BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ivić sumnja: ‘U engleskoj igri bilo je 90 posto laži i deset posto istine!’
http://sportske.jutarnji.hr/index.php?cmd=show_clanak&clanak_id=14530
A i nije Ivić neki tako velik i priznat stručnjak, a i viruje u svašta, jel tako kolega Knox.

Znate šta je meni simptomatično, kako vi kažete kolega?
To da šjor Ivić i Vi vjerujete da je svaki neuspjeh manipulacija, sramota, urota…
a Herr Otto i Ja da je neuspjeh sastavni dio igre, života, uspjeha.

[/quote]
Obzirom da vi postavljate dijagnoze,
A znate što je meni simptomatično, kako vi kažete kolega.
Kada se ne uklapa, sada ni šjor Ivić više nevalja.

Korkyra

Pitanje – da li netko zna koliko se sada može dobiti kamata za oročenje u EUR, veći iznos, recimo 150-300 tisuća €? Znam kakve su kamate za manje iznose (ne baš dobre) ali za ovakav iznos se možda može dobiti više?
Ne pitam za sebe, ne brinite [lol]


Pitanje – da li netko zna koliko se sada može dobiti kamata za oročenje u EUR, veći iznos, recimo 150-300 tisuća €? Znam kakve su kamate za manje iznose (ne baš dobre) ali za ovakav iznos se možda može dobiti više?
Ne pitam za sebe, ne brinite [lol]

regularno 6.30%

preko veze do 8% max

LEAVE THE WORLD BEHINED


Pitanje – da li netko zna koliko se sada može dobiti kamata za oročenje u EUR, veći iznos, recimo 150-300 tisuća €? Znam kakve su kamate za manje iznose (ne baš dobre) ali za ovakav iznos se možda može dobiti više?
Ne pitam za sebe, ne brinite [lol]

preuzmi iNDG za te pare …
[lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Europska tržišta najavljuju rast
Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu

ZAGREB – Povratak s produženog vikenda tako dragog Hrvatima donijet će vrlo vjerojatno nastavak letargične trgovine.

Takva je zapravo još od sredine rujna kad je nakon nekoliko dana poplave optimizma, stvar opet vraćena u dobro poznatu kolotečinu. Likvidnost sugerira da investitori oprezno iščekuju sezonu poslovnih rezultata za treći kvartal koja će krenuti već ovoga tjedna. Realni sektor u puno je dubljoj krizi od domaćeg tržišta kapitala, pokazao je to i posljednji podatak o maloprodaji koji je razočarao investitore. U tom kontekstu neće puno značiti samohvala ministra turizma Damira Bajsa koji još uvijek nije naučio da fizički pokazatelji u turizmu nisu dokaz uspješnosti sezone. Tek će podaci kroz nekoliko mjeseci pokazati koliki je bio stvarni pad turističke potrošnje, a analitičari strahuju da bi i tahj podatak mogao biti ispod njihovih očekivanja. U smislu rezultata, investitori će se prvo fokusirati na one koji se objavljuju na zapadnim tržištima jer bi to mogao biti još jedan dokaz da je globalno gospodarstvo na pravom putu.

"Oporavak će biti spor", koliko smo samo puta čuli tu rečenicu prošlih tjedana i mjeseci. Na tom je tragu i sinoćnja izjava guvernera Rohatinskog uz dodatak kako smo dno vjerojatno već dosegnuli. To je ipak dobra vijest, posebno kad dolazi iz usta poslovično opreznog guvernera koji nikad nije podilazio dnevnoj politici. Četvrti rebalans ipak neće biti potreban, novi porezni nameti stabilizirali su državnu kasu, a polovina 2010. trebala bi donijeti jasne znakove oporavka. Kako će cijene dionica izgledati tada, nezahvalno je prognozirati, no sigurno je da su sva ta očekivanja na neki način uključena u cijenu većine domaćih izdanja.

Na samom tržištu bit će zanimljivo vidjeti kako će reagirati dionice Badela 1862 (ZSE:BD62-R-A) nakon trezorske kupnje dionica, niza medijskih napisa, pa i kaznene prijave protiv predsjednika Uprave Ante Perkovića. Neka "veća" aktivnost ne i bi trebala biti problem obzirom na činjenicu da su dionice posljednji puta promet iznad 100 tisuća kuna ostvarile još 29. svibnj

Početak tjedna na globalnim tržiščtima nudi pomiješani sentiment. Nakon pada u Aziji, europski su indeksi startali u plusu. Razlog jesu bolji od očekivanja rezultati Philipsa. Također, aktivan bi mogao biti i bankarski sektor nakon što je FT objavio kako banka planira otpisati portfelj kredita težak 4 milijarde funti. Euro Stoxx 50 indeks jutros je u plusu 0,7 posto a Cantor Index najavljuje kako bi londonski FTSE 100 mogao porasti 17 bodova. Analitičar Barclaysa Larry Kantor tvrdi kako postoji još prostora za rast dionica dok s druge strane David Rosenberg iz Gluskin Sheff + Associatesa kaže da bi investitori trebali kupovati obveznice ili tražiti kompanije s dividendama jer oporavak nije "normalan".Naša burza debelo kasni s oporavkom za stranim tržištima baš zbog toga čude naivci koji sada prodaju dionice , umjesto da kupuju i drže.

