BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)



U 15.30 izvanredna konferencija za tisak u Vladi RH , izgleda da je gotovo , kako će se to odrazit na natječaj !?

Kako si to uspio povezati sa ksst?!?
[/quote]

Možda tako što je ta ista Vlada koja je držala konferenciju donijela i odluku o natječaju …?
A sada sve nešto izbjegavaju da istu odluku javno i objave…
Pitam se zašto…
Možda zato što kapiraju koja bi bruka puknula da se neko pozabavi temom "Rupe u proračunu počeli puniti rasprodajom teritorija"
Ekipo budite spremni za turbulencije ovih dana… Tako vam je to špekulantskim dionicama..

Šanse da ćemo preživjeti let su ipak još uvijek optimalne, pa nemojte paničariti … No, imajte na umu da su samo dva Izlaza za Nuždu, jedan na 4000 i jedan na 3000 metara…
Treći je – slobodan pad [lol] [bye] [thumbsup]

Kressho

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)




U 15.30 izvanredna konferencija za tisak u Vladi RH , izgleda da je gotovo , kako će se to odrazit na natječaj !?

Kako si to uspio povezati sa ksst?!?
[/quote]

Možda tako što je ta ista Vlada koja je držala konferenciju donijela i odluku o natječaju …?
A sada sve nešto izbjegavaju da istu odluku javno i objave…
Pitam se zašto…
Možda zato što kapiraju koja bi bruka puknula da se neko pozabavi temom "Rupe u proračunu počeli puniti rasprodajom teritorija"
Ekipo budite spremni za turbulencije ovih dana… Tako vam je to špekulantskim dionicama..

Šanse da ćemo preživjeti let su ipak još uvijek optimalne, pa nemojte paničariti … No, imajte na umu da su samo dva Izlaza za Nuždu, jedan na 4000 i jedan na 3000 metara…
Treći je – slobodan pad [lol] [bye] [thumbsup]
[/quote]

Postao si prenaporan, kao dijete u vrtiću.
[shocked]

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)





U 15.30 izvanredna konferencija za tisak u Vladi RH , izgleda da je gotovo , kako će se to odrazit na natječaj !?

Kako si to uspio povezati sa ksst?!?
[/quote]

Možda tako što je ta ista Vlada koja je držala konferenciju donijela i odluku o natječaju …?
A sada sve nešto izbjegavaju da istu odluku javno i objave…
Pitam se zašto…
Možda zato što kapiraju koja bi bruka puknula da se neko pozabavi temom "Rupe u proračunu počeli puniti rasprodajom teritorija"
Ekipo budite spremni za turbulencije ovih dana… Tako vam je to špekulantskim dionicama..

Šanse da ćemo preživjeti let su ipak još uvijek optimalne, pa nemojte paničariti … No, imajte na umu da su samo dva Izlaza za Nuždu, jedan na 4000 i jedan na 3000 metara…
Treći je – slobodan pad [lol] [bye] [thumbsup]
[/quote]

Postao si prenaporan, kao dijete u vrtiću.
[shocked]
[/quote]
Zašto? Meni ga je baš fora čitati. (nemam ksst, pa neću ništa pisati, ali volim pročitati)

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Premješteno iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)






U 15.30 izvanredna konferencija za tisak u Vladi RH , izgleda da je gotovo , kako će se to odrazit na natječaj !?

Kako si to uspio povezati sa ksst?!?
[/quote]

Možda tako što je ta ista Vlada koja je držala konferenciju donijela i odluku o natječaju …?
A sada sve nešto izbjegavaju da istu odluku javno i objave…
Pitam se zašto…
Možda zato što kapiraju koja bi bruka puknula da se neko pozabavi temom "Rupe u proračunu počeli puniti rasprodajom teritorija"
Ekipo budite spremni za turbulencije ovih dana… Tako vam je to špekulantskim dionicama..

Šanse da ćemo preživjeti let su ipak još uvijek optimalne, pa nemojte paničariti … No, imajte na umu da su samo dva Izlaza za Nuždu, jedan na 4000 i jedan na 3000 metara…
Treći je – slobodan pad [lol] [bye] [thumbsup]
[/quote]

Postao si prenaporan, kao dijete u vrtiću.
[shocked]
[/quote]
Zašto? Meni ga je baš fora čitati. (nemam ksst, pa neću ništa pisati, ali volim pročitati)
[/quote]
Lik je nevjerojatan, točno vidiš kad je kupio, a kad prodao.
Ovi drugi barem konstantno drukaju na pad.

