BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

deimos:

Mene muci drugo pitanje, ki to more platit?

Obveznice koje će odvesti državu u bankrot,pa ćemo i državu prodati,ionako odavno govorimo da će nam prodati držau. Boli nas briga,možda se budemo zvali Qatar ili Njemačka….[smiley2]

Malo me to brine, jer kad zbrojim sve najavljene poslove u gradjevini, iznos prelazi hrvatski BDP… [smiley1]. Mozda ne umijemo da radimo, ali umijemo da gradimo?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Pa gdje su svi? Što ovjeravate punomoći??

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Pa gdje su svi? Što ovjeravate punomoći??

Mene bilo odlogiralo, pa pretpostavljam da je neki tehnicki problem… Puklo…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ajmo malo plašiti narod…

Greenspan predviđa slom burzi

Alan Greenspan smatra da su trenutna previranja u mnogim aspektima identična onima koja su obilježila 1987. i 1998. godinu.
“Tržišna kretanja posljednjih sedam tjedana u mnogim su aspektima identična onima 1998., kao i onima koja su dovela do burzovnog kraha 1987.”, kazao je bivši predsjednik američke središnje banke Fed Greenspan u četvrtak navečer u Washingtonu, na događaju kojeg je organizirao akademski časopis Brookings Papers on Economic Activity.
Poslovna ekspanzija rezultat je euforije dok su kontrakcije rezultat straha ulagača, kazao je nadalje Greenspan, koji se na čelu Fed-a nalazio od 1987.-2005. No, i dalje je prisutan u svijetu financija kao konzultant Deutsche Bank i savjetnik Gordona Browna.
Oni misle da mogu kontrolirati situaciju, no zapravo ne mogu, bez obzira na to koliko su moćni, tržište je moćnije.”

Ron Paul, kongresmen

Naime, ekonomisti općenito vjeruju da isti čimbenici potiču i ekspanzije i kontrakcije, no Greenspan ističe da je faza gospodarskog rasta nešto posve drugo, dok je strah – a to je ono što je nastupilo sada – daleko potentnija sila od euforije, prenosi nadalje Wall Street Journal.

U 1998. hedge fond Long-Term Capital Management raspolagao je sa 100 milijardi dolara kapitala, ali je propao pod pritiskom ruske dužničke krize, koja je poharala mnoga tržišta derivata i izazvala slom na azijskim burzama.
Na cijelu se priču odlično nadovezuje i misteriozni investitor koji riskira gubitak od jedne milijarde dolara ukoliko Dow Jones Eurostoxx 50 indeks ne izgubi između jedne trećine i polovine vrijednosti do 21. rujna.

Investitor je stavio 245.000 opcija za prodaju dionica navedenog indeksa, a financijski ugovor takvog tipa između dvije strane omogućava zaradu kupcu jedino u slučaju pada vrijednosti imovine koja je predmet ugovora.
Brokeri su već nazvali ovaj dogovor „bin Ladenovska trgovina“, jer bi samo neki događaj magnitude 9-11 mogao jako srušiti vrijednost indeksa i omogućiti zaradu na tako kratkoročnom poslu. Naime, u slučaju takvog pada, nepoznati investitor zaradio bi oko dvije milijarde dolara.
Druga moguća katastrofa bila bi odluka Kine da ispuni prijetnje i sruši dolar rasprodajom svojih ogromnih dolarskih rezervi po „veleprodajnim cijenama“.
Slična kataklizmička predviđanja dolaze i od teksaškog kongresmena i predsjedničkog kandidata Ron Paula, koji tvrdi da su svi pokušaji FED-a da spasi tržište „bacanje novaca u rupu“ i da je ekonomski kolaps neminovan.

„Oni misle da mogu kontrolirati situaciju, no zapravo ne mogu, bez obzira na to koliko su moćni, tržište je moćnije“, tvrdi Paul. Dovodeći u pitanje i sam civilni poredak u SAD-u, vjeruje da je pred vratima mogućnost uvođenja izvanrednog stanja u slučaju kraha burze.

http://www.jutarnji.hr/novac/trziste_kapitala/clanak/art-2007,9,7,greenspan_kriza,89129.jl

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Pojava gurua je los znak na burzi [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Pojava gurua je los znak na burzi [smiley1]

S obzirom da smo vidjeli što se treba raditi u takvim situacijama,trebamo tako i raditi. Živce u frižider,spremiti keš i to je to.
S koliko portfelja raditi odlučie sami…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ma di bas pred HT!? Nije ovaj mogao malo pricekat?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Mogao je pričekati slijedeće ljeto,poremetio mi je planove. sad ne znam što ću sa HT-om,upisati na IPO-u ili kasnije kupovati.
Na djelu je prokletstvo telekoma …[smiley2]

Treba biti oprezan,ali mislim ozbiljno. Volio bih kad bi nam se oglasio g.Reich.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

počeo BB, sad nam žene neće bar tri mjeseca gunđat[smiley1]

Heaven or Las Vegas


Ajmo malo plašiti narod… Greenspan predviđa slom burzi …..

meni paše bez obzira što sam 90% u papirima
nemam margin, nemam nikakav kredit, ne planiram kredit niti za HT-žena neda[smiley16]
ali sve što sam do sada uložio nije niti 20% onoga što planiram uložiti u slijedećih par godina,
pa ako neko poruši cijene meni dobro[smiley1]

Heaven or Las Vegas

Jel zna netko, jel se moze otkazat u SDA da dolaze one obavijesti o transakcijama? Brate mili, omanju sumu sam vec unistio…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Jel zna netko, jel se moze otkazat u SDA da dolaze one obavijesti o transakcijama? Brate mili, omanju sumu sam vec unistio…

Prijavi se na ono elektronsko.

No respect

New Report

Close