Jel može ovdje prijedlog o ukidanju ovog besmislenog dječjeg ocjenjivanja postova??? Ukunite to debilno ocjenjivanje, pa meni to liči na prepucavanje dječurlije u vrtiću…neki iskompleksirani debil se sjedne i samo dijeli jedinicu za jedinicom, hebe se moderatorima, nikakve kontrole nema, apsolutna glupost…

pa kaj te to boli..tak svjedno. pa nisi u skoli da te boli jedinica


pa kaj te to boli..tak svjedno. pa nisi u skoli da te boli jedinica

Ma mene ne boli, jer kao i ti imam dosta dobre ocjene.. [lol] .. al mi je taj način kako se te ocjene dijele toliko nezreo i glup da ne vidim svrhu.. [tongue]

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

http://seebiz.eu/hr/burze/hrvoje-markovinovic-na-celu-odbora-za-disciplinske-mjere-zagrebacke-burze,58345.html

zse police

dečki, kako ovo raste ko ludo, jupi juhu još samo 120% i na nuli sam

Cookie Monster

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

2007 U 11 MJESECU UŠTEDOM OD NEŠTO VIŠE OD 500000 KN,UŠAO SAM U SVIJET DIONICA.uLOŽIO U BELJE,TISAK,LEDO,…pOŽALIH ŠTO SAM TAJ POTEZ URADIO.pRIJE 2 MJESECA SVE SAM RASPRODAO I ULOŽIO U ATPL.ŠTO MISLITE JER SAM URADIO NEŠTO PRIHVATLJIVO,ILI…KAKVA SU VAŠA PREDVIĐANJA ZA OVU DIONICU.NAVODNO SAM DOBAR POTEZ URADIO,ALI ŽELIM ČUT I VAŠA MIŠLJENJA…GDJE JE VIDIMO ZA 1,2, ILI 3 GODINE.HVALA VAM UNAPRIJED

ostavi se burze prijo i sve ulozi u kladionicu

Postanite Eu-robovi


PRIJE 2 MJESECA SVE SAM RASPRODAO I ULOŽIO U ATPL.ŠTO MISLITE JER SAM URADIO NEŠTO PRIHVATLJIVO,ILI…KAKVA SU VAŠA PREDVIĐANJA ZA OVU DIONICU.NAVODNO SAM DOBAR POTEZ URADIO,ALI ŽELIM ČUT I VAŠA MIŠLJENJA…GDJE JE VIDIMO ZA 1,2, ILI 3 GODINE.HVALA VAM UNAPRIJED

Imati sva jaja u jednoj košari je dobar potez samo ako kasnije ispadne da si bio sretne ruke.
Po meni je neki minimum za barem kakvu-takvu sigurnost da si u 3 dionice. S druge strane ima likova koji imaju i preko 25 dionica, što je besmisleno jer je tada teško po performansama nadmašiti Crobex pa onda takvo ulaganje gubi smisao. Puno utrošenog vremena i živaca a radi eventualno marginalno boljih rezultata, lako moguće i lošijih.


ostavi se burze prijo i sve ulozi u kladionicu

A zakaj??? [huh] Nikad nemam više od tri dionice u portfelju a vrlo često samo jednu. To je moj stil ulaganja i jako mi se sviđa [proud].Kupiš i čekaš target….prodaš….čekaš nekoliko dana i u sljedečoj korekciji kupiš nekaj drugo za sve pare…baš je super [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: JNAF (Jadranski naftovod)



što sete se sad svi razgalamili,a kad sam kupovao po 1900 kn tokom 7.mjeseca nije vas bilo nigdjena ovom forumu a sad se svima zahvaljujete.Pa ako vjerujete u 10-12000 kn kroz koju godinu prodajte stanove i sve uložite u Janaf.Poslije toga možete na Havaje….

Da vam i ja odgovorim, ako se radi o 7 mjesecu i cijeni od 1 900 kuna, dobro da nisam tada kupovao, jer sam u međuvremenu imao veće prinose na ostalim dionicama, ponajviše ADPL ( preko 70 % ) i PBZ ( preko 80 % ), tako da sam se ovdje na vrijeme ukrcao, kao što se vidi iz priloženog.

Srdačan pozdrav

[/quote]
kolega,do nedavno ste pisali na ADPL da to ide na 140 kn.Znači ipak ste tamo drukali da bi izašli i ušli u JANAF?
Bravo za vas,očito da ste kandidat za ulagača godine
Svi smo ponosni na vaše dobre procjene.
Samo nekako mi se čini da one uvijek dodju na forum onda kad se iskcravate,a ne kada kupujute.

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

New Report

Close