Još jednom bi zamolio kolege forumaše da ne citiraju plejboja kad mu odgovaraju, barem na ovoj temi…na ignore listi mi je, a kad ga citirate onda neizbježno moram pročitati i te kretenluke.
Hvala


komunizam je mentalitet, a dok se ne ukinu sve stranke, sve vam je to isto, jedna ili vise stranaka, ionako kompetencija nije mjerilo. sto se tice komunistickih pjesama, treba razlikovati partizanske od komunistickih. meni recimo pjesma "hdz zna" koju je otpjevao jacques je tipicna "partijska pjesma" za dizanje morala..super melodija, glazba sve…ali tekst!!!!! ne kuzim, sto se stalno hvatate partizana….u cemu je problem. pa nisu svi partizani komunisti, mnogi partizani su dosli iz redova hss-a.

"Od Vardara pa do Triglava"

Od Vardara pa do Triglava
od Đerdapa pa do Jadrana
Kao niska sjajnog Đerdana
Svetliš suncem obasjana
ponosito sred Balkana
Jugoslavijo, Jugoslavijo.

Ili Druže Tito mi ti se kunemo…

meni je to neprihvatljivo pjevati u doba kad imamo vlastitu državu…pjesme su vezane za bivšu Jugu i onaj režim…zbog kojeg je i došlo do rata i brojnih žrtava…
neka u privatnosti doma pjeva i sluša tko šta hoće, ali u izbornoj noći pjevati te pjesme…to je čista poruka da se ostalima da do znanja na koji način razmišljaju ti mladi ljudi…provokacija u najmanju ruku…
Kao i Josipovićeva izjava da će Hrvatsku zaviti u crveno…

[/quote]

slazem se da je malo neumjesno. Mada, jos cemo se nauzivati detalja o raspadu te zemlje. Nazalost, uvijek govorim o tome kako i u partiji nije bilo dovoljno pameti, a pogotovo sto vojska zaista nije iskoristila moc da zastite sve gradjane na svim podrucjima te zemlje….ali izmedju ostaloga nagledali ste se detalja i o civilnim zrtvama u hrvatskoj…a koje nisu posljedica granatiranja…vec nekih drugih ljudi….a pisao sam i o tome kako bi se drazen petrovic sramio vlastitog naroda da je cuo kako u dvorani koja nosi njegovo ime se godinama pjevalo "ubij ubij srbina" i to onako, cisto melodicno…a crkva ni a ni b o tome progovoriti, stranke takodjer…a prvom su poceli danilovicu pjevati kad je 1993 ili 1994 dosao mislim s benettonom, kao prvi srpski sportas u neki meč na tlu RH nakon početka rata…a par godina prije to je bip drazenov suigrač. Bravo inteligencijo Hrvatska. Inace, postoji onastara poslovica o upitnom srpskom junastvu i upitnoj hrvatskoj kulturi, a bas to nedostaje i jednima i drugima….itd.

Ovo o "od vardara pa do triglava" zaista se slazem da je proslost o kojoj se ne bi tako trebalo pjevati..te je treba staviti u neku ladicu sa svim ranama, manama, dobrim stvarima itd….

A o crvenoj Hrvatskoj i Josipovicu, to je skroz ok izjava, mislio je na boju svog izbornog stozera…a i da je mislio na socijalizam ili sto god…to je opet ok, zasto ne? jeste se vi skolovali u tom socijalizmu mozda? jel se moglo pljuvati po policiji kao danas? jesu li djeca tajkunčića nekaznjeno gazila druge po ulicama? Covjek pripada socijal-demokratskom svjetonazoru i crvena je njegova matična boja i hvala dragom bogu da nas je zavio u crveno. Socijalizam ne grize….

evo malo razonode…bas me zanima kako bi izgledao sastanak vlade da je balić premijer :-). Covjek je iskren i to cijenim, poceo je od sebe, to je dobar vođa.

@cone
Ne socijalizam ne grize.On je ubijao i zatvarao političke protivnike.
Ako niste bili moralno-politički podobni sva su Vam vrata bila zatvorena.
Pozdrav


Ne socijalizam ne grize.On je ubijao i zatvarao političke protivnike.
Ako niste bili moralno-politički podobni sva su Vam vrata bila zatvorena.
Pozdrav

a cuj..mene u tom tvom razmisljanju smeta sta ste onda takvi kao ti skloni uporediti fasizam i komunizam jer kao u oba sistem se da naci mrtvih ljudi. prvo trebalo bi razlikovati sustav u sssr i yugi. ovdje ipak nije bilo tako..a jedna veeelika razlika izmedju socijalizma (ili kako ga vec sve ne zovu) i fasizma je ta sta kod fasizma nema biranja sudbine. ako si rodjen kao sto si rodjen ides pravac logor. u socijalizmu znas sta nije dopusteno, slobode govora nema i ako se neces junacit mozes zivit u miru i imat glavu na ramenu..u svojoj srzi i zakonima fasizam je jedna zbilja protu covjecna i protu bozja dogma. socijalizam je zamisljen bolje i protiv nikoga..nije ni blizo demokracije, al evo ti demokracije u punom profilu kod nas. pa vidis da je za vecinu bolji sistem gdje imaju siguran poso i mrvicu veca primanja i oni zadovoljni..meni osobno kapitalizam vise pase..

