

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Znao sam da Djed Božićnjak nije evropljanin, oni su preškrti da bi išta dijelili

[proud]

Čudne vijesti
Djed Božićnjak je Kirgiz
Foto: corbis

ZAGREB/STOCKHOLM – Švedska savjetnička tvrtka napokon je riješila dugogodišnji prijepor između Grenlanda i Finske o domovini Djeda Božićnjaka, tvrdnjom da je on zapravo Kirgiz.

Tvrtka je izračunala da se optimalna logistička lokacija globalne raspodjele darova za djecu nalazi u brdima u sjevernom Kirgistanu.

Tvrtka je pri utvrđivanju idealnog sjedišta logistike Djeda Božićnjaka uzela u obzir brojne demografske i fizičke parametre poput raspoređenosti maloljetnih stanovnika zemlje i brzinu rotacije planeta.

Čak i pri optimalnoj iskorištenosti lokacije, zadaća kirgiskog Božićnjaka ipak nije laka. Kako bi svih 2,5 milijarde djece na svijetu na Badnjak mogao opskrbiti darovima, Djed Božićnjak zajedno sa svojim jelenom Rudolfom i svim potrebnim suradnicima mora voziti oko zemaljske kugle 5.800 kilometara na sat.

Za svaku pojedinačnu dostavu predviđeno je vrijeme od 34 mikrosekundi.

Budući da nisu poznata kapitalna ulaganja iz sjevernoeuropskih zemalja u božićne projekte u Kirgistanu, zaključak je istraživača da je projekt vjerojatno rezultat domaće pameti, odnosno da je Djed Dožićnjak Kirgiz.

Problem se međutim javlja kad je riječ o stručnim suradnicima Djeda Božićnjaka, jer je Kirgistan većinski muslimanska zemlja. Zapadni stratezi ne mogu se pritom osloniti ni na rusku manjinu u toj srednjoazijskoj državi, budući su Rusi pravoslavci koji Božić slave kasnije, pa bi cijela logistika mogla trpjeti zbog različitih profesionalnih polazišta.

Analitičari pretpostavljaju da bi se rješenje moglo pronaći među pripadnicima njemačke manjine u toj zemlji.

Švedski dnevnik Dagens Nyheter piše kako je istraživanje dovelo do nesuglasica u finskom ogranku globalnog koncerna Djeda Božićnjaka.

Finska već godinama bojkotira kongrese Djedova Božićnjaka, koji se svakog ljeta održavaju u Kopenhagenu. Razlog bojkota jest inzistiranje Finaca da se nastavi tradicija parka Djeda Božićnjaka u Rovanemiju u Finskoj.

Savjetnička tvrtka koja je izradila izračun i time dovela do kaosa u skandinavskim strategijskim predbožićnim planiranjima, razašilje detaljne rezultate svoga istraživanja kao božićnu čestitku svojim mušterijama.(H)

Stagflacija je svemu kriva

Premješteno iz teme: [color=blue]LKPC (Luka Ploče d.d.)[/color]

Ne bih baš ja vjerovao SDP-u…moguće je da će i smjeniti Ivana Pavlovića baš iz inata, odgoditi dokapitalizaciju na neki rok, i tražiti način za neki drugi model financiranja..sve kontra HDZ-a.
Naravno, prije toga moraju formirati vladu, no vjerujem da su šanse za to minimalne.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close