a sta se tice od vardara pa do triglava to su ciste gluposti..ljudi su skloni brzo zaboravljati..sjetimo se referenduma 90’g..pa yuga se raspala zbog gospodarstva..95% ljudi je glasovalo za otcjepljenje..sad se javljaju neke nostalgicne misli jer kolko god neki pokusavali proturiti da je tamo bila samo zlo to je daleko od istine..tamo je za normalan svijet bilo puno toga ljepoga al za boga miloga..pa je ko obisa kad tu bosnu, kosovo, crnu goru (vjerujem da je i u sumadiji slicno)? pa sta cemo mi radit za 15mil neradnika..da nam na ove nase neradnike (kojih je manje nego tamo) natovari jos 40% tereta..pa jeste vi normalni..
yuge se ljepo sjetiti kroz sport, kulturu…pricamo istim jezikom i kad se strasti jos malo smire bit cemo bolji sa srbijom nego bilo kojom drugom zemljom..i to samo zbog jezika..
al ne plasite ljude sa babarogama..yuga bili i prosla i nek joj je laka zemlja..



@cone

Ne socijalizam ne grize.On je ubijao i zatvarao političke protivnike.
Ako niste bili moralno-politički podobni sva su Vam vrata bila zatvorena.
Pozdrav

to su radili ljudi a ne socijalizam. tko je likvidirao reihl-kira? kapitalizam? Ne. Neki ljudi su to napravili zar ne.

Ljudi su izmislili i komunizam, fašizam, kapitalizam, demokraciju…i sve ostale oblike društvenih poredaka…i jasno je da je čovjek taj koji kvari sustav…
Socijalizma nije loš sam po sebi da ga nisu izmislili komunisti koji su igrali na kartu radničke klase…naime, nemojte zaboraviti da je u Jugi ta radnička klasa bila najzastupljenija…dakle, možemo na nju gledati kao na biračko tijelo…cilj je bio držati radničku klasu sretnom i zadovoljnom po bilo koju cijenu…i tako dolazimo do diktature proleterijata…
Uspoređivat fašizam i socijalizam…nema potrebe vuči paralele, svima nam je jasno koje je bilo veće zlo…i tu se slažemo…iako ne treba umanjivati zločine napravljene za vrijeme tog nazovimo "humanog" socijalizma (komunizma) koji je trajao 45 godina…što morate priznati nije malo…
U tom komunizmu ljudi su živjeli u strahu, za političke neistomišljenike nije bilo razumjevanja – pa su ili pogubljeni ili su tucali kamenje na Golom otoku i bili izvrgnuti svakodnevnom maltertiranju i preodgoju…ljudima je oduzeta vjera u Boga, bilo je biraj Crkva ili partija (posao) itd itd…
Gospodarska politika isto nije funkcionirala…razvijali su se i podupirali glomazni kombinati, koji su bili neekonomični, a mala obiteljska gospodarstva su propadala…modernizacije tih kombinata nije bilo, sve je ostalo na "motiki i lopati"…posljedice toga osjećamo još danas (zato mi je smješno kad se HDZ-u toliko predbacuje da nije napravio ništa u 20 godina – s time da je u tih 20 godina imao i SDP sa svojom koalicijom šansu da se dokaže, a ne zaboravite da je od 1990-1995 bio rat, pa iza toga razdoblje obnove…dakle prvih 8 godina vladavine ne možete ni ubrajat u razdoblje kad se nešto i moglo više napravit od onoga šta se napravilo…)
Da ne govorim samo u kakvim su narodi bili položajima šta se tiče privilegija…iako je Tito bio Hrvat, Hrvati kao da su mu bili zadnja rupa na svirali…Srbi su se gurali na sva vodeća mjesta, od škola, ravnatelja bolnica, pa do oficira…što se najbolje vidjelo kad je došlo do sukoba…na čijoj strani je bila JNA, tko je držao vojsku i oružje…
Da ne govorimo o tome koliko je bio nepravedan prema onima koji su imali viziju i ideju da naprave nešto više, takvi u tom sklopu opet nisu mogli naprijed jer se gledalo da svi budu jednaki, da svi podjednako imaju…
Danas je te radničke klase sve manje…jedan od razloga je što se danas sve više i više ljudi školuje, završava faklutete, pa taj socijalizam više ne može proć u današnjem društvu…što nikako ne znači da ne treba biti socijalno osijetljiv prema radničkoj klasi…možda čak bolje od socijalizma je pojam "humanizam"…mislim da bi on bio prikladniji u današnje vrijeme…
kaj se tiče jezika…ja za sebe smatram da pričam hrvatskim…nikako "srpskim ili hrvatskim jezikom"…to sam imao u školi nekad davno…i nadam se da neće djeca ponovno učit jednog dana taj jezik…


.ljudima je oduzeta vjera u Boga, bilo je biraj Crkva ili partija (posao) itd itd…

ma to je pretjerivanje..ja sam prije isao u crkvu kao i danas (vjencanja i sprovodi..u boga vjerujem u kler bogami ne..dapace, vecina njih mi se gadi) a i malo imam prijatelja sta redovno idu u crkvu..jako bi morao zamisliti..cak bi rekao da mi je to prije bilo nekako blize nego danas kad je to vise stvar isfuravanja..sve manje, i svaka cast onima sta idu jer ih tjera istinska vjera u boga..ali vecina njih se popisa na svaku bozju zapovjed cim izadje iz crkve..tomspon ima kriz od pola metra na prsima a pjeva jasenova i gradiska stara..ej..kakve to veze ima sa bogom i vjerom? da ne duljim, mislim da vjeru trebas zivjeti u sebi a ne ici klecati pred nekom budalom u crkvi..


(zato mi je smješno kad se HDZ-u toliko predbacuje da nije napravio ništa u 20 godina – s time da je u tih 20 godina imao i SDP sa svojom koalicijom šansu da se dokaže, a ne zaboravite da je od 1990-1995 bio rat, pa iza toga razdoblje obnove.

e vidis meni to nije ni blizo smjesno..prvo smo imali onog franju (ovaj put cu bez epiteta) koji nas je kako kaze V. Srica vise vodio u 19 nego u 21 stoljece..da je pozivio najbolji frend bi mu bio lukasenko, drzave prijatelji iran, kuba i kina a za sve nase nevolje bi bila kriva europa koja nam to na silu nesto oce nametnut..
on je srecom trajao "samo" 10g..za tih 10g je vidjena jedna prilicna pljacka i 200bogatih i taman kad smo mislili da se vise nema sta ukrasti oni su smislili novi model a to je izvlacenje love iz poduzeca..imali smo jedan kratki period za vrijeme koalicijske vlade gdje nije bilo lopovluka (ili bar ne znamo za njega…) a sad ovih 7 g totalne pljacke i korupcije..naravno radilo se i korisno..al ruku na srce, jel bi ti bildao institucije koje te trebaju kontrolirati (dorh, uskok itd) a imas namjeru krasti na sve strane?
i eto tako izgubili smo jos 7g za koje vrijeme smo se mogli dobro izgraditi..
i kako me nece srce bolit kad putujem po tim smjesnim drzavama kao bosna, kosovo, crna gora i vidim u kakvim su oni govnima a mi ono nesto malo bolji…a gdje smo mogli biti?
za gospodarstvo uvjek mozes imati izgovora..svjetska kriza, rat bla bla bla..ali za ovo nefunkcioniranje drzave nemozes.

@dunlop
Otkud Vam uopće i primisao da bih ja opravdavao ili relativizirao fašizam.
To je jedan od najmračnijih i najgorih perioda u ljudskoj povijesti.
Veličanje ustaštva iznimno šteti hrvatskoj i ja ga osuđujem.
Sve to nije razlog da ne navodimo ozbiljne mane socijalizma u bivšoj Jugoslaviji zbog čega se
uostalom i raspala.
Pozdrav




@cone

Ne socijalizam ne grize.On je ubijao i zatvarao političke protivnike.
Ako niste bili moralno-politički podobni sva su Vam vrata bila zatvorena.
Pozdrav

to su radili ljudi a ne socijalizam. tko je likvidirao reihl-kira? kapitalizam? Ne. Neki ljudi su to napravili zar ne.
[/quote]
Ne cone, u socijalizmu je tako bio postavljen sustav.
Sve te inkriminacije i moralno-politička podobnost bile su zakonom propisane!!!
U tome je bit!!!
Pozdrav

Odličan članak Aleksandra Stankovića o jaci, HDZ-ju i njihovim lažima:

http://danas.net.hr/hrvatska/astankovic/page/2011/03/09/0454006.html?pos=n0

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close